Jak se naučit čínsky?

Jak dlouho trvá naučit se čínský

Mluvená čínština je jednodušší, než ta psaná. Učí-li se někdo opravdu pilně, dva roky stačí na to, aby se dobře dorozuměl s Číňany (podle Zhang Kexina se pečlivě studující cizinec může naučit čínsky už během pěti až osmi měsíců).
Archiv

Jak se rychle naučit čínsky

Nejlepší způsob na zdokonalení své čínštiny je zvládnout slovesa. Pokud nemáš dostatek času na navštěvování kurzů ale opravdu se chceš naučit čínsky jazyk, je zde jednoduché a populární řešení: online LinGo kurzy. Zde najdeš seznam čínskych lekcí, stačí si jen vybrat jednu podle tvých očekávání.

Jak těžká je čínština

Na čínštině je těžká její obrovská idiomatičnost, která dokonale vyváží její strukturální jednoduchost.
Archiv

Jak se naucit Mandarinsky

My pro vás máme několik základních tipů, které vám mohou pomoci.Najděte si čínské přátele. Skvělá cesta nejen k naučení jazyka samotného, ale také k hlubšímu poznání kultury.Zamilujte se.Můžete se učit všude.Jak na tóny.Ponořte se do čínštiny.Individuální kurz.Čínština pro samouky aneb Výhody aplikacíČínsky v Číně
Archiv

Proč se učit čínský

Proč se učit čínsky Zájem o studium čínského jazyka nepřetržitě stoupá. Umět čínsky vám může pomoci při hledání zaměstnání v zahraniční firmě. Čína je už celkem dostupná destinace i pro nás, při poznávání tamní přírody, zvyků a kultury se vám tato řeč bude rozhodně hodit.

Jak dlouho trvá naučit se jazyk

Normální člověk se může naučit slušně mluvit cizím jazykem za šest až dvanáct měsíců.

Jak se mluví v Číně

Národním jazykem Čínské lidové republiky je standardní čínština, čínsky pchu-tchung-chua (pǔtōnghuà), neboli obecná řeč. Hlavními cíli čínské jazykové politiky je šíření společného jazyka a jednotného písma. Musí však také zohlednit pozice menšinových jazyků, které jsou šířením společného jazyka ohroženy.

Jaký je nejtěžší jazyk na světě

Britský časopis The Economist si položil otázku, který jazyk světa je ten nejsložitější. Vítězem se stala vzácná řeč amazonských indiánů známá pod označením tuyuca. Je tvořena fonetickým systémem jednoduchých souhlásek a několika málo nosových samohlásek.

V kterých zemích se mluví čínský

Čínština

Čínština (汉语, 漢語, 中文)
Rozšíření Vietnam, Brunej, Filipíny, Čína, Indonésie, Malajsie, Mongolsko, Singapur, Tchaj-wan, Thajsko a čínské komunity po celém světě
Počet mluvčích 873 milionů – 1,2 miliardy (1. místo na světě v počtu mluvčích)
Klasifikace Tibeto-čínské jazyky, Sino-thajské jazyky
Písmo Čínské znaky

Co znamenají čínské znaky

Čínské znaky (čínsky 漢字, 汉字, pinyin: Hànzì, český přepis: Chan-c', japonsky 漢字 – Kandži , korejsky 한자 – Hanča) jsou písemná soustava, která je používána pro zápis čínských jazyků (čínštiny, kantonštiny aj.), částečně japonštiny, příležitostně korejštiny a v minulosti též vietnamštiny.

Kdo umí nejvíce jazyků na světě

Známí polygloti: Ziad Fazah (sporné) prohlašuje, že ovládá 58 jazyků (jeho jazykové schopnosti byly několikrát testovány v televizi, avšak v pořadu Viva el lunes nedokázal porozumět základním otázkám a frázím z několika jazyků) Uku Masing (1909–1985) byl estonský lingvista, teolog, etnolog a básník.

Jak se naučit jazyk sám

Jeden z nejefektivnějších způsobů, jak se naučit jazyk, je odjet na několik měsíců do země, kde se jím mluví. Bude pro vás mnohem jednodušší se „rozmluvit“, pokud budete muset v cizím jazyce komunikovat v obchodech či restauracích.

Jak se čínsky řekne ahoj

Ahoj! 你好! (nǐ hǎo!)

Jaký je nejtěžší jazyk pro Čechy

Nejobtížnějším jazykem, pro nás Slovany, je finština a čínština.

Jaký je nejlehčí jazyk pro Čechy

Z žebříčku vynecháváme Slovenštinu, která je jednoznačně pro Čechy nejjednodušší na naučení.

Jak se čínský řekne ahoj

Ahoj! 你好! (nǐ hǎo!)

Jak se říká Cinskemu Pismu

Někdy se jim také říká hieroglyfy, což ve staré řečtině znamenalo ,,posvátné symboly“. Podle čínským mýtů vytvořil systém znakového písma před 4 700 roky Cchang Tie, dvorní rádce bájného Žlutého císaře. O existenci tohoto muže, který bývá zobrazován se čtyřma očima, přirozeně žádné důkazy neexistují.

Co je nejtěžší jazyk na světě

Britský časopis The Economist si položil otázku, který jazyk světa je ten nejsložitější. Vítězem se stala vzácná řeč amazonských indiánů známá pod označením tuyuca. Je tvořena fonetickým systémem jednoduchých souhlásek a několika málo nosových samohlásek.

Jaký jazyk se učit

Při výběru se můžeme zaměřit na mnoho aspektů jako je jednoduchost, užitečnost, budoucí a současné využití apod. Obecně se ale dá říci, že mezi 10 nejperspektivnějších jazyků, které je v dnešní době kromě angličtiny dobré umět, patří čínština, němčina, španělština, ruština, francouzština, italština a japonština.

Jak se naučit cizí jazyk za 4 týdny

Jak se naučit anglicky během 4 týdnů Cizí jazyk se lze naučit za čtyři týdne bez problémů, ale musíte studovat opravdu každý den. Za čtyři týdny byste se měly domluvit alespoň v restauraci, na letišti, v obchodně a v hotelu. Nečekejte, že budete okamžitě rodilým mluvčím.

Jak rychle se dá naučit jazyk

Normální člověk se může naučit slušně mluvit cizím jazykem za šest až dvanáct měsíců. Divím se, že velké množství lidí se u nás dneska ještě učí jazyky způsobem, který je naprosto neefektivní.

Jak se řekne dobrý den čínský

Čínský pozdrav při shledání. „Ni“ – ty, „hao“ – dobře. Odpovídá českému „dobrý den“, jedná se o nejpoužívanější pozdrav mezi číňany nejen v číně ale i v celé světě. Formálnější podoba pozdravu „ni hao“, používá se pokud zdravíte člověka kterého si vážíte, zpravidla jde-li o někoho, komu byste v češtině vykali (např.

Jak se řekne čínský ne

Důležitá slovní zásoba

是 shì ano
不是 bù shì Ne
也许 yě xǔ možná
好的 hǎo de OK
谢谢! xiè xiè! Děkuji!

Jaký je nejlehčí jazyk na světě

Mezi nejsnadnější jazyky (pro rodilé mluvčí angličtiny) byly vybrány afrikánština, dánština, nizozemština, francouzština, haitská kreolština, italština, norština, portugalština, rumunština, španělština, svahilština a švédština.

Jak moc je těžká čeština

Čeština patří mezi nejsložitější jazyky světa. Ne nadarmo jí američtí lingvisté zařadili hned na páté místo světové obtížnosti. Které jazyky ale češtinu co do složitosti strčí do kapsy Nejtvrdším oříškem se stávají zejména jazyky, které zaslechneme v Asii.