Jak se přepravovat po Římě?

Jak se dopravovat po Římě

Řím není obsluhován pouze podzemním systémem, nýbrž i příměstskými vlaky. Železniční doprava je obecně v celé Itálii velmi oblíbená a výjimku netvoří ani hlavní město této země. Pro přehlednost přikládám klasický plánek linek s vyznačenými stanicemi a také mapu metro vyznačenou v reliéfu města.
Archiv

Jak se pohybovat po Římě

Veřejná doprava v Římě se skládá ze 3 linek metra, 6 tramvajových linek, 300 městských autobusových linek a desítek příměstských autobusových linek. Na dopravě v Římě se také významně podílí železniční síť – regionální vlaky (linky FR1 až FR8) a 3 linky městské železnice (Lido, Giardinetti a Viterbo).
Archiv

Jak projít Řím

Do Říma se dostanete přímou leteckou linkou s nízkonákladovkou Ryanair (letiště Fiumicino) nebo Wizzair (letiště Fiumicino). Z letiště Fiumicino se do centra nejrychleji dostanete vlakem Leonardo Express, který jede cca 35 minut na stanici TERMINI, odkud můžete dál pokračovat metrem. Leonardo Express stojí 14 EUR.

Co na sebe do Říma

Při návštěvě Říma myslete především na nutnost mít zakrytá ramena a kolena při návštěvě kostelů, kterých jsou tu desítky. Stejný dresscode se očekává i pro návštěvu světoznámé Sixtinské kaple ve Vatikánských muzeích. Tip pro vás: Dobrým pomocníkem zejména pro dámy je v letních měsících šátek či šálka.

Kdy nejlépe jet do Říma

Nejlepší čas na návštěvu Itálie je na jaře od dubna do června nebo na podzim od září do října. V těchto obdobích jsou v rozmanitých regionech této země mírnější teploty a často i méně turistů než v hlavní letní sezóně.

Jak dlouho trvá prohlídka Kolosea

Jak dlouho trvá návštěva Kolosea Pokud navštívíte Koloseum bez průvodce nebo audioprůvodce, budete na prohlídku potřebovat přibližně jednu hodinu. Pokud se však rozhodnete pro prohlídku s průvodcem, může trvat od 1,5 do 3 hodin v závislosti na tom, jaký typ prohlídky Kolosea si vyberete.

Na co si dát pozor v Římě

Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích, pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži. Velice časté je vykrádání vozidel a karavanů.

Jak se dostat z Říma k moři

Nejjednodušší cesta vede do Ostie příměstkým vlakem ze stanice metra Pyramide. Stačí vystoupit na konečné stanici Cristoforo Colombo a dát se asi 200m napravo k moři. Na cestu k moři využijete standardní jízdenky, takže pokud máte Roma pass, cesta k moři je zdarma.

Proč jet do Říma

Dopravní chaos, otevřenost místních lidí, kouzlo zdejších uliček, kulturní akce, přítomnost papeže, inspirativní výhled na římské střechy, dechberoucí pohled na západ slunce za Koloseem… Město je kosmopolitní i svoje. Najdete tu všechno, na co si vzpomenete, i moře je doslova na dosah.

Jak dlouho trvá let do Říma

Jak dlouho trvá let z Praha do Řím 1 hodina a 49 minut/y je průměrná doba letu Praha – Řím.

Jak často prší v Římě

Teploty se pohybují pouze mezi 2-14°C. V lednu prší v průměru 8 dní v měsíci a v únoru v průměru 7 dní. V prvních měsících roku do Říma nemíří mnoho turistů, díky čemuž se vyhnete dlouhým frontám a přeplněnosti u hlavních památek.

Co videt v Koloseu

Koloseum s prohlídkou podzemí

Například do podzemí Kolosea, Gladiátorské arény a kobek. Prozkoumejte světoznámý amfiteátr v rámci prohlídky podzemí Kolosea.

Kam v Římě zadarmo

Dáme vám tu pár tipů na památky, ve kterých se vstupné nekoná.PANTHÉON.Bazilika sv.Fontána di Trévi.La Bocca della Verita (Ústa pravdy)Konstantinův vítězný oblouk.Zahrady villy Borghese.Cestiova pyramida.Vatikánská muzea s malou výjimkou.

Jaké je moře u Říma

Leží na řece Tibeře asi 27 km od pobřeží Středozemního moře. Žije zde přibližně 2,87 milionu obyvatel.

Kde se ubytovat v Rime

Umiltà 36. Hotel ve čtvrti Trevi v ŘíměMaalot Roma – Small Luxury Hotels of the World. Hotel ve čtvrti Trevi v ŘíměSinger Palace Hotel. Hotel ve čtvrti Pantheon v ŘíměDharma Boutique Hotel & SPA. Hotel ve čtvrti Rione Monti v ŘíměHotel Santa Maria.Nerva Boutique Hotel.Albergo del Senato.AT FORTY-ONE.

Kdy je nejlepší kupovat letenky do Říma

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Řím od 600 Kč.

Kdy je nejlepší Navstivit Řím

Jaro v Římě je nejkrásnějším obdobím k návštěvě. Teploty se totiž pohybují v příjemném rozmezí mezi 15 °C a 23 °C, sluníčko příjemně hřeje, ale není spalující a ulice občas svlaží krátká dešťová přeháňka. Zejména v dubnu a květnu máte i při krátkém pobytu prakticky jistotu slunečné oblohy alespoň po část dne.

Jak si koupit vstupenku do Kolosea

Vstupenky do Kolosea si můžete koupit online, na oficiálních webových stránkách nebo na pokladně. Doporučujeme vám, abyste si vstupenky do Kolosea rezervovali online.

Jak se dostat z Říma do Vatikánu

CESTA DO VATIKÁNU AUTOBUSEM

Z vlakového nádraží Termini pojedete autobusem #64 asi 20 minut a vystoupíte na poslední zastávce trasy – Piazza Stazione S. Pietro. Od autobusové zastávky to budete mít ke vchodu do Vatikánského muzea asi 15 minut chůze.

Jak se prezdiva Římu

Řím (italsky a latinsky Roma, přezdívaný též Věčné město) je hlavní město Itálie, oblasti Lazio a provincie Roma.

Jak se mluví v Římě

Starověký Řím

Řím Roma (la) ← ← 753 př. n. l.–476 n. l. (565) → → znak
geografie Římská republika Římská říše Západořímská říše Východořímská (Byzantská) říše
jazyky: latina, řečtina, různé etnické jazyky
náboženství: římský polyteismus a císařský kult (původní státní náboženství) křesťanství (státní od roku 337)

Kde přespat v Římě

H10 Palazzo Galla. Levný hotel v ŘíměSophie Terrace Hotel. Levný hotel v ŘíměCamplus Hotel Roma Centro. Levný hotel v ŘíměThe Hoxton, Rome. Levný hotel v ŘíměConcept Terrace Hotel. Levný hotel v ŘíměRoma Central Guest House. Levný hotel v ŘíměOtivm Hotel. Levný hotel v ŘíměThe RomeHello. Levný hotel v Římě

Kam v Rime k moři

Město Řím leží v regionu Lazio. Jeho pobřeží omývá Tyrhénské moře, které je velmi vhodné pro rekreaci. Jedinečné písečné pláže naleznete hlavně v okolí měst Terracina, Sperlonga, Lido di Fondi, Gaeta a Sabaudia (viz Google maps). Povrch pláží je pokryt jemným bílým až zlatým pískem, pláže mají pozvolný vstup do moře.

Kdy se mění ceny letenek

Známí čeští prodejci se shodují, že nejlevnější letenky lze koupit zhruba tři měsíce před odletem. V případě, že se cestovatelé rozhodnou letět s nízkonákladovou aerolinkou, najdou nejvýhodnější lístky i půl roku dopředu.

Co musíte vidět v Římě

Místa, která vám nesmí uniknout, až se do historického, romantikou protkaného Říma konečně vydáte!Vatikánská muzea a Sixtinská kaple.Bazilika sv.Forum Romanum.Koloseum.Panteon.Piazza Navona.Piazza di Spagna a Španělské schody.Fontána di Trevi.