Jak se pije pečený čaj?

Na co se pouziva pečený čaj

Pečený čaj je skvělý pro chladné večery, dokáže prohřát a potěšit vaše chuťové buňky.

Jak zalit pečený čaj

Tou nejklasičtější přípravou, jak si vychutnat pečený čaj je jednoduše jej zalít horkou vodou. Můžeme ho připravit z malých jednorázových balení o obsahu 60 ml. Obsah lahvičky jednoduše vylijeme/vysypeme do skleničky a zalijeme horkou vodou. Na tento obsah koncentrátu doporučujeme 300 ml horké vody.

Jak dlouho péct čaj

Pečeme v předem vyhřáté troubě na 180-200 °C po dobu přibližně 30 minut.

Jak uchovávat pečený čaj

Vhodné je pečený čaj skladovat v důkladně omytých a převařených zavařovacích sklenicích. Sklenice plníme horkou směsí pečeného čaje, víčka pečlivě utáhneme a sklenice stavíme asi na pět minut dnem vzhůru – zajistíme tak dokonalé uzavření sklenice a naše směs déle odolá plísním a vnějším vlivům.

Jaké ovoce na pečený čaj

Leckdo doporučuje třeba kiwi, mango nebo rakytník. Nedoporučuje se ale používat banán, který při pečení zčerná a výrazně se zhorší jeho chuťové vlastnosti. Když už máte ovoce vybrané, stačí ho umístit na plech – menší ovoce může být celé, to větší je nutné nakrájet na malé kousky.

Jaké koření do pečeného čaje

Do pečeného čaje se kromě ovoce může přidat i koření. Zejména tedy anýz, hřebíček, badyán a skořice. Dochucovat se může cukrem nebo medem a k přiostření se přidávají různé ovocné likéry nebo klasický rum.

Co patří do pečeného čaje

Pečený čaj vyrobíte z jakéhokoliv ovoce. Nebraňte se mraženému ovoci, ale super je i sušené. Do směsi můžete přidat klidně i kustovnici, brusinky a rozinky. Čaj jednoduše zkazit nemůžete.