Jak se hraje větší bere?

Jak se hraje Oko bere

Cílem hry je dosáhnout nebo se co nejvíce přiblížit součtu jednadvacet neboli oka. Hráč si může vyptat libovolný počet karet, dokud není se svým součtem spokojen. Pokud již nechce dál riskovat přetáhnutí – ohlásí „dost“, „stop“ nebo jen „dobrý“ a položí karty ke své sázce.
Archiv

Jak se hraje hra červená bere

Pravidla hry: Dětem rozdáme všechny karty. Každý si ze svých karet vytvoří hromádku a položí si ji před sebe přední stranou dolů. Začíná se tak, že všichni najednou obrátí první kartu ze své hromádky. Ten, má na své obrácené kartě kartu vybrané barvy (červenou), vyhrává (bere) všechny obrácené karty ve hře.

Jak se hraje hra autobus

Smyslem hry je se všech karet zbavit jejich vyložením na hrací desku. Vykládat lze trojice či maximálně čtveřice stejných figur různých barev (např. čtyři dámy), nebo postupky ze tří a více navazujících karet stejné barvy (např. 3-2-A-K-Q).

Jak se hraje Valka s kartami

Karty se rozdělí mezi hráče. Ti si nechají před sebou svůj balíček, otočený čísly dolů a otočí pouze vrchní kartu. Kolo vyhrává hráč, který má kartu s nejvyšším číslem. Pokud budou mít dva hráči stejné nejvyšší číslo, nastává válka a hráči musí naráz vyložit tři další karty, vyhrává opět ten s nejvyšším číslem.

Jak se hraje Black Jack

Základní princip hry je, že hráč chce mít hodnotu karet blíže 21 než krupiér, ale přitom 21 nepřekročit. Vyhrává ten, kdo má po ukončení hry v ruce nejvyšší součet, aniž by překročil 21. Hráč, který má v ruce součet karet větší než 21, je takzvaně „trop“ neboli „přes“.

Co se dá hrát s kartami

Karetní hryPrší V rozdávání karet se hráči pravidelně střídají.Dudák. Ideální počet hráčů pro tuto hru jsou čtyři.Rychlík. Počet hráčů pro tuto hru je 2 a více.Oko. Počet hráčů 2 a více.Ospalec. Karty se rovnoměrně rozdají mezi hráče.Kent. Požadovaný počet hráčů je 4.Autobus.Tarotové karty-asi nejvíce používané.

Jak se hraje americký žolík

Hra je určena pro 2 až 10 hráčů s použitím žolíkových karet. Rozdá se mezi hráče dohodnutý počet karet (obvykle 4), zbytek se nechá na hromádce obrázky dolů. Smyslem hry je se všech karet zbavit jejich vyložením na hrací desku.

Co se dá hrat s jednim Balickem karet

Whist je zdvihová karetní hra pro 4 hráče, která se hraje s jedním balíčkem francouzských hracích karet.

Jak hrát kanastu

Jak hrát kanastu

Každý hráč ve svém tahu si táhne jednu kartu z balíčku, vykládá a odloží jednu kartu na odkládací hromádku. Hra končí, když se některý hráč zbaví všech svých karet. Po skončení hry se sečte celkové skóre hráčů, závislé na počtu získaných kanast a na bodovém ohodnocení vyložených karet.

Co se dá hrát s jednim Balickem karet

Whist je zdvihová karetní hra pro 4 hráče, která se hraje s jedním balíčkem francouzských hracích karet.

Jak se hraje rychlík

Prý jde o hru populární za první republiky. Jeden z hráčů drží bank a rozdá každému včetně sebe po jedné kartě. Hraje se s mariášovými kartami, přičemž hodnota od sedmy do devítky odpovídá hodnotě karty, od desítky po krále je to deset a eso je za jedenáct.

Co je Spinava postupka

Postupka špinavá – tzv. vedlejší postupka: znamená, že musíte mít nejméně 3 karty stejné hodnoty, ne však stejné barvy. Příklad: 3x král-srdce,kříže,listy nebo 4x král-srdce,káry,kříže,listy(nelze mít král-srdce,srdce,listy,listy atd.)

Co je to Black Jack

Blackjack je nejpopulárnější hazardní hrou v mnoha kasinech. Původ hry není znám, hra je upravena z francouzské hry ving-et-un, která se vyvinula z jiných karetních her. Druh karet : francouzské – 52 listů, někdy se používá několik balíčků.

Jak se počítá Kanasta

Hodnocení hry :

Hráči sečtou body za vyložené karty (spoluhráči hrají na jeden účet) a vytvořené kanasty, za uzavření hry je 100 bodů a za uzavření pomocí černých trojek je bodů 300. Od bodů za vyložené karty se odečte hodnota karet v ruce.

Co se dá hrát s 54 kartami

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější, které zvládnete i s dětmi.Karetní hra Záchod. Hra s legračním názvem Záchod má velmi snadná pravidla, takže si ji zahrají děti už kolem 3 let.Karetní hra Kent.Karetní hra Vole lehni.Domino.Karetní hra Žolíky.Autobus.

Jak vypadá eso

Francouzské karty

V některých hrách je eso číselná karta s hodnotou 1. Hodnoty karet jsou vyznačeny v rozích karet – u číselných hodnot pomocí číslice (2–10), u figur pomocí písmene, které se liší podle jazyka – např. J, Q, K, A, nebo B, D, K, A nebo V, D, R, A atd.

Kdy vraci cervena sedmicka do hry

je-li červená sedma odehrána na hráče, který v daném kole odhodil poslední kartu, je tento vrácen do hry a musí si líznout dvě karty. Vítěz je tak znám až kolo poté, co odehrál poslední kartu. Jinou variantou vracení do hry je pak situace, kdy poslední odhozenou kartou hráče je libovolná sedma.

Co je víc full house nebo barva

Full house: Tři karty stejné hodnoty a dvě jiné karty stejné hodnoty. V případě shody: Vyhrává hráč s vyšší hodnotou tří stejných karet. V hrách se společnými kartami může mít víc hráčů trojici karet se stejnou hodnotou, pak rozhoduje vyšší hodnota dvou karet. Barva: Pět karet stejné barvy.

Kde vznikla canasta

Tato hra vznikla pravděpodobně někdy během 2. světové války v Uruguaji. Odtud se v 50. letech dostala přes Argentinu do Spojených států.

Co se hraje s 32 kartami

Sedma (známá také jako Červená sedma) je karetní hra pro 2-4 hráče. Hraje se s balíčkem 32 mariášových karet. Jedná se o jednoduchou zdvihovou karetní hru, která může být průpravou pro složitější hry podobného typu, jakými jsou lízaný nebo volený mariáš.

Co znamená v kartách j

Za nejvýznamější karetní sady lze považovat: whistové karty (sada 52 listů čtyř barev hodnot 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, J (jack – spodek/kluk), Q (queen – královna), K (king – král), A (ace – eso).

Co znamená karta Joker

Význam tetování: „Joker“ často představuje divokou kartu v karetních hrách, což umožňuje manipulaci s hráčem. Většina lidí, kteří si nyní dělají tetování Jokera, tak činí na základě filmu, kde je představou šílenství a chaosu, zločince zjizveného a odhodlaného přivést mučení zbytku světu.

Co je víc barva nebo postupka

STRAIGHT FLUSH – POSTUPKA V BARVĚ

Postupka (pět po sobě následujících karet) v jedné barvě. V případě rovnosti kombinací vyhrává postupka zakončená vyšší kartou. Máte-li postupku 5,6,7,8,9,10 v barvě a protihráč 6,7,8,9,10,J v barvě, vyhrává on, protože má postupku zakončenu vyšší kartou.

Co je Flash v pokeru

Barva (flush)

Pět karet jedné barvy nazýváme v pokeru barva nebo flush [flaš]. Má-li více hráčů flush, vyhrává nejvyšší karta v barvě, v případě shody se postupně porovnávají karty další. Není-li mezi společnými kartami pár, vyšší kombinace než barva není možná s výjimkou postupky v barvě.

Co se hraje s 52 kartami

Karetní hra Vole lehni

Klasicky se hraje s mariášovými kartami. S žolíkovými si hru zahrajete tak, že odejmete žolíky a jeden balíček. Necháte si tedy 52 karet a rozdáte je.