Jak se říká hradu Kuneticka hora?

Co se natacelo na Kuneticke Hoře

Vedle Krkonošských návštěvníci poznají filmy Anděl Páně, Lotrando a Zubejda, Rumplcimprcampr, Ať přiletí čáp, královno, O princezně, která ráčkovala, Královna Koloběžka I. a mnohé další.

Jak se dostat z Pardubic na Kunetickou horu

Autobusem. MHD Pardubice – linka č. 16: jede od vlakového nádraží (nástupiště č. 2) přes centrum Pardubic do Dřítče, zastávka „Ráby, Kunětická hora“ (zastávka na znamení).

Kde se nachází Kunětická hora

Kunětická hora (německy Kunburg, Kuneberg, Burg Kunietitz) zřícenina hradu z patnáctého století stojící na osamoceném výrazném stejnojmenném vrchu v České tabuli nedaleko Pardubic. Tvoří dominantu Polabí.

Kdy byla postavena Kunětická hora

Na jeho místě nechal v roce 1421 Diviš Bořek z Miletínka postavit hrad Kunětická hora.

Kde se natáčel Rumburak

Hrad Kunětická hora je národní kulturní památkou, nabízí dva prohlídkové okruhy s množstvím expozic a patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům Pardubického kraje. V sedmdesátých letech se na Kunětické hoře natáčel televizní seriál Arabela.

Jak vznikla Kunětická hora

Kunětická hora je charakteristickou dominantou východočeského Polabí, která vznikla třetihorní činností Země. Někdy se jí přezdívá východočeský Říp, nejen kvůli podobě, ale i významu, jenž pro zdejší obyvatele nesla.

Co se natáčelo na Veselém kopci

Přírodního areálu na Veselém Kopci už k natáčení využily například pohádky Lotrando a Zubejda, Nesmrtelná teta, Tři životy nebo seriál Cirkus Humberto.

Na jakém hradě se natáčela Arabela

Hrad Český Šternberk je známý tím, že se na něm v roce 1979 natáčel slavný pohádkový seriál Arabela z dílny Václava Vorlíčka a Miloše Macourka. Štáb pro filmový zámek využil jak hradní nádvoří, respektive nádvoříčko dolního zámku, tak zámecké interiéry.

Co se točilo ve Valticích

Království pohádky Sněžný drak má své sídlo ve Valticích. "Pohled na zámek uvidí diváci pohádky hned v úvodní sekvenci filmu," říká režisér Eugen Sokolovský ml. Filmaři se museli k zámku a jeho vybavení chovat s maximální ohleduplností.

Kde se točila pohádka Arabela

Příběhy filmů – Český Šternberk – místo, kde se natáčela Arabela.

Co se natáčelo na hradu Veveří

ReferenceO Radkovi a Mileně (1990, režie Věra Jordánová)Detektiv Martin Tomsa (1994, režie: Vladimír Kelbl, Rudolf Tesáček)Četnické humoresky (2000, režie: Antonín Moskalyk)Záhady Toma Wizarda (2007, režie: Marián Polák, Pavel Šimák, Pavel Jurda, Ján Novák)Dům U Zlatého úsvitu (2009, režie: Pavel Jandourek)

Co se točilo v lednici

Lednice: Dračí prsten i Princezna Fantaghiro

Mimořádný je i zámecký skleník, spolu s množstvím romantických staveb v anglickém parku, kde stojí i nejstarší minaret v Evropě. Filmaři využili Lednici v pohádkách Království potoků, Dračí prsten, Princezna Fantaghiro i v Moskalykově seriálu Dobrodružství kriminalistiky.

Kdo je Rumburak

Jedná se o pohádkovou bytost, zlého čaroděje druhé kategorie, který v televizních seriálech usiluje o získání princezny Arabely a ovládnutí fiktivní Říše pohádek.

Jak se jmenuje sestra Arabely

Roli princezny Arabely měla původně hrát Libuše Šafránková, která však onemocněla. Pan režisér Vorlíček hledal novou představitelku a ve výběru mu nakonec pomohl snímek "Smrt stopařek", kde shodou okolností jednu z obětí hraje Dagmar Patrasová, v "Arabele" princezna Xénie a Arabelina sestra.

Co se točilo v Českém Krumlově

Český Krumlov: Z pekla štěstí i Tři životy

Natáčela se tady pohádka Z pekla štěstí i Tři životy, film Řeka čaruje, Pyšná princezna (i když ta se natáčela hlavně na Hluboké a v Telči), zámek se mihl v Jen ho nechte, ať se bojí a dalších filmech.

Co se točilo na zámku v Miloticích

Natáčely se tu pohádky Nebojsa, Za humny je drak, komedie Noc na zámku aj.

Jak se jmenoval pes v Arabele

Pan Majer si na svou psí podobu poměrně rychle zvykne, ale paní Majerová je zdrcena. Petr ji utěšuje a když spolu rozebírají, kdo proměnil hlavu rodiny v psa, Petr se snaží matku přesvědčit, že to neudělali Vigo a princezny. Paní Majerová ale snadno odhalí, proč se jich zastává. Je to kvůli Arabele, což ale Petr popře.

Jak se jmenoval čaroděj z Arabely

Princezna Arabela a čaroděj Vigo se vypraví do světa lidí napravit Rumburakovy činy.

Jak se jmenuje Arabela

Jana Nagyová se tak stala oblíbenou princeznou u dětských diváků, pohádkovou Arabelou, jen její hlas diváci neslyší. Do češtiny ji nadabovala původně plánovaná představitelka Arabely, paní Libuška Šafránková.

Co se točilo na zámku Lednice

Mimořádný je i zámecký skleník, spolu s množstvím romantických staveb v anglickém parku, kde stojí i nejstarší minaret v Evropě. Filmaři využili Lednici v pohádkách Království potoků, Dračí prsten, Princezna Fantaghiro i v Moskalykově seriálu Dobrodružství kriminalistiky.

Co se točilo na hradě Veveří

ReferenceO Radkovi a Mileně (1990, režie Věra Jordánová)Detektiv Martin Tomsa (1994, režie: Vladimír Kelbl, Rudolf Tesáček)Četnické humoresky (2000, režie: Antonín Moskalyk)Záhady Toma Wizarda (2007, režie: Marián Polák, Pavel Šimák, Pavel Jurda, Ján Novák)Dům U Zlatého úsvitu (2009, režie: Pavel Jandourek)

Kde se tocil film Kostka

Hlavní role ztvárnili Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Yvona Stolařová, Pavel Liška, Eliška Balzerová, Martin Pechlát, Vojtěch Kotek a Zdeněk Piškula. Snímek finančně podpořili Jihomoravský filmový fond a Státní fond kinematografie. Natáčení probíhalo v zámcích Lemberk, Buchlovice, Rájec, Jaroslavice a Milotice.

Kde se natáčel hrad kostka

Nicméně děj se odehrává na vymyšleném zámku Kostka, který dle knih není v tak dobrém stavu, proto se následně filmaři přesunou do dalších lokací, kde natočí exteriérové záběry. Konkrétně ke svému záměru využijí zámky Lemberk, a Rájec-Jestřebí.

Co se natáčí na Konopišti

Nejznámějším filmovým místem na Benešovsku je zámek Konopiště. Naposledy filmaři na zámku pracovali při natáčení seriálu České televize Já, Mattoni. Zámek si v seriálu zahrál, i když se děj odehrával na Karlovarsku.

Co se nataci v Miloticich

Podívejte se na fotky z natáčení Milotický zámek je v obležení filmařů. Právě v těchto dnech vznikají záběry nové „aristokratky“, tentokrát bude název filmu Aristokratka ve varu.