Jak se nafukuje Virivka?

Jak pecovat o nafukovaci vířivku

Používejte přípravky určené přímo pro vířivky. Pokud máte vířivku napuštěnou celoročně, nejméně 3× za rok doporučujeme kompletně vyměnit vodu a vnitřek vířivky vyčistit. Pokud ji nepoužíváte příliš často, je lepší po každém koupání vířivku vypustit a dle potřeby znovu napustit.

Jak se vyfukuje vířivka

Dobrý den, v důsledku změn teploty prostředí se vzduch ve vířivce přirozeně rozpíná a smršťuje, což má vliv na tlak uvnitř vířivky. Během horkých dnů se vzduch ve vířivce rozpíná a tlak se zvyšuje, zatímco během studených dnů se vzduch smršťuje a tlak ve vířivce klesá.

Co dát pod nafukovací vířivku

Podklad může být z betonové desky, ze zámkové dlažby, zahuštěného štěrku, pražců nebo dřevěné podlahy. Základová deska pod vířivkou by měla mít minimální tloušťku 10 cm. Pokud nechcete celou plochu betonovat, můžete ji také podsypat štěrkem a jemnozrnným materiálem, na který se položí dlaždice.

Jak dlouho se nafukuje vířivka

Příprava nově napuštěné vany vířivky trvá zhruba 24 hodin, než se voda nahřeje z běžných 8°C na příjemných 36°C a přefiltruje. Pokud Vás neděsí nižší teplota, je to výrazně dříve, počítejte hodinu na 2°C.

Jak funguje nafukovací vířivka

Nafukovací vířivka v podstatě funguje na podobném principu jako nafukovací bazén. Jednoduše ji nafouknete (mnohdy se však nafoukne sama), napustíte a poté s ní můžete libovolně manipulovat. S akrylátovou vířivou vanou nikoliv.

Jak často měnit vodu v nafukovací vířivce

Prevencí, jak snížit obsah chloraminů ve vodě, je vyměnit každý měsíc alespoň 30 % objemu vody. Po uplynutí 3 měsíců vířivku pořádně vyčistěte včetně všech potrubí, vydezinfikujte a napusťte čistou vodu. Upravte pH vody i její alkalitu.

Jak často chodit do vířivky

2. Půl hodiny denně je pro zdraví optimální Některé lékařské studie tvrdí, že po 20 minutách koupele ve vířivce lidské tělo využívá maximum zdravotních benefitů teplé okysličené vody. A po této době se již benefity dále nezvyšují.

Co dát kolem vířivky

Podkladem pod vířivku může být jak dřevo, tak plast, beton nebo dlažba, keramická i zámková. Je dobré, aby okolní terén nebyl vyšší než místo určené pro vířivky. Pokud by byl vyšší, je nutné zajistit okolo vířivky odkanalizování.

Jak zapustit vířivku do země

ZAPUŠTĚNÍ VÍŘIVKY DO ZEMĚ

Zapustit se dá částečně, či úplně (Po akrylát). Podklad musí být zpevněný! Nejideálnějším řešením je beton. Jeho tloušťku konzultujte s prodejcem/odborníky.

Jak správně používat vířivku

Optimální teplota vody ve vířivce se pohybuje kolem 37 °C a správně by neměla být vyšší než je teplota lidského těla. V zimních měsících (a zvláště chcete-li se prohřát například po celodenním lyžování na sjezdovce) lze teplotu vody zvýšit i nad 38 °C, ale neměli byste přesáhnout 40 °C.

Jak rychle ohřát vodu ve vířivce

Napojení do elektrické sítě Použití elektrických ohřevů se osvědčí zejména pro ohřátí vody ve vířivce a menších bazénech. Jedná se však o finančně nákladnější variantu, proto jsou elektrické ohřevy využívány při nemožnosti jiného způsobu. K připojení do sítě je nutné přizvat odborníka – elektrikáře.

Jak dlouho vydrží voda v nafukovací vířivce

Bezchlorové prostředky se zpravidla dávkují jednou týdně. Při jejich užívání odpadá vznik chloraminu ve vodě, takže pokud zvládnete ohlídat alkalitu vody a pH faktor, vydrží vám voda ve vířivce celý rok.

Proč je pěna ve vířivce

Pokud se na hladině vody ve vířivce nebo bazénu začnou objevovat viditelné zárodky pěny, je to známkou toho, že se do vody dostaly nežádoucí látky, které snižují povrchové napětí vody (nejčastěji se jedná o tenzidy). Dokáže účinně potlačit vznik pěny a eliminovat ji hned v počátku.

Kdy nechodit do vířivky

Pozor: Do vířivky nechoďte, máte-li horečku, rozsáhlé kožní problémy a mokvavé rány. Nedoporučuje se ani při křečových žilách a v těhotenství, protože vysoká teplota vody může způsobit krvácení a předčasný porod.

Co se dává do vířivky

Kyslíková chemie

Na rozdíl od chlóru je tato chemie vhodná pro alergiky nebo pro osoby s kožním onemocněním. Kyslíková chemie totiž nedráždí pokožku, sliznice ani oči. Po každém použití vířivky se doporučuje použít jednu odměrku kyslíkového granulátu, která splní stejnou funkci jako zmiňovaný chlór.

Jak najít díru ve vířivce

lokalizujte místo potenciálního úniku- použijte houbu a JAR na nádobí. Vírivku nafoukněte na provozní tlak, vemte houbu namočenou do Jaru+vody a procházejte celý povrch vany. pokud otvor najdete, pak vířivku vyfoukněte, místo perforace odmastěte, odmastěte i záplatu.

Jak zapojit vířivku

Kabel se připojuje přímo do svorkovnice vířivé vany, mějte proto kabel připraven na místě, kde bude vířivka stát. Musí být dostatečně dlouhý a nijak neukončený. Náš technik si jej při instalací upraví a zapojí.

Jak dlouho může být ve vířivce

Podle doporučení byste vodu ve vaší soukromé vířivce měli měnit přibližně jednou za 3 až 6 měsíců. Mějte však na paměti, že se jedná skutečně pouze o orientační čísla. Nutnost výměny vody ve vířivce se totiž značně liší a závisí zejména na tom, jak dobře se o vodu staráte.

Proč se kazí voda ve vířivce

Nízká hladina dezinfekčního prostředku může způsobit zakalenou vodu. V některých případech neprojde filtrem 100 % vody, protože většina vířivek je navržena s nějakou formou obtokového potrubí k filtru. Pokud totiž dojde k tomu, že je filtr ucpaný, voda může stále volně cirkulovat a nezpůsobí poškození žádných součástí.

Jak najít díru v nafukovací vířivce

Únik vzduchu z nafouklého nafukovacího límce lze zjistit pomocí slabého roztoku mýdlové vody. Roztokem potřeme nafukovací límec a v místě úniku se objeví vzduchové bublinky.

Jak opravit vířivku

Renovace povrchu vířivky

Renovace se provádí pomocí přípravků na opravy akrylátu. Seženete je ve specializovaných obchodech. Oprava spočívá v nanesení přípravku na akrylát a následné rozleštění do povrchu, čímž dojde k zatmelení rýh a škrábanců a povrch vířivky bude opět hladký.

Jak funguje vířivka

Vodní masáž (hydromasáž nebo whirlpool) je založena na cirkulaci vody. Tělo masíruje proud vody smíšený se vzduchem, který proudí z trysek na stěnách vany. Provzdušněný proud teplé vody přehřívá a uvolňuje svalstvo, čímž se zlepšuje prokrvení a urychlují se metabolické procesy.

Jak najit diru

Díry v bazénu odhalí i potravinářské barvivo

Pokud se vám pouhým okem nepodaří díry najít, nebo se nechete potápět, můžete vsadit na metodu potravinářského barviva. Pár kapek smícháte s voudou, napustíte tím injekční stříkačku (samozřejmě bez jehly) a obarvenou vodu budete pomalu vypouštět po stranách bazénu.

Jak zalepit díru ve Virivce

Tato sada záplat neobsahuje lepidlo!Pokud nemáte vhodné lepidlo, objednávejte zde: Lepidlo na opravu člunůNutno lepit ve vyfouknutém stavu!Záplatu vystřihněte nejlépe do kulatého tvaru, bez rohů, minimálně 2cm o okraje díry.Pečlivě odmastit místo lepení i záplatu!

Jakou teplotu nastavit na vířivce

Oproti bazénům mají většinou vířivky vyšší teplotu vody kolem 35–38°C, což má za důsledek vyšší náchylnost na kvalitu vody. Můžete využívat klasickou chlórovou chemii, která při vyšších teplotách vody a při velkém množství chlóru ve vodě poměrně nepříjemně čpí do očí.