Jak se jmenuje myš v Ratatouille?

Jak se jmenuje krysa v Ratatouille

Příběh. Film se odehrává v Paříži. Hlavní hrdina, krysák Remy, nechce žít na skládce jako jeho předkové. Je labužníkem a touží stát se kuchařem vyhlášené restaurace.

Jak se jmenuje Kuchař z Ratatouille

Popis / Obsah / Info k filmu Ratatouille

Jednoho dne, když krade jídlo, se nechtěně oddělí od své rodiny a dostane se přímo před restauraci nejlepšího kuchaře Gusteaua.

Kdo daboval Ratatouille

Obsazení filmu Ratatouille

Martin Písařík .. Remy
Michal Novotný .. Emilek
Jan Přeučil .. Anton Ego
Antonín Molčík .. Gusteau
Tatiana Dyková .. Colette

Odkud je Ratatouille

Jídlo pochází z provensálské kuchyně v oblasti města Nice, přičemž tento původ se odráží v jeho názvu: „rata“ znamená „bašta“ a „touille“ znamená „míchat“. Ratatouille tedy doslova znamená „míchané jídlo“, které se dlouhou dobu vaří a dusí na mírném ohni.

Koho dabuje Holan

Herec, dabér. Absolvent Pražské konzervatoře, obor hudebně-dramatický (herectví). Namluvil nespočet televizních reklam pro mnoho významných klientů: Datart, Skittles, Nivea, Skechers, Mattoni, Kaktus a mnoho dalších. Daboval například tyto herecké hvězdy: Channing Tatum, Justin Long.

Co obsahuje Ratatouille

K základním ingrediencím patří rajčata, česnek, cibule kuchyňská, cukety, lilek, papriky, okurky a koření (zejména bazalka, majoránka, tymián apod.), je ale možné použít i celou řadu další zeleniny.

Co patří do Ratatouille

Ratatouille – všechna letní zelenina na jednom talíři

Do ratatouille patří rajčata, papriky, cibule (tedy základ na lečo), a dále taky cuketa, lilek, česnek a bylinky jako bobkový list a tymián.

Co dabuje Bohdan Tůma

Jeho nejvýznamnější dabérské role jsou android Dat ve Star Treku, Semir Gerkhan v Kobře 11, Eric Cartman v Městečku South Park, Peter Griffin v Griffinových, Clancy Wiggum v Simpsonových, Brandon Walsh v Beverly Hills 90210 nebo Bobby v Brickleberry.

Kdo dabuje Bena jagera

Bohdan Tůma dabuje v Kobře 11 Semira Gerkhana.

Co podavat k ratatouille

S čím podávat ratatouille Ratatouille je v létě skvělým lehkým, zdravým a osvěžujícím pokrmem, který se může podávat i samostatně nebo s opečenou bagetkou. Hodí se ale také jako příloha k hovězímu, vepřovému, drůbežímu nebo jehněčímu masu i rybě. Může se servírovat s těstovinami, rýží nebo quinoou.

Co jíst k ratatouille

TIP – Ratatouille je tradiční francouzské jídlo (čte se ratatuj), které se může jíst teplé jako samostatný pokrm s bagetou nebo s brambory.

Jak se dělá lečo

Na sádle orestujte nadrobno nasekanou cibuli, přidejte na plátky nakrájenou klobásku a orestujte. Přidejte na proužky nakrájenou papriku, na menší kousky nakrájená rajčata, osolte, opepřete a přiklopené nechte dusit asi 5 minut. Poté vmíchejte rozšlehaná vejce a nasekanou petrželku.

Odkud je ratatouille

Jídlo pochází z provensálské kuchyně v oblasti města Nice, přičemž tento původ se odráží v jeho názvu: „rata“ znamená „bašta“ a „touille“ znamená „míchat“. Ratatouille tedy doslova znamená „míchané jídlo“, které se dlouhou dobu vaří a dusí na mírném ohni.

Kdo mluví Bendera

Rozhovor s hlasem Bendera Martinem Stránským.

Kdo dabuje Jacka Blacka

Radovan Vaculík ("iCarly", Mars útočí!)

Co se stalo s Janem z Kobry 11

Herec se po dvou sezónách rozhodl zkusit kariéru modela přímo v Hollywoodu a dal Kobře 11 košem. Z dálniční policie odešel kvůli přítelkyni, která spáchá sebevraždu, a Jan se rozhodne že odejde do Ameriky.

Jak se čte ratatouille

TIP – Ratatouille je tradiční francouzské jídlo (čte se ratatuj), které se může jíst teplé jako samostatný pokrm s bagetou nebo s brambory.

Jak dlouho se peče ratatouille

Pečeme v troubě předehřáté na 160 °C asi 30 minut, poté zkontrolujeme a pečeme ještě dalších 30 minut. Před koncem sejmeme papír, zvýšíme teplotu a chvíli dopékáme. Zelenina na povrchu zkaramelizuje. Zapečené ratatouille podáváme s lístky čerstvé bazalky.

Co znamená ratatouille

Ratatouille (vyslovováno [ratatuj]) je tradiční francouzský zeleninový pokrm, připravovaný zejména v okolí města Nice. Jméno pochází z okcitánského slova ratatolha, což znamená míchaný pokrm. V Katalánsku je podobný pokrm nazýván xamfaina a na Mallorce tumbet.

Co se hodí k Leču

Jako příloha se hodí chleba nebo vařené brambory. Osobně mám nejraději lečo s chlebem.

Co uvařit z leča

Jestliže si nedokážete představit oběd bez masa, jako plnohodnotný hlavní chod s rýží, kuřecími křidélky a křepelčími vajíčky si uvařte lečo pečené v troubě, kotletky na leču nebo karbanátky s lečem. Za vyzkoušení rozhodně stojí také lečo s rybími filetami, které přijde k chuti nejen vášnivému rybáři.

Kdo dabuje futuramu

Obsazení filmu Futurama

Jan Dolanský .. Fry
Petra Jindrová .. Linda
Ivo Novák .. Roboďábel
Ladislav Županič .. James T. Kirk
Jaroslav Kaňkovský .. Richard Nixon

Koho dabuje Švehlík

Jeho hlasem z mnoha filmů promlouvají Jack Nicholson, Charles Bronson, Anthony Hopkins, Robert De Niro nebo Burt Lancaster. Jeho hlasem mluví postavy z filmů Starman, Návrat do budoucnosti II, ve Válce Roseových daboval Dannyho DeVita. Je jedním z hrstky herců, kteří cenu za mistrovství v dabingu získali opakovaně.

Jak se jmenuje Simir Gerchan

Mezi sebou si říkali Gerchán a Simir podle postavy hlavního hrdiny ze seriálu Kobra 11, který se jmenuje Semir Gergchan.

Kdy zemřel Tom Kranich

Tom Kranich
Pohlaví muž
Narození 1963, v Kolíně nad Rýnem
Úmrtí 2007, v Kolíně nad Rýnem
Národnost Němec