Jak se pije Medovy Jack?

Který Jack Daniels je nejlepší

Chcete-li zažít báječný pocit při prvním doušku, který bude doprovázen dozvukem medu, skořice a ořechu a ochutnat tu nejvyšší kvalitu, pak je Jack Daniel´s Tennessee Honey tou nejlepší volbou.
Archiv

Co se pije s Jackem

Postup přípravy: Do sklenice s ledem nalijeme 1 díl Jack Daniel's Old No. 7 Brand, 1 díl Děčínského zámeckého likéru, 1 díl Sour mix sirupu a 3 díly Sprite. Sour mix sirup koupíte v obchodě, nebo připravíte doma smícháním 1 dílu cukru a 1 dílu vody a poté přidáte 2 díly čerstvě vymačkané citronovo-limetkové šťávy.
ArchivPodobné

Jak se pije Jack Fire

Jak se pije Jack Daniels Fire Na ledu, nachlazený jako panák nebo v míchaných nápojích. Nejčastěji se setkáte s tzv. fire štrúdlem.

Jak se pije Jack Daniels Apple

Doporučení Vybrané americké whiskey se dobře popíjí samotné, dle osobních preferencí pak na ledu nejlépe dolité patřičným tonikem či limonádou v poměru 1:3. Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici.
Archiv

Jak chutná Jack Daniels

Sedmička od Jacka Danielse je ikonická whiskey z Tennessee, která za svoje typicky nasládlé aroma vděčí filtraci přes třímetrovou vrstvu uhlíků z cukrového javoru. Voní po dubovém dřevu, cukrovém sirupu a vanilce a v ústech je příjemně dřevitá, s tóny čokolády, opečeného toastu a skořice s jemně kouřovým závěrem.

Jak poznat kvalitní whisky

Jak se pozná kvalitní whisky

Do whisky patří voda, ječmen nebo jiné obilniny (nejčastěji kukuřice, žito a pšenice v bourbonu, v indické whisky můžete najít směs cukrové melasy a ječmene nebo alternativní obilniny) a kvasinky. Rozhodně nemá být ničím dobarvovaná ani doslazovaná.

Co se hodí k Jack Daniels

U servírování jablečného Jacka Danielse Tennessee whiskey zahoďte ostych. Fantasticky chutná při běžné pokojové teplotě i s ledem, a v neposlední řadě se perfektně hodí do míchaných drinků. Trefou do černého je i kombinace se zázvorem či tonikem. Meze vaší fantazii se zde nekladou.

Proč pít whisky

Whisky obsahuje kyselinu ellagalovou. Ta je silný antioxidant a jedna sklenka tak obsahuje více zdraví prospěšných složek než třeba červené víno. Co se mrtvice týče, jeden panák denně bude pomáhat ředění krve a tím pádem bojuje proti mrtvici.

Jak se má pít whisky

Nejjednodušší způsob, jak si užít whisky, je pít ji čistou a vyčistit si patro mezi jednotlivými doušky pomocí studené vody. Mnoho lidí rovněž přidává do whisky vodu, což může otevřít příchutě, když se tekutiny smísí. Zkuste to, ale pamatujte na staré přísloví: „Můžeš přidávat, ale nemůžeš odebrat.

Jak se pije Chivas Regal

Společnost Chivas Brothers disponuje největší zásobou zrajících whisky, z nichž čerpá pro dosáhnutí stále stejně jemné, plné, lehce ovocné chuti Chivas Regal. Pije se jak čistá, tak i jako součást luxusních koktejlů.

Kde se vyrábí Jack Daniels

Jack Daniel's Tennessee whiskey je nejprodávanější americkou whisky na světě a 18. nejprodávanějším destilátem vůbec. Vyrábí ji destilérka Jack Daniel v Lynchburgu ve státě Tennessee, která je od roku 1956 vlastněna společností Brown-Forman.

Kde je Jack Daniels v akci

Aktuální akční slevy Whisky Jack Daniel's 1 l

Ratio platí pro 1 nejbližší pobočku cena 699,00 Kč / 1 l 699,00 Kč / 1 l
Tesco hypermarket platí pro 15 nejbližších poboček cena 499,90 Kč / 0.7 l –26 % 714,14 Kč / 1 l Platí pro členy klubu
Globus platí pro 4 nejbližší pobočky cena 499,90 Kč / 0.7 l 714,14 Kč / 1 l různé druhy

Jak začít s whisky

Nejvhodnější pro začátek jsou jemné, lehké whisky s ovocnými či čokoládovými tóny a alkoholem na minimálních 40 procentech či lehce nad. Například z oblasti Speyside ve Skotsku. Degustační skleničku, například Glencairn, držte v ruce, čímž ji budete mírně zahřívat. S whisky jemně točte, ne ale tak silně jako u vína.

Jak se dělá Jack Daniels

Základem výroby Jack Daniel's je směs z 80 % kukuřice, 12 % sladového ječmene, 8 % žita. Důležitou roli hraje také pramenitá voda z vápencové jeskyně. Whisky se filtruje velmi pomalu přes dřevěné uhlí – proces „Charcoal Melloving” dodává whisky měkké, harmonické zakončení.

Jak se správně pije whisky

Nejjednodušší způsob, jak si užít whisky, je pít ji čistou a vyčistit si patro mezi jednotlivými doušky pomocí studené vody. Mnoho lidí rovněž přidává do whisky vodu, což může otevřít příchutě, když se tekutiny smísí. Zkuste to, ale pamatujte na staré přísloví: „Můžeš přidávat, ale nemůžeš odebrat.

Co se míchá s whiskey

Není úplně běžné, že by se míchala whisky s ananasovým džusem nebo jinými tropickými chutěmi. Proto se nejčastěji používají modifikátory na bázi vermutů, likérů a z citrusů spíš jen limeta nebo citron, aby se docílilo rovnováhy sladkých a kyselých chutí.

Jak pít bourbon

Pijeme bourbon

Ta se nijak zvlášť neliší od konzumace běžné whisky. Stejně jako jinou whisky je i bourbon nejlepší pít jen tak při pokojové teplotě. Popřípadě je možné ho pít naředěný vodou odstátou rovněž na pokojovou teplotu. Často se ovšem bourbon podává na led nebo ředěný sodou, což však nedělá dobře jeho chuti.

Jak zemřel Jack Daniels

Sám Jack Daniel zemřel v roce 1911 na otravu krve. Legenda praví, že byla způsobena zlomeninou palce na noze, když Jack jednoho rána nemohl otevřít svůj trezor, který pořádně nakopl. Ať už to ale bylo jakkoliv, Jack se nedožil přesunu společnosti do St. Louis v Missouri a do Birminghamu v Alabamě.

Co to je single malt

Single malt whisky jsou produkty jedné palírny ve Skotsku. Její stáří je obvykle více než pět let. Má výraznější aroma a jemnou sladovou chuť.

Co se dá pít s tonikem

Vyzkoušejte si umíchat nápoje s příchutí toniku.Grapefruit Beton. Potřebujete: 40 ml becherovky. 50 ml grepového freshe nebo kvalitního gepového džusu. 50 ml toniku.Gin Tonic. Potřebujete: 50 ml ginu. 200 ml toniku. kostky ledu.Bloody Tonic. Potřebujete: 40 ml vodky. 40 ml rajčatového džusu. 5 ml citrónové šťávy.

Jak míchat alkohol

V první řadě nemíchat více druhů alkoholu. Nejhorší je kombinace alkoholu a cukru v něm obsaženém. Čím více alkoholu s cukrem, tím horší ráno pravděpodobně bude. Dále je nutné tento alkohol neustále zapíjet nealko nápoji, ideálně vodou.

Jak dlouho zraje Jack Daniels

Whisky zraje v sudech 4-6 let. Věk však není nejdůležitějším faktorem pro kvalitu. Díky působení teplotních rozdílů v průběhu ročních období dochází při procesu dozrávání k opětovnému rozpínání a stahování sudu, což způsobuje hlubší vsakování whisky do dřeva sudu a její opakované uvolňování zpět.

Co je Blended

Druhým typem je whisky míchaná neboli blended. Ta je vyráběna velmi podobně jako jednosladová whisky. Rozdíl je však ten, že proces výroby této whisky je zakončen mícháním několika druhů whisky z několika palíren.

Jakou chuť má whisky ze sudu po bourbonu

Obvykle se uvádí, že zrání v sudech po sherry dodává whisky bohatou sladkost sušeného ovoce (rozinek, švestek), spolu s příchutěmi sherry, koření a čokolády, zatímco zrání po bourbonu má za následek lehké příchutě vanilky, kokosu a jemnější ovocné a kořeněné tóny než sudy po sherry.

Jak se říká gin s tonikem

Gin s tonikem je velmi populární nápoj, který zvládne namíchat úplně každý. Jde dokonce o tak oblíbený nápoj, že se jeho název časem zjednodušil na pouhé GT nebo gétéčko.