Jak se Jednoti řepa?

Kdy se Jednotí řepa

Jednocení je lépe provádět po dešti, než když je půda zcela vyschlá. Vždy ponecháme ty nejlepší, nejzdravější a nejsilnější rostliny a ostatní bez milosti vytrháme.
Archiv

Jak Jednotit kopr

Popis. Aromatická odrůda kopru (Anethum graveolens) určená ke sklizni na zeleno a na kvašení. Pěstování: Výsev přímo na stanoviště od března do srpna. Jednotíme tak, abychom dosáhli sponu 3 cm x 20 cm.

Jak Vyjednotit ředkvičky

Semínka sejeme do řádků 12-15 cm od sebe a do hloubky 1-2 cm. Osivo ředkviček je poměrně velké, takže není problém zasít ho na konečnou vzdálenost 3 až 4 cm od sebe. Nemusíme je pak jednotit. Pokud je vysejeme hustěji, je nutné je na vzdálenost 3 až 4 cm vyjednotit.

Jak daleko Jednotit mrkev

Mrkev vyžaduje v období klíčení pravidelnou zálivku. Jakmile osivo vzejde, kypřete průběžně prostor mezi řádky a sazenice jednoťte, tedy vytrhejte ty slabší. Po konečném jednocení by mrkve měly být ve vzdálenosti ideálně 8–10 cm od sebe.

Co znamená Jednotit řepu

Jednocení zajišťuje rostlinám dostatečný prostor pro jejich růst. Nevyhnutelné je u plodin s drobnými semeny, které se rovnou výsévají do volné půdy, tedy nejčastěji u ředkviček, cibule, kořenové zeleniny, řepy a špenátu.

Jak často zalévat řepu

Červená řepa vyžaduje vydatnější zálivku zejména v prvním měsíci růstu. Později, pokud není delší sucho, již není zálivka tolik nutná. Ale v letním suchém a horkém počasí rostlinkám vodu dopřejeme; půda však nesmí být přemokřená. Červenou řepu sklidíme průběžně, nejpozději před příchodem mrazů.

Co potřebuje kopr

Kopr se pěstuje jako jednoletka, které se nejlépe daří v propustné půdě, musí mít ale dostatečnou zálivku. Silné aroma podpoří dostatek slunečních paprsků, stanoviště vybereme tedy slunné. Vyšší odrůdy kopru (jsou i přes metr vysoké) potřebují závětrné místo, nebo oporu, lodyhy jsou poměrně křehké a vítr by je polámal.

Proč kopr nevoní

Rostlina lehko zplaní, protože semena kopru i v našich podmínkách dobře přezimují. Půdy má rád propustné, střední a spíš lehčí. Vysít bychom ho měli na slunce, protože ten, co roste ve stínu, moc nevoní.

Proč nerostou ředkvičky

Pokud je půda studená, ředkvička vykvete, ale nepřinese ovoce. Aby se předešlo problémům se sklizní, měly by být ředkvičky vysazeny v té době tak, aby při tvorbě kořenových plodin za slunečného počasí teplota nepřesáhla +18 ° C a v noci neklesla pod +10 ° C. Pro růst ředkviček musí být půda zahřátá na +15..

Proč ředkvičky nedělají bulvy

Nejčastější příčinou protáhlých bulviček je příliš hluboký výsev. Semena ředkviček stačí vysévat do hloubky 1 – 1,5 cm. Určitě se nenechte prvním neúspěšným pokusem odradit. Při nákupu semen se poraďte s prodejcem, která odrůda je pro které období pěstování nejvhodnější.

Proč praská mrkev v zemi

Mrkev má popraskané kořeny

Praskání kořene mrkve způsobuje nekonzistentní zalévání. Mrkev, která zůstane po určitou dobu v suché půdě a potom dostane najednou příliš vody, nabude a praská. Problému se vyhneme pravidelnou zálivkou a mulčováním, aby nikdy úplně nevyschla. Další příčinou pukání kořenů je pozdní sběr.

Čím hnojit krmnou řepu

Základem hnojení krmné řepy jsou statková hnojiva: chlévský hnůj na podzim, močůvka vyvážená na strniště nebo kejda navážená na rozřezanou slámu.

Kdy sladit mrkev

Duben: Vyséváte na záhony zeleninu (mrkev, saláty, červenou řepu, černou ředkev, hrách). Vysazujete aromatické byliny (tymián, majoránku, šalvěj, rozmarýn…). Květen: Po zmrzlých vysazujete na záhony okurky, cukety, dýně, rajčata, papriky, lilky. Pro pozdní sklizeň vyséváte mrkev, saláty, červenou řepu.

Kdy zasít krmnou řepu

Potřebuje dostatek draslíku v půdě a zejména stopové prvky, hlavně bór. Řepu sejeme zhruba od dubna do července, podle toho, jestli chceme sklízet velké bulvy nebo malé, tzv. baby řepy. Můžeme ji pěstovat jako jedinou kulturu i jako následnou, po rané zelenině, raných bramborách, po zlikvidovaných jahodách.

Kdy sázet krmnou řepu

Osivo krmné řepy vyséváme v době, kdy je půda prohřátá na 5 až 6 °C. V závislosti na nástup jara je to většinou v měsíci dubnu. Obvykle sejeme do řádků širokých 45 cm, doporučená výsevní vzdálenost je 25 cm. Po zasetí dbáme na rozrušování půdního škraloupu.

Co odpuzuje kopr

Kopr vonný (Anethum graveolens)

Kopr většině lidí voní, ale to neznamená, že bude vonět i hmyzu. Kopr odpuzuje ze záhonů zeleniny dřepčíky i bělásky, proto ho vysévejte mezi saláty, zelí, květáky, okurky, mrkev, brokolici, ale také mezi jahody a brambory.

Co vypadá jako kopr

Kosmosy čily krásenky (Cosmos bipinnatus) řadíme k letničkám. Vyrůstají přímo a vytvářejí keřovitou podobu. Jejich listy by se daly tvarem připodobnit k listům kopru, jsou jemné, světle zelené dvojitě zpeřené jehlovitého tvaru.

Jak a kdy sklízet kopr

Sklizeň Nejsilnější aroma má kopr v květnu a červenci, ale sklízet se dá kdykoli od šesti týdnů od výsevu. Natě sklízejte 15-20 cm před počátkem květenství. Dále je možné ho sušit ve stínu, zamrazit, použít do octového nálevu na okurky a samozřejmě nejlepší je čerstvý.

Proč jsou ředkvičky dřevnaté

Vcelku jednoduché_ sucho + pomalý růst=dřevnaté ředkvičky. Dobrý den. Ředkvičky je dobré sázet brzo na jaře, když je ještě zima, přikrýt tkaninou, zalévat a ještě když je chladno, jíte. Nyní jsou velké vedra a sucho, jak už bylo napsáno, proto jsou ředkvičky dřevnaté.

Jak hnojit ředkvičky

Pro pěstování ředkviček je důležité mít dobře prohnojenou půdu. Pokud máte vlastní kompost, můžete ho aplikovat před výsadbou ředkviček. Dále můžete použít hnojivo s vyšším obsahem draslíku, které pomáhá zvyšovat kvalitu a chuť ředkviček.

Proč ředkvičky nerostou

To může být způsobeno např. pozdním výsevem ranných odrůd. Vybíhání podporuje také sucho, chudá půda a opožděná sklizeň. Nejlépe se ředkvičkám daří v lehčích záhřevných půdách, které jsou dostatečně zásobené živinami.

Jak daleko od sebe sázet ředkvičky

¨Semena ředkviček sejte přibližně 0,5-1 cm pod povrch půdy, nejméně 3 cm od sebe.

Proč nevzešla mrkev

Jinak také všeobecně platí, že mrkev i petržel vzcházejí dost špatně, nevyrovnaně, do vzejití je třeba udržovat záhon vlhký. …jen ještě dovětek. Tu hloubku výsevu maximálně, ale opravdu maximálně 1 cm. Zas aby se vám semínka při dešti nevyplavila.

Proč na zahrádce nevidíme kvést mrkev

Mrkev jde hned do květu a semena netvoří kořeny

S tímto problémem se setkávají pěstitelé, kteří semínka vysejí příliš brzy. Mrkev je dvouletá rostlina a v době, kdy jsou ještě nízké teploty, si může „myslet“, že už přešla zima a je čas „jít na semeno“, tedy do květu.

Jak daleko od sebe sázet krmnou řepu

Semena krmné řepy se vysévají v průběhu dubna, v době, kdy je půda prohřátá na 5 – 6 °C, do hloubky 3 – 4 cm, řádky jsou od sebe vzdálené 45 cm. Vzdálenost sazenic záleží na druhu pěstování. Po vysetí opatrně řádky přihrňte, přišlápněte a zalijte.