Jak se objednat na kolonoskopii?

Kdy je nárok na kolonoskopii

Pro koho je vyšetření bezplatné Nárok na screeningové vyšetření hrazené z veřejného zdravotního pojištění mají v ČR: muži i ženy ve věku 50–54 let: nárok na test na okultní krvácení do stolice jednou ročně NEBO na screeningovou kolonoskopii jednou za 10 let.
Archiv

Jak dlouho trvá objednání na kolonoskopii

Je pravdou, že u dispenzárních kolonoskopií, kde delší objednávací interval není rizikový, se doba objednání nadále pohybuje v rozmezí tří až čtyř měsíců. Naše pracoviště je součástí státem zřizovaného zdravotnického zařízení.

Kde se objednat na kolonoskopii

Na recept Vám ji předepíše odesílající lékař, stejně jako projímadlo. Koloskopie se provádí na endoskopickém sálku vleže na lůžku. Po celou dobu vyšetření má pacient na sobě koloskopické šortky.
Archiv

Jak se dostat na kolonoskopii

Obvyklý postup kolonoskopie

K tomuto vyšetření je třeba, abyste se položili na levý bok na vyšetřovací stůl. Pro klidnější, uvolněnější a méně obtěžující průběh vyšetření, můžete požádat nebo přímo dostat bezprostředně před vyšetřením analgetika a slabší sedativa.
Archiv

Co si vzít s sebou na kolonoskopii

vývar bez masa, bez zeleniny i bez těstovin) nebo sladký čaj. během dne před vyšetřením je nutný zvýšený příjem tekutin, doporučují se alespoň 4 litry. S PITÍM PRÁZNÍCÍHO ROZTOKU ZAČNĚTE VE VEČERNÍCH HODINÁCH. jedno balení přípravku Moviprep obsahuje 2 průhledné sáčky, každý obsahuje jeden pár sáčků (sáček A a sáček B)

Jaké oblečení si vzít na kolonoskopii

Detekovatelné oděvy.Jednorázové bryndáky. Jednorázové prádlo. Kalhotky na kolonoskopii a kolonoskopické šortky.Ostatní

Jak dlouhá je hadice na kolonoskopii

Kolonoskopie je vyšetření, které umožňuje lékaři (většinou gastroenterologovi) prohlédnout vnitřní stěnu střeva (ve většině případů tlustého). Kolonoskop je ohebná hadice s kamerou a zdrojem světla, která má průměr zhruba dětského malíčku a na délku měří přibližně jeden metr.

Jak se člověk cítí po kolonoskopii

Co se stane po výkonu

Můžete mít pocity nadýmání nebo křečí kvůli vzduchu aplikovanému do tlustého střeva během vyšetření. Tyto příznaky by měly rychle zmizet po odchodu plynů konečníkem.

Co nejíst týden před kolonoskopii

Týden před vyšetřením vysadit z jídelníčku potraviny obsahující zrníčka a slupky. Vyhýbejte se jídlům, jako je ovoce s jadérky (meloun, hroznové víno, jahody, maliny), zelenina, obiloviny, luštěniny a celozrnné pečivo. Pozor si dávejte i na kmín v pečivu nebo bramborách nebo mák.