Jak se perou deky?

Jak prát deku s berankem

Pokud se vám teplá deka s beránkem zašpiní, vyperte ji. Vždy ale maximálně na 40 °C. Ideálně nižší otáčky. Nikdy nepoužívejte aviváž.

Jak často prát deku

Z delší dobu neprané deky či lůžkoviny se stává oblíbené místo bakterií a mikrobů. To platí o to více, když do postele nebo pod deku pouštíte domácí mazlíčky. Mikroplyšovou deku byste proto měli prát průměrně jednou za 7-14 dní v době, kdy ji často používáte. Lázeň jí dopřejte také po zimní sezoně.
Archiv

Na co se perou deky

V jakém pracím prostředku prát deky & polštáře Pro přikrývky a polštáře se v každém případě hodí jemný prací prostředek. Na bílý potah použijte jemný prací prostředek s bělicím efektem. Pro hedvábné přikrývky používejte speciální prací prostředek na hedvábí.

Jak se perou peřiny

Pro praní peřin se doporučuje program jemného praní v teplé vodě s obvyklou teplotou 30° C. Pokud není peřina příliš znečištěná, je dobré použít nějaký jemný prací prostředek. Pokud jsou skvrny velmi výrazné, neobávejme se použít prací přípravek, který obsahuje odstraňovač skvrn – třeba Dr.
Archiv

Jak prát a sušit peřiny

Prát je můžete při teplotě vody kolem 60 °C a sušit v sušičce při stejné teplotě vzduchu. Péřové přikrývky stačí prát alespoň jednou ročně.

Jak vyčistit ovčí deku

Vlna nemá ráda vodu a už vůbec ne teplou vodu. Vlněné produkty většinou stačí nechat vyvětrat nebo je můžete prát (ideálně) ručně do 30 stupňů. Případně můžete zvolit suché čištění, které najdete dnes snad již v každé čistírně.

Na jaký program sušit peřiny

V zájmu optimálního sušení nastavte speciální program pro vlnu. Pokud vaše sušička nemá program na vlnu, nastavte dlouhý cyklus při střední teplotě a použijte kuličky pro sušení, aby bylo po vysušení všechno jemné, nadýchané a voňavé. Ze sušičky nevybírejte oblečení, které není 100% suché.

Jak prát dek

Deku perte samostatně bez dalšího prádla. Na pračce zvolte prací program pro ruční praní, jemné textilie nebo vlnu (podle složení vaší deky). Obzvlášť důležité je používat přípravky, které jsou určené na konkrétní typ vlákna. Například na vlněnou deku jsou to ty s obsahem lanolinu.

Jak prát ovčí deku

Jak tedy vyprat vlněnou deku v ruce Napusťte do vany vlažnou vodu maximálně do 30°C a kápněte do ní trochu pracího gelu na vlnu. Deku ve vodě několikrát promáchněte a nechte odmočit. Poté ji vymáchejte v čisté vodě (opět pozor na teplotu vody).

Jak prát pletenou deku

Čisticí prostředky. Pokud budete deku prát, vždy používejte tekuté prostředky určené na vlnu. V případě nouze postačí i jemný šampon na vlasy, nejlépe dětský – zkrátka takový, co je bez chemie a přísad. Nikdy nepřidávejte aviváž, ovečky ji také nepotřebují.

V čem prát peří

Peří perte na speciální, pro tento účel vytvořený program. Pokud ho vaše pračka nemá, využijte program na jemné prádlo s teplotou do 40 °C a sáhněte po pracím prostředku přímo na peří. Do sušičky pak vložte spolu s polštářem dva tři tenisáky, které budou při procesu poskakovat a materiál vám krásně "naklepou".

Jak často se mění peřiny

Nejen, že se díky tomu udržíte zdravé lůžko po delší dobu, ale také tím prodloužíte životnost peřiny. Doba doporučená pro výměnu peřiny za novou je 3-5 let, záleží na opotřebení.

Jak prát ovčí kůži

Ovčí kůže nemůžeme prát, kůže by ztvrdla. Při čištění kožešin se musíme zaměřovat na čištění srsti. Nejdříve doporučujeme kožešinu důkladně vysát nebo vyklepat. Poté problematická místa přetřeme vlhkým hadříkem, který jsme namočili v roztoku vody a přípravku na čištění ovčích kožešin.

Co prát v lanolinu

O produktu. Lanolin je speciální prací prostředek nejen na vlnu. Chrání Vaše prádlo z přírodní vlny, přírodního vlasu, pletené zboží, jemné textilie, povlečení, deky, záclony, ručníky i teplé revmatické prádlo … Díky obsahu lanolinu čistí jemně a důkladně, nemění tvar ani barvu prádla a dezinfikuje.

Co nepatří do sušičky

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky. kabelky.

Na jakou teplotu prát deku

Deku perte podle návodu na štítku, který většinou předepisuje teplotu praní 30 nebo 40 stupňů. Při praní používejte tekutý prací prostředek a při výběru pracího prostředku na vlněnou přikrývku dbejte na to, aby se jednalo o prací prostředek vhodný na vlnu.

Co je to ovčí rouno

Rouno (angl.: fleece, něm.: Vlies) je plošná vrstva vzájemně se prolínajících textilních vláken. Rouno z ovčí vlny se získává střihem zvířat. Vlákna jsou v něm slepená potem, tukem a nečistotami (cca 15–50 %). Hmotnost ovčího rouna je závislá na druhu ovce a podmínkách chovu, v průměru bývá 4–7 kg.

Jak prát Merino deku

nepoužívejte aviváž!

používejte prací prostředky výhradně určené pro vlnu (dostupné běžně v prodeji nebo speciální, ekologické). Doporučujeme v rámci údržby impregnovat lanolinem (lanolin = vlnotuk), pro zvýšení vlně přirozené ochranné bariéry. perte v pračce naruby, šetrným programem na vlnu nebo ruční praní.

Na jaký program sušit deky

Pokud máte takového prádla více, je vhodné, aby měla vaše sušička samostatný program pro džínsy. Na zvláštním programu bude sušit také povlečení, prostěradla, deky a osušky, tedy nadrozměrné prádlo. Většina sušiček disponuje nějakým druhem samostatného programu pro XXL prádlo.

Jak často prát peřiny

Přikrývky perte alespoň jednou ročně. Jestliže trpíte alergií na roztoče a kýchání a smrkání v ložnici je pro vás denním chlebem, pak peřiny perte klidně dvakrát za rok.

Jak prát paměťovou pěnu

Praní polštáře z paměťové pěny

Anatomické polštáře můžete prát v pračce na 40 °C, aniž by se poničila struktura viskózní pěny. Sušení v sušičce je opět přípustné, avšak pouze při nižší teplotě sušení.

Jak casto Prevlekat lozni pradlo

I to je tedy další živná půda pro nejrůznější bakterie. Podle odborníků je proto ideální měnit povlečení, prostěradlo i noční prádlo alespoň jednou týdně. Maximem by mělo být 14 dnů.

Co to je lanolin

Slovo lanolin se latinsky řekne lanolinum, původem ze slov: “lāna” = vlna a “oleum” = olej. A jak už název vypovídá, lanolin je žlutá látka, která je vylučována mazovými žlázami ovcí. I přesto, že se mu laicky říká “tuk z ovčí kůže”, je svou strukturou spíše voskem, neboť se rozpouští až kolem 38 °C.

Jak prát s lanolinem

Lanolin je šetrný k pokožce, pH hodnota chrání vaše ruce i vaše textilie. Výrobek neobsahuje fosfáty a je ekologicky nezávadný. Návod k použití: Namočené prádlo promněte prostředkem a nechte 10 – 30 minut působit (podle znečištění), poté propláchněte vodou max. 30 °C.

Jak provonět prádlo v sušičce

Místo ubrousků můžete použít také tuhá vonítka do sušičky. Ta vydrží vonět v řádech týdnů až měsíců, nejsou ale na trhu zatím příliš rozšířená. Přírodní variantu vůně do sušičky představuje éterický olej. Ten můžete nakapat do speciálních vlněných koulí nebo gumových „vajíček“ a provonět tak prádlo.