Jak se nosi Polokosile?

Jak nosit Polotriko

Noste polo triko správně.

Vždy ven z kalhot, vždy přes kalhoty. Výjimkou jsou golfové turnaje, kde golfová etiketa vyžaduje, aby bylo polo triko nošeno v kalhotách. Důvodem je estetika. Ostatní hráči se nechtějí dívat, jak váš odpal, pitch nebo chip zvedne vlající triko a obnaží vaše břicho nebo záda.
Archiv

Jak žehlit polo triko

Polo lze žehlit na střední teplotu. Lehce je vyžehlíte jedním tahem. Z vlastní zkušenosti polo nežehlím, při skládání pouze uhladím. Nosím těsně na tělo a vyžehlí se samo při prvním nošení.
Archiv

Jak se nosí límeček

Límeček vždy zastrčený

Dejte si ovšem pozor na dvě věci. Ať je svetr velikostně tak akorát – prostě ani příliš obepnutý, ale ani ne volný (to samé ostatně platí i o velikosti trika). Bylo by totiž celkem fajn, aby triko nebylo pod svetrem moc vidět, aby na něm nedělalo nežádoucí “hrboly”.
Archiv

Co je polo tričko

Polotriko (známé také jako golfové triko, tenisové triko či polokošile) je horní díl oděvu střihu klasického trika s tím rozdílem, že v oblasti kolem krku má límeček a obvykle 2 až 3 knoflíčky na zapnutí svrchního dílu. Může nebo nemusí mít náprsní kapsu. Tento typ trika se vyvinul z oblečení hráčů tenisu.

Jak nosit tričko v kalhotech

tričko + džíny

Jedná se bezpochyby o nejoblíbenější kombinaci. Tričko můžete zastrčit do kalhot nebo spodní lem stáhnout do uzlu pro neformální vzhled. Nejlepší volbou pro tuto kombinaci jsou džíny s vysokým pasem. Elegantní model vykouzlíte, když si k džínám a tričku vezmete sako, lodičky a výrazný šperk.

Jak prát Bavlnene tričko

Čistá bavlna snese i méně šetrné zacházení. 100% bavlnu můžete prát na 40-60° C, pokud je nebarvená, tak ji můžete i vyvářet a bělit. Bavlnu s příměsí lycry, elastanu nebo syntetiky perte výhradně na 40° C.

Jak si udělat uzel na tričku

Uvažte si snadný uzel

S volnějšími tričky to jde snadněji, ale pokud máte tričko ve střihu fit, použijte k uvázání umělého uzlíku gumičku. Zatočte látku a přeložte ji na půl. Obtočte dvakrát gumičku okolo látky a lehce utáhněte. Zbytkem látky schovejte gumičku.

Kdy zastrčit košili

Pro kancelářské soupravy doporučujeme košili zcela zastrčit, zatímco po práci – v casualových a večerních situacích sky is the limit.

Co je Basic tričko

A jak se u triček basic, základního tvaru sluší, nemají žádný potisk. Žádné nápisy, loga, obrázky, prostě BezPotisku. Navíc se díky klasickému tvaru, který předpokládá snad každá šatní skříň, skvěle skládají. Nemusíš vymýšlet kam založit tu límeček, tu třásničku u rukávu.

Co se stane kdyz se pere na 60

Pro zničení choroboplodných zárodků – 60°C

Zvýšená teplota ale sama o sobě všechny bakterie nezabije, k tomu je potřeba užít kvalitní prací prostředek, který dílo zkázy (pro patogeny) dokoná.

Co se stane kdyz Vyperu prádlo na 90

Pozor na vysoké teploty praní

Každý materiál má jinou doporučenou maximální teplotu, na kterou ho můžete prát. Těžko očekávat, že pokud bavlněné tričko máte prát na 30°C a vy ho vyperete na 90°C, nic se nestane.

Jak nosit dlouhé tričko

Dlouhé triko, jež můžete využít jako šaty, vypadá skvěle, ať už si k němu vezmete dlouhé kozačky, pohodlné tenisky, kabát, džínovou bundu, sportovní batoh či elegantní kabelku. Výběr je jen na vás. Pro jistotu si pod něj můžete vzít šortky, třeba legínové.

Co se nosí pod košili

Celkem obvykle muži nosí pod košilí tričko, je to však vhodné pro neformální outfit s rozepnutou košilí. Pod košili v obleku se nosí nátělníky nebo trička vyrobená ze speciálních materiálů, která sedí přesně na tělo a nevytváří pod košilí zbytečné překlady.

Co se hodí k černé košili

V kombinaci s černou barvou ideálně vypadají výrazné detaily – žlutá dámská kabelka, zelené jehlové podpatky a v případě mužů fuchsiová nebo kobaltová košile, které oživí jednotné oblečení a budou přitahovat pozornost. Černé dámské stylizace skvěle doplní také stříbrné nebo zlaté šperky.

Jak dlouho prát trička

Využívejte šetrné prací programy.

Nikdy neperte tričko déle než je nutné. Využívejte krátké (60 min) a šetrné prací programy. Vhodná je teplota 30°C, maximálně však 40°C. Vyzkoušet můžete i praní ve studené vodě.

Proč se prádlo srazí

Mýtus: Prádlo se v sušičce srazí

Ano, to může být do jisté míry pravda, ale pouze při nevhodném zacházení. Avšak pokud budete vaši sušičku prádla používat tak, jak máte, riziko sražení oblečení během sušení klesá na nulu. Při nežádoucím smrštění tkaniny je na vině nedostatek vlhkosti uvnitř vláken.

Co se pere na 40

Na 30-40 °C se doporučuje prát v podstatě každý materiál, od jemných svetříků až po džíny. A ložní prádlo Ani to už není potřeba „vyvařovat“ ve vyšší, než 60° teplotě.

Co to je Oversize

Oversized je označení prodlouženého střihu hlavně u triček a mikin. Tričko běžné šířky je prodlouženo o 8 až 10 cm oproti klasické verzi.

Jak se Nepotit v košili

Používejte deodorant, prosím. Zní to jako samozřejmý základ, ale chození letní Prahou člověku připomene, kolik lidí s ním má ještě pořád problém. I zde méně znamená více – u kvalitního deodorantu si bohatě vystačíte s jednou vrstvou. Tu naneste na podpaží a nechte pořádně zaschnout, než si košili obléknete.

Jak nosit košili bez saka

Když je takové teplo, že chcete vyrazit bez saka, tak zvolte raději barevnou vycházkovou košili nebo košili s krátkým rukávem. Na nošení oblekové košile bez saka mi nepřipadá nic nepatřičného, naoopak, může to vypadat i velmi dobře, a to i ve variantě s jinými než oblekovými kalhotami.

Co k modré košili

Světle modrá košile bude vypadat dobře k jeansům stejně tak jako společenská košile např. k tmavomodrému obleku. Světlemodrá košile pasuje také téměř ke každé kravatě, nejvíce oblíbené kombinace jsou např. s tmavě červenou nebo bordo barvou.

Jak správně nosit košili

Jednoduché pravidlo zní, že ke společenskému oblečení patří košile vždy do kalhot. Zde je přehled základních druhů oblečení a odpovídající nošení košile do kalhot/ven z kalhot: společenské oblečení košile a oblek = košile vždy do kalhot. společenské kalhoty a košile = košile vždy do kalhot.

Na co prát bílé prádlo

Bílé bavlněné prádlo snese teplotu 60 °C, umělé materiály perte raději na 40. V každém případě ale zkontrolujte štítek na oblečení.

Jak správně věšet trička

Důležité je před pověšením prádlo protřepat a pověsit tak, aby se netvořily záhyby. Prádlo by se tedy nemělo prověsit, aby neztratilo tvar. U větších kusů oblečení (povlečení, ubrus) používejte větší množství kolíčků. Kromě kolíčků využívejte i ramínka, která umožní zachování tvaru oblečení.

Co se stane kdyz Vyperu Prádlo na 90

Pozor na vysoké teploty praní

Každý materiál má jinou doporučenou maximální teplotu, na kterou ho můžete prát. Těžko očekávat, že pokud bavlněné tričko máte prát na 30°C a vy ho vyperete na 90°C, nic se nestane.