Jak se pije Stroh?

Co se dá pít s rumem

Při popíjení prémiového rumu se nutně nemusíte omezovat jen na pár kostek ledu, případně pár kapek vody. Výrobci některých značek doporučují doplnit jejich rumy třeba plátkem pomeranče nebo několika snítky máty. K jiným rumům pak pro změnu výborně pasují luxusní doutníky, případně opravdu kvalitní čokoláda.

Co je Jagertee

Stroh Jägertee je originální lihovina pro výrobu vynikajícího teplého nápoje pro zahřátí. Překvapí aromatickou silnou chutí danou unikátní tajnou recepturou. Základem je klasický rum stroh doplněný o extrakt z čajových výtažků. De facto se jedná o první dnes tak populární spiced rum na světě.

Co pili piráti

Řeč je o rumu. Tedy hlavně o tom pravém kubánském, který nemusí být vždy bílý, jak si mnozí myslí. Oblíbený nápoj všech pirátů, ale dnes i barmanů a vlastně mnoha dalších konzumentů alkoholu.

Proč Piráti pili rum

Mnoho karibských ostrovních států rádo prodávalo námořníkům rum za zvýhodněné ceny, aby udržovali jejich přítomnost u svých břehů a měli tak levně k dispozici ochranu právě před piráty. Na druhou stranu, většina pirátů se rekrutovala z bývalých obchodníků či námořníků.

Jak udělat Jagertee

Doporučujeme 1 díl Stroh Jagertee + 3 díly horké vody.

A skvělý horký nápoj je hotový.

Jak se dělá Jagertee

Postup přípravyČaj, džus, 3 hvězdičky badyánu, 1 skořici a plátky citronu přiveďte v kastrůlku k varu.Stáhněte plamen na mírný stupeň a vlijte víno a rum.Přiklopte a nechte 5 minut prohřívat, nevařte.Odstavte z ohně, oslaďte a podávejte v hrnečcích ozdobené badyánem, plátkem mandarinky, citronu a skořicí.

Jak správně pít rum

Aroma nejlépe vynikne při pokojové teplotě rumu okolo 18 – 20 °C. Při jeho objevování hrají roli rumové skleničky. Degustační sklenice na rum by měla být kónického tvaru. Ve spodní části byl měl být větší prostor na shromáždění vůní a vrchní část by měla být užší, tak, aby vám sklenice dovedla vůni až k nosní dírce.

V jaké teplotě se pije rum

Všechny vůně a chutě se v rumu nejlépe rozvíjejí při pokojové teplotě. Dokonce se doporučuje sklenici s rumem ještě chvíli před ochutnáním zahřívat v dlaních (ano, opravdu vám radíme, abyste se s rumem doslova pomazlili).

Jak se podává Legendario

Pokud si chcete dokonale vychutnat každou nuanci rumu Elixir de Cuba, dopřejte si ho čistý při pokojové teplotě nebo mírně nachlazený. Není ale žádný hřích tento nápoj pít třeba i s ledem, výrazně vychlazený, nebo ho dokonce použít jako součást míchaných nápojů.

Jak se má pít whisky

Nejjednodušší způsob, jak si užít whisky, je pít ji čistou a vyčistit si patro mezi jednotlivými doušky pomocí studené vody. Mnoho lidí rovněž přidává do whisky vodu, což může otevřít příchutě, když se tekutiny smísí. Zkuste to, ale pamatujte na staré přísloví: „Můžeš přidávat, ale nemůžeš odebrat.

Jak se pije heffron

Sluší mu to jen tak při pokojové teplotě nebo na ledu, ale poslouží i jako skvělý základ pro míchané drinky. Podle chuti ho dolijte colou nebo třeba zázvorovou limonádou. Heffron Panama Coconut 2015 0,7l 35% L.E.

Jak se pije Chivas Regal

Společnost Chivas Brothers disponuje největší zásobou zrajících whisky, z nichž čerpá pro dosáhnutí stále stejně jemné, plné, lehce ovocné chuti Chivas Regal. Pije se jak čistá, tak i jako součást luxusních koktejlů.

Jak pít bourbon

Pijeme bourbon

Ta se nijak zvlášť neliší od konzumace běžné whisky. Stejně jako jinou whisky je i bourbon nejlepší pít jen tak při pokojové teplotě. Popřípadě je možné ho pít naředěný vodou odstátou rovněž na pokojovou teplotu. Často se ovšem bourbon podává na led nebo ředěný sodou, což však nedělá dobře jeho chuti.

Jak se pije diplomatico

Například Diplomatico Reserva se doporučuje pít s plátkem pomeranče, jiné rumy je zase vhodné kombinovat s kvalitní hořkou čokoládou, luxusním doutníkem nebo dokonce se snítkou máty.

Jak se pije Jack Daniels

Pití Jack Daniels Honey

Tak můžete vdechnout vůni kávy, medu, citronu, muškátového oříšku, bonbonu s karamelem. Drink se jen tak lehce upíjí a vychutnává. K drinku si dejte nějaký dobrý sýr nebo třeba těstoviny, či hovězí nebo kuřecí maso.

Jak se pije ballantines

Nejjednodušší způsob, jak si užít whisky, je pít ji čistou a vyčistit si patro mezi jednotlivými doušky pomocí studené vody. Mnoho lidí rovněž přidává do whisky vodu, což může otevřít příchutě, když se tekutiny smísí.

Jak se pije Jameson

Doporučení Klasický Jameson si vychutnáte jak čistý, tak i na ledu. Případně si jej jednoduše ve sklenici s ledem přelijte v poměru 1:3 doporučeným nealkem. Dobré pití si zaslouží vhodnou sklenici.

Jak se pije Bourbon

Pijeme bourbon

Ta se nijak zvlášť neliší od konzumace běžné whisky. Stejně jako jinou whisky je i bourbon nejlepší pít jen tak při pokojové teplotě. Popřípadě je možné ho pít naředěný vodou odstátou rovněž na pokojovou teplotu. Často se ovšem bourbon podává na led nebo ředěný sodou, což však nedělá dobře jeho chuti.