Jak se pere triko City žen?

Jak funguje triko CityZen

Triko je ze 100% přírodní bavlny a díky úpravě CityZen rychle schne. To snižuje množení bakterií. Proto zapáchá výrazně méně než běžná trika.
Archiv

Jak udělat z trička tílko

Když nelichotí delší rukávy či těsný výstřih

Rozprostřeme si tričko na rovnou podložku. Křídou naznačíme přerušovanou čáru asi 3 cm pod lemem trika u krku a zhruba 3 cm podél švu rukávů. Vše, co kouká ven, odstřihneme. Jednoduché tílko za hubičku je na světě.

Jak prát bavlněná trička

100% bavlnu můžete prát na 40-60° C, pokud je nebarvená, tak ji můžete i vyvářet a bělit. Bavlnu s příměsí lycry, elastanu nebo syntetiky perte výhradně na 40° C. Prádlo před praním otočte naruby, zapněte knoflíky i zipy. Nezapomeňte prádlo roztřídit podle barev.

Jak prát tričko

Pro trička, košile a další barevné prádlo stačí obvykle prací program s teplotou 30 °C. Díky tomu déle zachováte původní barevnost prádla, a ještě ušetříte energii. Ložní prádlo nebo kapesníky zaslouží naopak teploty vyšší, které bezpečně odstraní případné bakterie. V takových případech volte teploty praní kolem 60 °C.

Jak zvětšit velikost trička

Sražené oblečení ponořte do vody a nechte namočené asi půl hodiny. Pak ho vyždímejte, přebytečnou vodu můžete vymačkat i mezi dvěma ručníky. Prádlo rozhodně neoplachujte studenou vodou! Snažte se oblečení co nejvíc roztáhnout a zatížit, po chvíli ho nechte na vzduchu přirozeně uschnout.

Jak zmenšit výstřih u trička

Zmenšení výstřihu – běžný rukáv

Opět dáváme pozor na pravý úhel, který musí průkrčník svírat s přeložkou látky. Pokud ale chceme kromě hloubky upravit i šířku na ramenech, musíme protáhnout linii ramenního švu a o stejnou délku protáhnout i ramenní šev na ZD! Zde je jen lehká změna v průkrčníku, ramena zůstávají.

Jak dlouho vydrží triko

Uklidníme vás – naše trička budou fungovat i po několika desítkách vyprání, i po 50 – 60 cyklech! Materiál své unikátní vlastnosti neztrácí, přitom nepotřebuje zvláštní péči.

Na co prát barevné prádlo

Vždy byste měli použít prací prostředek na barevné prádlo. Teplota vody by měla být 30 nebo 40 °C, pokud ale perete například barevné ručníky či kapesníky, je lepší zvolit 60 °C. A jako vždy – jemné prádlo raději perte samostatně a na mírný program.

Jak vyprat zažloutlé triko

Jedlá soda

Zamíchejte čtyři lžičky jedlé sody a čtvrt skleničky vody. Směs naneste na žlutou skvrnu starým zubním kartáčkem, rozetřete a nechte hodinu působit. Poté vyperte ve vlažné vodě a osušte (ne však na přímém slunci nebo v sušičce). V případě potřeby ještě několikrát opakujte.

Jak správně věšet trička

Důležité je před pověšením prádlo protřepat a pověsit tak, aby se netvořily záhyby. Prádlo by se tedy nemělo prověsit, aby neztratilo tvar. U větších kusů oblečení (povlečení, ubrus) používejte větší množství kolíčků. Kromě kolíčků využívejte i ramínka, která umožní zachování tvaru oblečení.

Proč se srazí oblečení

Nadměrná teplota při sušení může srazit Váš oblíbený kousek. Dlouhé odkládání praní přírodních kousků může mít naopak vliv na roztahování. Například džíny ze 100 % bavlny se při nošení roztahují, pravidelným čištěním můžete zabránit roztažení vazby tkanin.

Jak Zuzit tričko

Střih rozstřihneme v místě průramku, horní část nastřihneme, spodní rozstřihneme zcela. Horní část přeložíme přes sebe (měříme o kolik je třeba rukáv zúžit). Nakonec přes sebe přeložíme i spodní část. Je nezbytné, aby rukáv v průramku opět navazoval!

Jak zmensit velký výstřih

Pokud se vám zdá výstřih příliš malý nebo příliš velký, začněte s úpravou tak, že k původní křivce průkrčníku v předním a zadním dílu narýsujete paralelní křivku ve vzdálenosti 1 cm, ne více. Celkové zmenšení o 1 cm je poměrně velká úprava, i když se to nezdá.

Jak prát triko s potiskem

Praní a žehlení

Tričko perte stejně jako každé jiné bavlněné tričko na doporučenou teplotu 40°C. Nesráží se a drží tvar. Potisk je odolný a při rozumném zacházení vydží stejně dlouho jako tričko. Nedoporučujeme příliš časté používání sušičky, protože zkracuje životnost obrázků.

Jak žehlit tričko s potiskem

Potisknutá trička žehlete nanejvýš na 110 °C, s párou či bez páry. Nízké teploty se doporučují při starostlivosti o textil s potiskem i v tomto kroku. Na žehličkách, kde je možné si zvolit program, nastavte ten, kde je název „bavlna“ nebo „šetrné žehlení“. Zásada o obráceném tričku naruby platí i v tomto případě.

Jak prát černobílé triko

Černobílé prádlo je nejlepší prát s bílým prádlem a s práškem na bílé prádlo, jinak by bílé části brzy zašly. První praní ale pro jistotu proveďte ručně a zjistěte, jestli nebudou tmavé části pouštět barvu a neobarví vám zbytek obsahu bubnu.

Co se pere na 40

Na 30-40 °C se doporučuje prát v podstatě každý materiál, od jemných svetříků až po džíny. A ložní prádlo Ani to už není potřeba „vyvařovat“ ve vyšší, než 60° teplotě.

Jak vycistit triko

Smíchejte zhruba 1 lžíci pracího prostředku, 3-4 lžíce peroxidu a ještě pár lžic sody. Měla by Vám vzniknout pasta. Vezměte nějaký kartáček a směs chvíli vtírejte do trika. Pak nechte asi hodinu pracovat a skvrny by měly být pryč.

Jak se zbavit Zapraných skvrn

Technický benzín, Jar

Properte skvrnu od oleje v technickém benzínu tolikrát, dokud zcela nezmizí. Pokud nemáte doma technický benzín, obdobně by měl sloužit i přípravek na mytí nádobí. Jednoduše textil navlhčete, naneste trošku jaru a přemáchněte v rukách. Poté opět klasicky vyperte v automatické pračce.

Jak často si měnit tričko

Podle odborníku by se kousky pro každodenní nošení, mezi které patří například i džíny, měly prát jednou za čtyři až pět nošení. Například tričko by se mělo prát po každém použití. Naopak sukně a látkové kalhoty stačí prát až po sedmém obléknutí.

Co se stane kdyz se pere na 60

Pro zničení choroboplodných zárodků – 60°C

Zvýšená teplota ale sama o sobě všechny bakterie nezabije, k tomu je potřeba užít kvalitní prací prostředek, který dílo zkázy (pro patogeny) dokoná.

Co se stane kdyz Vyperu Prádlo na 90

Pozor na vysoké teploty praní

Každý materiál má jinou doporučenou maximální teplotu, na kterou ho můžete prát. Těžko očekávat, že pokud bavlněné tričko máte prát na 30°C a vy ho vyperete na 90°C, nic se nestane.

Jak srazit oblečení

Nejčastější způsoby, jak zmenšit oblečení bez nutnosti šití

Zavažte gumu okolo oblečení na místě, kde chcete, aby se srazilo, a následně oblečení ohněte. Uchopte střed trička a nasaďte ho na záda. Poté utáhněte oběma rukama a udělejte jednoduchý uzel. Nechte horní knoflík košile rozepnutý a položte límeček na žehličku.

Jak zakrýt velký výstřih

Když se jedná jen o úpravu výstřihu, je rada poměrně jednoduchá – vsadka. Může být z kontrastního úpletu, nebo naopak barva v barvě a nebo třeba z krajky, tak jako jsem si to pro sebe vymyslela já (krajku mám totiž moc ráda 🙂 ).

Jak zakoncit výstřih

Našpendlený průkrčník jednoduše prošijeme pružným stehem. Doporučuji použít dvojjehlu (je potřeba snížit napětí spodní nitě, snížit přítlak patky a pokud máme tu možnost, použijeme kráčející patku). Na kousku látky šití dvojjehlou vyzkoušejte ještě před tím, než se vrhnete na průkrčník trička nebo šatů.