Jak se jmenoval Vinnetou v kůň?

Jak se jmenoval Vinetuv kůň

Vinnetou jezdí na koni jménem Ilčí (Vítr), jehož bratra, Hatátitlu (Blesk), daruje Old Shatterhandovi. Oba koně Vinnetou sám vychoval.

Jak se jmenoval kůň Old Setrhenda

V Americe Old Shatterhand jezdil na koni Hatátitlá (Blesk), kterého mu daroval Vinnetou a který byl sourozencem jeho vlastního koně Ilčího (Vítr).

Co je to Hatátitlá

Hatátítlá je hřebec Old Shatterhanda. Je to pěkný vraník s výrazně červeným chřípím a nejlepší indiánskou školou. Jeho jméno znamená v apačštině "Blesk" a odkazuje na jeho mimořádnou rychlost.
Archiv

Kdo je nšoči

Nšoči je punkrocková skupina s dívčím srdcem. Narodila se 1. května 1990 v Uherském Hradišti. Jejím otcem je Pavel Knap a matkou půvabná Kroměříž.

Kdo zabil Vinnetoua

Do cesty smrtící kulky ale skočí Vinnetou a je smrtelně zraněn. Poté, co vítězí nad indiány i bandity, se Vinnetou loučí s Old Shatterhandem, pro kterého obětoval život, se svým koněm i se svým kmenem a umírá na následky svého zranění na místě, kde před lety zemřel jeho otec a sestra.

Kdy se narodil Vinnetou

Pierre Brice
Rodné jméno Pierre Louis Baron de Bris
Narození 6. února 1929 Brest, Francie
Úmrtí 6. června 2015 (ve věku 86 let) Paříž, Francie
Místo pohřbení Gräfelfing (od 2015)

Co znamená Old Surehand

Old Surehand

Je to slavný lovec a zálesák, jehož válečné jméno znamená v překladu „Jistá ruka“. Toto jméno dostal díky svému mistrovství ve střelbě a počáteční „Old“ je přidáno, protože to May považoval za typicky americké a navíc symbolizující, že hrdina je zkušený, protřelý, či zasloužilý.

Jak se jmenoval Motýlkář z Vinnetoua

Jmenoval se Eddi Arent, ale čeští diváci ho znali jako herce, který třikrát ztělesnil komického lorda Castlepoola, lovce motýlů a majitele několikrát prostřelených tropických helem i apartní noční čepičky ve filmech o Vinnetouovi.

Kdo hrál nšoči

Marie Versini (10. srpna 1940, Paříž, Francie – 22. listopadu 2021, Guingamp, Francie) byla francouzská herečka, kterou proslavila především její role Nšo-či ve filmu Vinnetou.

Na co zemřel Vinnetou

Poté, co vítězí nad indiány i bandity, se Vinnetou loučí s Old Shatterhandem, pro kterého obětoval život, se svým koněm i se svým kmenem a umírá na následky svého zranění na místě, kde před lety zemřel jeho otec a sestra.

Kde zemřel Vinnetou

Vinnetou zemřel

Herci zde byli ubytovaní v prvotřídním hotelovém komplexu, prvním na jadranském pobřeží. Hvězdy bydlely ve vlastních bungalowech a v nedaleké zátoce kotvila zbrusu nová jachta „Petr Pan“ Lexe Barkera. Sama scéna se natáčela na louce obklopené bílými kameny a herci ji museli mnohokrát opakovat.

Odkud pochází Vinnetou

Vinnetou (film)

Vinnetou
Země původu Jugoslávie Německo Itálie
Jazyk němčina
Délka 101 min
Žánr Western

Jak se zdravil Vinnetou

"Vinnetou zdraví Rudé pero. Přišel se svým bratrem Old Shatterhandem a chtějí s náčelníkem Bílým buvolem vykouřit dýmku míru." – "Rudé pero slyší, co říká Vinnetou.

Jak mluvil Vinnetou

Český Vinnetou už nikdy nepromluví. Velký Manitou žádá od Vinnetoua příliš – řekl by herec Stanislav Fišer (75), kdyby mohl mluvit. Je však němý, vzhledem ke zlé nemoci přišel o hlasivky.

Kdy zemřela ribana

Dor zemřela v devětasedmdesáti letech v pečovatelském domě. Už nějakou dobu byla ve špatném stavu, ale celou situaci zhoršil pád na chodníku, při kterém si herečka poranila hlavu. Odešla 6. listopadu 2017.

Kdo namluvil Vinnetoua

Pierre BriceMein Freund WinnetouNik XhelilajVinnetouHenry HübchenStopa vede ke Stříbrnému jezeruSascha DraegerWinneToonsThomas EckelmannTreasure of the Silver Lake
Vinnetou/Hlas postavy

Kdo hrál Rybanu

Známá jako Ribana nebo rusovlasá bondgirl z filmu Žiješ jenom dvakrát. Ve věku 79 let zemřela německá herečka Karin Dorová. Známá je rolí indiánské dívky Ribany ve filmu Vinnetou – Rudý gentleman nebo rusovlasé agentky Helgy Brandtové v bondovce Žiješ jenom dvakrát.

Kdo namluvil Old Shatterhanda

Old Shatterhand

Postava / Herec Dabing
Old Shatterhand Lex Barker Vladimír Ráž
Sam Hawkens Ralf Wolter František Filipovský
Paloma Daliah Lavi Alena Vránová
Kapitán Bradley Guy Madison Jiří Adamíra

Koho daboval Stanislav Fišer

Svůj hlas propůjčil Pierru Briceovi, představiteli filmového Vinnetoua, či Peteru Sellersovi coby inspektoru Clouseauovi z filmové série Růžový panter. Známý je také dabingem Paula Villagia v komediích o účetním Fantozzim. Taktéž nadaboval postavu Dr. Otto Scratchansniffa v animovaném seriálu Animáci.

Koho si vzala Rybana

Jako dcera náčelníka nosí jednoduché šaty vyrobené z kůže, které jsou celé hnědé a kolem nich tlustý, divoce zbarvený pás. Ribanna po sňatku s Poručíkem Merrilem shodí svůj indiánský oděv a nahradí ho bílou košilí s červenou sukní, a vlasy má ve dvou culíkách.

Kdo dá ovál Vinnetoua

Vinnetoua Pierra Brice nadaboval Stanislav Fišer a vlastně dnes je Stanislav Fišer označován českým Vinnetouem, neboť Pierra Brice dokud mu zdraví dovolilo, daboval většinou i v dalších filmech.