Jak se jmenuje největší Česká banka?

Kdo je vlastníkem Trinity bank

Společnost Trinity Investorská vlastní skupina SAB Financial Group, ve které je Lapčík jediným akcionářem. Součástí skupiny jsou SAB Finance, která obchoduje na devizovém trhu, a SAB Corporate Finance obchodující s cizími měnami v Londýně.
Archiv

Jaká je nejbezpečnější banka

Na základě dlouhodobých ukazatelů ratingových agentur Moody's, Standard & Poor's a Fitch je Komerční banka nejbezpečnější bankou ve střední a východní Evropě. Výsledky zpracoval a zveřejnil americký časopis Global Finance. Kromě nadnárodního úspěchu získala Komerční banka prvenství i v rámci České republiky.

Které banky působí v ČR

České banky

Banka Aktiva v mld. Kč (2018) Majoritní či největší vlastník
ČSOB Stavební spořitelna 149,2 Československá obchodní banka (0,55)
Fio banka 124,5 Fio holding (100 %)
Air Bank 113 Home Credit (1)
Modrá pyramida stavební spořitelna 83,2 Komerční banka (100 %)

Která banka je státní

ČNB je ústřední (centrální) bankou České republiky, orgánem vykonávajícím dohled nad finančním trhem a orgánem příslušným k řešení krize na finančním trhu. Je zřízena Ústavou České republiky a svou činnost vyvíjí v souladu se zákonem č.
ArchivPodobné

Která banka je nejlepší

Na prvním místě se umístil Raiffeisenbank CHYTRÝ účet s výběrem ze všech bankomatů zdarma, druhé místo obsadilo mBank mKonto a třetí místo patří Moneta Money Bank Tom Plus s kvalitní mobilní aplikací a nízkými poplatky.

Kdo je vlastníkem Čsob

ČSOB je stoprocentní dceřinou společností KBC Bank NV, jejíž akcie jsou drženy (přímo nebo nepřímo) společností KBC Group NV. Obě společnosti sídlí v Bruselu v Belgii.

Kdo vlastní banky v Česku

Největšími akcionáři banky byly v roce 2021 společnosti Tanemo a.s. (PPF) (29,94 %), Barclays Bank Plc (8,62 %) a Raiffeisen Bank International AG (6,51 %).

Jaká banka je nejhorší

Ačkoli některé banky se ve vybraných kategoriích řadí mezi světové hráče, jiné banky se naopak zařadily na světový chvost. V porovnání s 1311 bankami skončila Fio banka na 1312. místě s absolutně nejhorší finanční pákou.

Kdo je majitel Erste

Erste Group

Erste Group Bank AG
Zaměstnanci 45 485 (2023)
Majitelé Česká spořitelna, Banca Comercială Română, Slovenská sporiteľňa, Erste Bank Novi Sad
Dceřiné společnosti Erste Bank Slovenská spořitelna Erste Bank Novi Sad Banca Comercială Română Česká spořitelna Erste Bank Hungary
Identifikátory

Které z uvedených bank v České republice mají české majitele

Jsou tu ale i banky, které má ve vlastnictví přímo Česká republika. Mezi ty patří Česká exportní banka, Česká národní banka a Českomoravská záruční a rozvojová banka. Další českou záložnou je Družstevní záložna Kredit.

Kdo je vlastníkem české spořitelny

Česká spořitelna
Vlastní kapitál 142,7 mld. Kč (2021) 149,1 mld. Kč (2020)
Zaměstnanci 9 738 (2021)
Mateřská společnost Erste Bank
Majitel Erste Bank (100 %)