Jak se pere kuze?

Jak se pere kůže

Kožená bunda ani jiné oblečení z kůže nepatří do pračky. Musíte ho jemně čistit v ruce, ale dejte pozor na to, jak moc kůži namáčíte, jelikož kůže špatně snáší vodu a hrozí popraskání. Na čištění použijte vlažnou vodu a mýdlo. Mýdlovou vodu nanášejte pomocí hadříku a jemně otírejte.
Archiv

Jak prát koženku

Pokud tuto možnost nemáte a jedná se třeba jen o drobné znečištění, zvolte ruční praní s použitím speciálního pracího prostředku a bez aviváže. Kůži či koženku můžete žehlit, ale vyhněte se příliš vysokým teplotám a oděv vždy raději přežehlete přes jinou tkaninu (vlhký ručník či utěrku).

Jak prát kožené kalhoty

V případě potřeby je kalhoty možné prát. Pereme ručně ve studené či lehce vlažné vodě s přídavkem jádrového mýdla. Poté kalhoty necháme vykapat a ještě lehce vlhké je ošetříme pečujícím a zvláčňujím přípravkem vhodným na semišovou nebo nubukovou kůži.
Archiv

Jak vysušit kůži

S tím však souvisí další důležité pravidlo – kůži je nutno sušit pomalu! Pokud tedy například s koženým batohem zmoknete nebo je vlhký po čištění, vyvarujte se sušení například u radiátoru. Ideální je nechat kůži přirozeně vyschnout při pokojové teplotě.

Jak vyčistit pravou ovčí kůži

Ovčí kůže nemůžeme prát, kůže by ztvrdla. Při čištění kožešin se musíme zaměřovat na čištění srsti. Nejdříve doporučujeme kožešinu důkladně vysát nebo vyklepat. Poté problematická místa přetřeme vlhkým hadříkem, který jsme namočili v roztoku vody a přípravku na čištění ovčích kožešin.

Jak pečovat o pravou kožešinu

Ovčí kožešiny by měly být pravidelně alespoň jednou týdně větrány a čištěny. Pokud máte kožešinu s dlouhými chlupy, pak není od věci ji občas pořádně pročesat. V tomto případě nezapomeňte kožešinu vyčesávat po směru vlákna.

Čím se čistí koženka

Nečistoty z koženky odstraníme vlhkým hadříkem a vlažnou vodou. Pokud to nestačí, vyčistíme boty čistící pěnou Shoeboy's COMBI CLEAN & CARE a houbičkou a necháme zaschnout. Druhým krokem je VÝŽIVA, péče. K tomu použijeme pěnu na syntetiku Shoeboy's TREND CARE, který je přímo určen pro plastové boty.

Jak se zbavit zápachu z koženky

Chcete-li odstranit zápach z vaší kožené peněženky, můžete povrch vyčistit roztokem octu a vody. K pohlcení nepříjemného zápachu můžete použít také jedlou sodu nebo kávová zrna. Pach může absorbovat i zabalení peněženky do novin. Případně můžete použít komerční přípravky na čištění a kondiciování kůže.

Jak prát koženkové legíny

Vemte si kus kůže namočte a nechte ji uschnout. Třeba tohle. by pomohlo. Hoďte do pračky na 30°C, na nižší otáčky.

Jak obnovit starou kůži

Syntetický olej vhodný pro starožitný nábytek, veterány i staré kožené kabáty. Starší vyschlá kůže se nejprve musí ošetřit tímto olejem, dokud se měkkost nenavrátí. Postup se může zopakovat i několikrát. Po úplném zaschnutí doporučujeme ještě povrch ošetřit Sloním tukem nebo klasickým Včelím voskem.

Jak odstranit mastnotu z kůže

Za prvé si vezmeme Benzin na kůži a navlhčeným hadříkem kroužíme v místě mastné skvrny, necháme chvíli působit a poté suchým hadrem setřít. Pak budete potřebovat Colourlock Absorbátor tuků. Mastna plocha se nastříká sprejem, nechá se zaschnout a na bílý prášek postupně absorbuje mastnotu.

Jak se pere ovčí vlna

Vlna je výjimečný materiál, který má mimo jiné samočistící vlastnosti, takže ji můžete prát minimálně a vydrží dlouho jako nová. Vlna nemá ráda vodu a už vůbec ne teplou vodu. Vlněné produkty většinou stačí nechat vyvětrat nebo je můžete prát (ideálně) ručně do 30 stupňů.

Jak se starat o ovčí kůži

Klasická ovčí kůže se srstí 5 – 7 cm. Údržba: ovčí kožešinu pouze jednou za čas vykartáčujte vyčesávacím hřebenem nebo kartáčem, v žádném případě kožešinu neperte v pračce nebo nenamáčejte zadní stranu kožešiny. Kůži můžete vyklepat i ve sněhu, ale né v mokrém – nejlepší je prašan.

Jak vyprat pravou kožešinu

Pokud máte doma kožešinu nebo kožich přírodní, tedy nebarvený, použijete k jeho vyčištění technický benzin nebo aceton. Přípravek, který pořídíte v drogerii, smíchejte v misce s moukou nebo krupicí. Vytvořenou směs pak vetřete do kožichu.

Jak poznat pravou kožešinu

Kožešina ze zvířete: nejspolehlivějším znakem při rozpoznávání pravé kožešiny je kůže (obvykle bílá nebo žlutohnědá, ale může mít i stejnou barvu jako kožešina, pokud byla barvena). Umělá kožešina: nejspolehlivějším znakem při rozpoznávání umělé kožešiny je látka/vlákna, na kterou jsou přichyceny „chlupy“.

Jak vycistit imitaci kůže

První zásadou je, nevystavovat jej dlouhodobě přímému slunečnímu UV záření a teplotám nad 25 stupňů Celsia. NIKDY nepoužívejte žádné chemické prostředky a impregnační přípravky určené na pravou kůži! Pro běžnou údržbu postačí hadřík navlhčený slabém roztoku mýdla nebo tekutého pracího prášku s neutrálním pH.

Jak se zbavit zápachu z kožené bundy

Nasypte dostatečnou vrstvu jedlé sody na vnitřní i vnější stranu bundy. Poté ji opatrně složte, vložte do igelitového pytle na zip a nechte působit přes noc. Poté jedlou sodu vysajte nebo vykartáčujte. Pokud zůstane slabý nepříjemný zápach plísně, proces opakujte.

Čím odstranit zápach

Ocet se sodou dokáží rozpustit mastnotu a usazeniny, které jsou obvyklou příčinou zápachu. Při větším zanesení vodovodního potrubí bude potřeba zvolit účinnější řešení. Bacti SO je přírodní prostředek k uvolnění a zprůchodnění zaneseného odpadního potrubí a sifonu.

Jak se starat o koženku

Jak se starat o koženku a eko kůži

Syntetická kůže je velmi odolná, proto se nebojte přitlačit. Nepoužívejte však kartáče, které jsou velmi hrubé a materiál by mohly poškodit. Vyvarujte se také chemikáliím, včetně čistících ubrousků, které jsou jimi napuštěné. Nevhodné jsou také přípravky na čištění pravé kůže.

Co dělat když barví kůže

V mnoha případech, kdy barva při zvýšené vlhkosti pustí, zničíte si tak i ponožky nebo kalhoty. U silného odbarvení, nezbývá nic jiného než boty reklamovat. V některých případech se musíte obrátit dokonce na spotřebitelskou poradnu nebo právníka. „ to se časem stává, nebo to je normální“ jsou jen výmluvy.

Čím mazat kůži

Kůži pravidelně ošetřujeme

Na hladké kůže (hlazenice), které mají hladký až téměř lesklý povrch, používáme včelí vosk, který doporučuji k ošetřování dle potřeby. Přípravek s včelím voskem určený na ošetřování kůže, který používám i já, si můžete zakoupit i v mém e-shopu.

Jak vyčistit pravou kůži

Při každém úklidu povrch setřete čistým měkkým hadříkem namočeným ve vodě s trochou rozpuštěného obyčejného mýdla. Pořiďte si třeba to s jelenem. Hadr by měl být čistě bílý, barevný by mohl kůži obarvit. Nepoužívejte žádné saponáty ani prací prostředky.

Co rozpouští mastnotu

Připravte si do nádoby s rozprašovačem směs 3 lžic jedlé sody a 1 hrnku teplé vody. Nastříkejte ji na mastné místo kuchyňské linky a nechte 10 minut působit. Nakonec setřete vlhkým hadříkem a následně osušte.

Jak prát periny z ovčí vlny

Vlna je výjimečný materiál, který má mimo jiné samočistící vlastnosti, takže ji můžete prát minimálně a vydrží dlouho jako nová. Vlna nemá ráda vodu a už vůbec ne teplou vodu. Vlněné produkty většinou stačí nechat vyvětrat nebo je můžete prát (ideálně) ručně do 30 stupňů.

Jak prát vlnu v pračce

Vlněné oblečení perte vždy obrácené naruby. Nepoužívejte agresivní prací prostředky, „biologické“ přípravky s obsahem enzymů nebo prostředky s bělidly. Nejlépe uděláte, když si koupíte speciální prostředek na vlnu. Svetry složte do skříně na pevnou polici, abyste je ochránili před natahováním.