Jak se pije karibský rum?

V jaké teplotě se pije rum

Všechny vůně a chutě se v rumu nejlépe rozvíjejí při pokojové teplotě. Dokonce se doporučuje sklenici s rumem ještě chvíli před ochutnáním zahřívat v dlaních (ano, opravdu vám radíme, abyste se s rumem doslova pomazlili).

Jak chladit rum

Pár kapek vody totiž dokáže s rumem divy. Vyhladí jeho texturu, zjemní chuť a potlačí štiplavější chuť alkoholu. Pokud si prémiové destiláty vychutnáváte rádi s ledem, u rumu jeho použití zvažte. Led totiž rum nejen ochladí (a tím znehodnotí celý zahřívací proces), ale také potlačí sladké a citrusové tóny.
Archiv

Z jakých sklenic se pije rum

A z jaké sklenice ho vůbec pít Nejlépe rock glass, v česku známá spíše jako whiskovka. Rum v ní by pak měl mít pokojovou teplotu.
Archiv

Čím zapíjet rum

Při popíjení prémiového rumu se nutně nemusíte omezovat jen na pár kostek ledu, případně pár kapek vody. Výrobci některých značek doporučují doplnit jejich rumy třeba plátkem pomeranče nebo několika snítky máty. K jiným rumům pak pro změnu výborně pasují luxusní doutníky, případně opravdu kvalitní čokoláda.
ArchivPodobné

Jak se pozná kvalitní rum

Kvalitu rumu pak určuje především zrání a postup, nikoliv cena. Levnějším „rumům“ je chuť dodávána dochucovadly, která nejsou nezbytná! To dokazují rumy Havana Club Añejo Especial, kde se na chuti podílí dvojité zrání.

Jak se podává Legendario

Pokud si chcete dokonale vychutnat každou nuanci rumu Elixir de Cuba, dopřejte si ho čistý při pokojové teplotě nebo mírně nachlazený. Není ale žádný hřích tento nápoj pít třeba i s ledem, výrazně vychlazený, nebo ho dokonce použít jako součást míchaných nápojů.

Co je to grog

Grog je horký alkoholický nápoj. Skládá se z rumu a horké vody. Existují i další varianty nápoje, ve kterých se místo rumu používá jiný alkohol, například koňak, griotka či whisky.

Jak na rum s colou

Do sklenice nakrájíme na čtvrtiny omytou limetku, kterou mírně vymačkáme. Přidáme kostky ledu a nalijeme světlý rum. Dolijeme Coca Colou. Dozdobit můžete drink kolečkem limety.

Co se jí k rumu

Vnímaný sladký charakter rumu, odvozený od jeho přírodního glycerinu, má tendenci dobře se kombinovat s čerstvým nebo dušeným ovocem, ale také se slanými pokrmy (jako jsou barové snacky, ořechy, preclíky atd).

Co je karibský rum

Karibské rumy jsou asi nejproslulejší kategorií třtinových rumů na celém světě. Jejich množství a varieta jsou obrovské. Příroda a klima místních ostrovů nabízí vše, co rumový svět vyžaduje. Vyrábí se zde kvalitní bílé rumy, exotické ochucené rumy, ale i ty nejkvalitnější stařené rumy.

Jaký je nejlepší rum

⭐ Žebříček a recenze nejlepších rumů

Pořadí Název Hodnocení rumu
1. Kirk and Sweeney Gran Reserva Superior ⭐ 95 %
2. Plantation XO ⭐ 92 %
3. Flor de Caña 18y ⭐ 90 %
4. Blue Mauritius Gold ⭐ 86 %

Jak se pije rum Don Papa

Při přičichnutí se doporučuje mít otevřená ústa, abyste vnímali vůni na maximum. Ústa naopak po prvním doušku zavřete, aby se ta chuť nevytratila z úst rychle. Zkušený rumový piják zvládne rum čistý, nijak naředěný, ale je možné si rum zředit vodou.

Co je elixír rum

Co je to rumový elixír

Jedná se tedy o podkategorii rumu, kterou můžeme též nazvat jako rumový likér. Rumové elixíry obsahují menší % alkoholu (méně než 37,5%), výrazně více cukru než je u rumů běžné (více jak 20g cukru/1l), a jsou dochucovány – medem, kořením, maceráty ovoce apod.

Jak se pije grog

Do sklenice nalijte slivovici a přes kovovou lžičku ji zalijte horkou vodou. Oslaďte lžičkou medu, důkladně ho v grogu rozmíchejte. Ozdobte citronem, šťávou z něj lze grog dochutit.

Jak se vaří grog

Na jednu porci grogu budeme potřebovat přibližně dvě deci vody, lžičku cukru, 2cl (malý panák) rumu a plátek očištěného citrónu. Po uvedení vody do varu rozmícháme cukr a po jeho rozpuštění můžeme dolít rum. Následně celý nápoj doplníme citronem, který drink skvěle provoní a rovněž mu dodá i vitamín C.

Jak se jmenuje cola s rumem

Cuba Libre

Tento oblíbený míchaný nápoj s colou vznikl na přelomu 19. a 20. století na Kubě v období, kdy američtí vojáci přivezli na Kubu oblíbený nealkoholický nápoj, smíchali jej s místním rumem, přidali limetku a nápoj byl na světě.

Jak se říká kole s rumem

Tenhle koktejl z rumu si říká o kvalitní colu. Místo tradiční Coca-Coly můžete použít například ultimátně kofeinovou Fritz Kolu nebo jinou vámi oblíbenou alternativu kolového nápoje.

Jak degustovat rum

Rum s ledem – kostka ledu rum ochladí, zároveň zředí a hlavně – potlačí všechny sladké a citrusové tóny, které se v chuti rumů objevují. Naopak zdůrazní tóny kořeněné a dřevité, které jsou obecně zajímavější než tóny sladké. Rum s vodou – pár kapek vody vyhladí texturu rumu, a dělá ho tak jemnější.

Které země patří do Karibiku

Přehled států

Stát / Závislé území Suverenita Rozloha [km²]
Kuba Nezávislý 110 860
Martinik Francie 1 128
Montserrat Spojené království 102
Portoriko Spojené státy 13 790

Na co je dobrý rum

Existuje několik druhů rumu. Světlý rum (Blanco) se často využívá na přípravu míchaných nápojů, zlatý a tmavý rum bývá konzumován samostatně jako tzv. sipper či využíván pro vaření. Mezi nejznámější patří Diplomatico, Zacapa, Plantation a Bumbu.

Jak se pije rum Republica

Milovníci rumu ocení především jemný nádech vanilky, který se rozlévá na jazyku hned po prvním doušku, dále aroma sušeného ovoce a oříšků, které dodovájí rumu osobitost. A v neposlední řadě je důležité citlivé doslazení třtinovým cukrem, které dodává rumu překvapivou chuť.

Jak chutna Legendario

Tmavší jantarová barva, vůně jasná po karamelu a rozinkách. Chuť je sladká, karamel, rozinky a jemný nádech pomerančů. Velice dobré popíjení. Jemná struktura, neštípe a nepálí – po jednom doušku ihned chuť na další.

Na co je dobrý grog

Horký grog vás můžete zahřát na fotbalových zápasech i v zimě. Ingredience na základní typ grogu jsou pouze čtyři. Jejich namíchání záleží na jednotlivých preferencích konzumentů. Vždy je ovšem potřeba horká voda, rum, dále se pro chuť přidává lžička cukru a na závěr se celý drink dochutí plátkem citrónu.

Jak se říká kávě s rumem

„Mexická pěst“ s kafem a rumem

Jedná se o kombinaci mleté kávy, tuzemského rumu a cukru. Příprava tohoto nápoje je jednoduchá. Do většího panáka tuzemského rumu nasypete lžičku mleté kávy, možno i více. Do pusy si nasypete lžičku cukru a zapijete připraveným panákem rumu s kávou.

Jak se podává grog

Grog s medem nebo cukrem – recept

Necháme zchladnout k 80 °C. Do sklenice nalijeme rum a přes sítko ho zalijeme horkou směsí. Podle chuti osladíme cukrem nebo medem. Ozdobíme plátkem citronu.