Jak se čistí opalit?

Jaký je rozdíl mezi Opálem a Opalitem

Opalit je jedním z mála syntetických kamenů, který je často zaměňován za dokonce dva přírodní kameny: měsíční kámen a vzácný opál. Jedná se však jen o umělé opalescentní sklo, podobné „mléčnému sklu“, které bylo poprvé vyrobeno v 16. století v Benátkách a v 50.
Archiv

Na co je dobrý Opalit

Léčebné účinky: Pomáhá při nespavosti, nachlazení. Jeho pozitivní vliv lze uplatnit při potížích se zrakem, trávením, bílými krvinkami, sliznicemi. Posiluje energeticky slabé pohlavní orgány, plíce, srdce, nervovou soustavu.
Archiv

Jak se čistí opál

Jak pečovat o opály

Čistíme je ve vlažné vodě s pár kapkami saponátu, měkkou látkou nebo houbičkou. Nepoužíváme žádné jiné chemikálie, změkčovadla, bělidla atd. Nikdy opál nečistěte v ultrazvukové čističce. Poté opál opláchneme čistou tekoucí vodou a usušíme jemnou látkou.
Archiv

Jak se nabíjí opál

Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Kameny nabíjíme na přímém slunci často a co nejdéle. Pro vysoký obsah vody a pórovitost je drahý opál velmi křehký a choulostivý kámen. Obsah vody v něm kolísá mezi 1 a 30%.
Archiv

Jak poznat Opalit

Opalit – Opalite

je běžně známá imitace. Nevykazuje žádnou hru barev a simuluje běžný opál. Toto syntetické sklo se vyznačuje zvláštním optickým efektem, připomínajícím poněkud modravý lesk měsíčního kamene.

Jak poznám opál

Nejčastějším nálezem je opál, většinou mléčně bílý s keříčkovitou tmavou kresbou, někdy i kameny různých barev od žluté až po červenou.

Jak poznat co je to za kámen

Tvrdost rubínu, smaragdu nebo jiných drahých kamenů lze určit pomocí Mohsovy stupnice a ručního testeru. Takové měřicí přístroje, dostupné v internetových obchodech, udávají tvrdost minerálů v rozmezí 1 až 10. Neprofesionální nástroje však bývají dekalibrované, takže výsledek testu je často nespolehlivý.

Jak vypadá opál

Agregáty opálu jsou celistvé, mají lasturnatý lom, skelný až voskový lesk, někdy jsou matné, jindy však i průsvitné nebo průhledné. Barevná škála opálů je bohatá. Může být čirý, mléčně bílý, žlutavý, zelený, modrý, hnědavý jako vosk nebo pryskyřice, masově červený, šedý až téměř černý. Často je barevně proužkovaný.

Jak se pozna pravý opál

Od pravého drahokamu je rozeznatelný tím, že jeho barevné skvrny jsou pravidelné. Uvedený výrobní proces zavedl v roce 1974 Pierre Gilson ve Francii. Dnes většina produkce umělých opálů pochází z Číny a z Japonska. Jednou z prvních skleněných imitací byl Slocum opal – Slocum stone.

Jak vyleštit křišťál

Vyčistíte je snadno, ale chce to trochu ruční práce a času. Nejdříve sklo jemně vyčistěte saponátem, poté opláchněte v čisté vodě a nakonec v octu. Pak kousek po kousku vyleštěte utěrkou bez chloupků a sklo se bude krásně lesknout. Křišťálový lustr stačí vyčistit jednou za rok.

Které kameny nesmí na slunce

Některé kameny není dobré vystavovat slunečnímu záření, jelikož jeho vlivem blednou, Jedná se o tyto druhy: avanturín, ametyst, akvamarín, beryl, citrín, fluorit, kunzit, safír, růženín, záhněda.

Jak poznat co mám za krystal

peříčka, praskliny, mlhoviny, barevné duhy a další zajímavé jevy. Dalším poznávacím znamením pravého přírodního křišťálu je jeho tvrdost. Křišťál na Mohsonově stupnici tvrdosti dosahuje hodnoty čísla 7, což znamená, že přírodním křišťálem lze rýpat do skla.

Jak poznat drahokamy

Když potřebujeme ocenění a posudek odborníka, je nejlepší se obrátit přímo na gemologickou laboratoř. (Gemolog je specialista na rozpoznávání minerálů, který má pokročilé znalosti a nástroje, které mu umožňují určit typ a hodnotu kamene). Gemologický posudek je bezesporu nejlepší způsob, jak poznat pravý drahý kámen.

Jak poznat obsidián

Obsidián je sopečného původu, je to amorfní sklo a stejně jako gagát nevytváří vrstvy. Při pohledu pod lupou mohou být patrné četné drobné dírky, které vznikly díky plynným bublinkám při rychlém zchlazení lávové hmoty.

Kde se tezi opál

Nejbohatší nálezy drahého opálu pocházejí z australských nalezišť, které byly objeveny ve druhé polovině 19. století. V současnosti se na území Austrálie nachází a také těží přibližně 95 % všech drahých opálů na světě. O zbývajících 5 % se větší či menší měrou dělí asi 19 státních území.

Jak poznat drahý kámen od skla

Většina drahokamů se vyznačuje drobnými přirozenými nepravidelnostmi neboli inkluzemi. Ačkoliv většinu z nich pouhým okem nespatříte, využijete-li lupu s 10x zvětšením, budete je moci pozorovat. Větší inkluze však uvidíte i bez zvětšovacího skla.

Jak často čistit křišťál

Ideálně po každé práci s kamenem. Nejde primárně o to, že by do sebe krystaly natáhly negativní energie (ale i to je součástí služby krystalů), ale protože ony jsou jako hard disky a nahrávají do sebe každou informaci, kterou k nim vyšleme.

Které kameny nesmí do vody

Do vody nepatří lepidolit, selenit, kalcit, malachit, azurit, fluorit, celestýn, rodonit nebo hematit. Pokud plánujete pít vodu, ve které předtím necháte minerál, ujistěte se, že pochází od důvěryhodného zdroje a nemůže vám ublížit třeba tím, že na něm ulpěly stopové prvky nebezpečných látek.

Kde nosit růženín

Růženín můžete nosit v kapse nebo kdekoliv jinde u sebe. Pokud trpíte bolestmi, přikládejte kámen na postižené místo, při spánku ho nechte ležet poblíž polštáře. Růženín také můžete umístit do obytných místností, kde bude pomáhat nastolovat rovnováhu.

Kam umistit měsíční kámen

Nabíjení Měsícem

Úplněk a dorůstající měsíc jsou obzvláště vhodné pro dobití vašich kamenů, které nemůžou být nabity sluncem (měsíční kámen, selenit, akvamarín…). Můžete je umístit venku nebo vevnitř na okenní parapet, ale do míst, kde víte, že dopadá měsíční světlo.

Jak poznat že je kámen pravý

Často je lesklý, ale objevuje se i s matným ohlazeným povrchem. Čistě přírodní a neupravený křišťál (někdy označován jako horský křišťál) často obsahuje různé úkazy (tzv. inkluze) uvnitř kamene, které připomínají např. peříčka, praskliny, mlhoviny, barevné duhy a další zajímavé jevy.

Jak poznat drahokam od skla

Většina drahokamů se vyznačuje drobnými přirozenými nepravidelnostmi neboli inkluzemi. Ačkoliv většinu z nich pouhým okem nespatříte, využijete-li lupu s 10x zvětšením, budete je moci pozorovat. Větší inkluze však uvidíte i bez zvětšovacího skla.

Jak poznat diamant od skla

Pravý diamant by měl zůstat přilepený, padělek by měl po skle sklouznout. Vhoďte kámen do nádoby s vodou. Pravý diamant ihned poputuje ke dnu, padělek díky menší hustotě zůstane plavat.

Jak poznat přírodní safír

Většina safírů nemá přirozenou intenzivní modrou barvu a musí být tedy upravovány tepelným ohřevem, aby měly požadovaný odstín a lesk. Safír je také zařazován do tzv. Velké trojky drahokamů, která obsahuje rubín, smaragd a safír. Jedná se (hned po diamantu) o ty nejvzácnější a nejcennější drahokamy.

Jak vypadá kámen obsidián

Obsidiány jsou a nejsou vlastně klasický kámen. Jsou to skla vzniklá sopečnou činností, kdy se skelná láva rozlije po zemském povrchu a vybublávají z ní páry. Proto mají v sobě obsidiály kulaté dutinky a jsou vrstevnaté.