Jak se připravuje grog?

Jak se podává grog

Grog s medem nebo cukrem – recept

Necháme zchladnout k 80 °C. Do sklenice nalijeme rum a přes sítko ho zalijeme horkou směsí. Podle chuti osladíme cukrem nebo medem. Ozdobíme plátkem citronu.
Archiv

Co je to grog

Grog je horký alkoholický nápoj. Skládá se z rumu a horké vody. Existují i další varianty nápoje, ve kterých se místo rumu používá jiný alkohol, například koňak, griotka či whisky.

Jaký čaj s rumem

Jaký čaj zvolit Pro tento recept je nejvhodnější použít opravdu silný černý čaj, například ruský, čínský, indický, který chuť rumu vhodně doplní. Lze samozřejmě použít i ovocné čaje, bylinkové čaje, nebo čaj zelený, ale jejich chuť alkohol přebije a nevychutnáme si je.

Co patří do grogu

Na jednu porci grogu budeme potřebovat přibližně dvě deci vody, lžičku cukru, 2cl (malý panák) rumu a plátek očištěného citrónu. Po uvedení vody do varu rozmícháme cukr a po jeho rozpuštění můžeme dolít rum. Následně celý nápoj doplníme citronem, který drink skvěle provoní a rovněž mu dodá i vitamín C.

Jak udělat pečený čaj z jablek

Očištěná neloupaná jablka a hrušky pokrájíme na větší kostky a dáme do pekáče. Přidáme pokrájený oloupaný citron, skořici a hřebíček dle chuti a cukr. Rozinky nebo brusinky spaříme vroucí vodou a přidáme k ovoci. Vše promícháme a dáme péct do předehřáté trouby na cca 190 stupňů.

Jak si udělat domácí pečený čaj

Podzimní pečený čaj

Troubu předehřejeme na 175 °C. Švestky omyjeme, vypeckujeme, nakrájíme na kostičky a vsypeme do pekáče k rakytníku, nebo zalijeme rakytníkovou šťávou. Přidáme skořici a vanilkový lusk, zasypeme cukrem, promícháme a vložíme do trouby zhruba na 45 minut až 1 hodinu, až ovoce změkne.

Jak se dělá horká griotka

Základní griotka na zahřátí

Příprava teplé griotky opravdu nemůže být jednodušší. Nalijte griotku do sklenice z varného skla nebo do hrnečku, zalijte horkou (ale ne vroucí) vodou, vložte plátek citronu a podávejte.

Co patří do pečeného čaje

Jak udělat pečený čaj A jak dlouho vydrží pečený čajPečený čaj je skvělý způsob, jak zpracovat ovoce, kterého je v létě všude spousta.● 1 kg rybízu.● jedno jablko.● 10 švestek.● jednu hrušku.● 1 kg třtinového cukru.● 2 lžičky mleté skořice.● 10 hřebíčků

Co se dává do pečeného čaje

Do pečeného čaje se dají zakombinovat rozmanité druhy ovoce. Využít můžete podle vlastní chuti třeba jablka, jahody, brusinky, mandarinky, hrušky, ananas, borůvky, maliny, rybíz, ostružiny, pomeranče, višně, švestky, třešně, hroznové víno, broskve nebo meruňky.

Jaké koření do pečeného čaje

Do pečeného čaje se kromě ovoce může přidat i koření. Zejména tedy anýz, hřebíček, badyán a skořice. Dochucovat se může cukrem nebo medem a k přiostření se přidávají různé ovocné likéry nebo klasický rum.

Jak se dělá třešňový likér

Postup přípravy

Třešně vypeckujte a nasypte je do větší láhve s víčkem. Přidejte cukr, vodku, vanilkový lusk, skořici, citronovou kůru a badyán. Promíchejte, uzavřete sklenici a nechte při pokojové teplotě stát 1 měsíc. Místo vodky můžete použít rum.

Jak naložit třešně v rumu

Omyté třešně nasypte do sklenice, prosypávejte je cukrem a zakápněte citronovou šťávou. Pak třešně zalijte alkoholem, aby alkohol převyšoval ovoce alespoň o 2 cm. Sklenici uzavřete víčkem a uskladněte na chladném a tmavém místě. Můžete použít každý druh ovoce zvlášť, nebo si připravte směs ovoce.

Jak dlouho vydrží domácí pečený čaj

Tak jednoduché to je. Jak dlouho vydrží pečený čaj Pokud pečený čaj dostatečně osladíte, nemusíte se vůbec bát toho, že by se vám do zimy zkazil. Ve skutečnosti je pravděpodobné, že ve spíži, kde je tma a chlad, vydrží dva roky.

Jaké ovoce na pečený čaj

Leckdo doporučuje třeba kiwi, mango nebo rakytník. Nedoporučuje se ale používat banán, který při pečení zčerná a výrazně se zhorší jeho chuťové vlastnosti. Když už máte ovoce vybrané, stačí ho umístit na plech – menší ovoce může být celé, to větší je nutné nakrájet na malé kousky.

Co se dá udělat z třešní

Třešně v kuchyni

Opatrně utržené a se stopkou je můžeme skladovat asi 3 dny v chladu a ve tmě. Po utržení stopky se velmi rychle kazí. Čerstvé třešně jsou výbornou náplní do moučníků, koláčů, bublanin, závinů nebo palačinek, jsou pěknou ozdobou zmrzlinových pohárů, nápojů a dezertů.

Jak se dělá likér

Stačí odšťavnit ovoce a šťávu převařit. Poté ji vychladlou smícháte s alkoholem a cukrem, popřípadě dodáte koření dle chuti a likér je hotov. Vždy je však lepší, když se nějakou dobu odleží a chutě mají čas se prolnout. Tyto likéry můžete vyrobit jak s rumem, tak s vodkou.

Jak udělat višně v rumu

Dobře zralé višně přebereme, stopky odstřihneme na čtvrtinu, na sítu propláchneme a necháme okapat. Rozdělíme do čistých sklenic a průběžně prokládáme vrstvami cukru. Potom zalijeme rumem tak, aby ovoce bylo zcela ponořené. Sklenice převážeme dvojitým celofánem a uchováme na temném a chladném místě až do konzumace.

Jak se nakládají višně do rumu

Velmi populární a nejdostupnější pro naložení do rumu jsou višně. Višně vypeckujeme, muchovník doporučujeme před použitím nechat namrznout v mrazáku. Ovoce vsypeme do sklenic, zasypeme cukrem a zalijeme rumem. Necháme v chladu uležet alespoň dva měsíce.

Jak udělat třešňový sirup

PřípravaTřešně vložíme do hrnce a zalijeme vodou. Přivedeme k varu a asi 8 minut povaříme.Druhý den scedíme přes sítko. Sirup přivedeme k varu a 5 minut povaříme.Láhve uzavřeme pečlivě víčkem a asi na 20 minut je dáme naležato.Třešňový sirup je výborný do domácích limonád a čajů.

Jak zmrazit třešně

Chceme-li mrazit třešně celé, necháme je v mrazničce volně na tácku, aby se nedotýkaly, a potom je teprve vložíme do sáčků. Pustit se také můžeme do zavařování třešňového kompotu. Ani ten nemusí obsahovat cukr, je dost kupodivu sladký i bez něj.

Jak udělat domaci likér

Na základní poměr potřebujeme 0,5 l vody a 500 g cukru. Vodu s cukrem na mírném plameni přivedeme k varu, na povrchu se začne vytvářet pěna, kterou lžící odebereme. Vodu vaříme 5 minut a nakonec ji přecedíme přes jemné sítko. Nejlépe se hodí smaltovaný nebo nerezový hrnec.

Co naložit do vodky

KVALITNÍ ALKOHOL NA LIKÉRY

Kvalitní alkohol, vodky a bílé rumy lze využít pro výrobu likérů. Do minimálně 60% alkoholu můžete naložit trnky, aronie, jeřabiny nebo šípky. Z bylin pak meduňku, mátu, bazalku. Oblíbené jsou pak likéry, které se nejprve louhují a potom slijí s převařenou vodou s cukrem.

Jak se dělá griotka

Všechny višně rozmačkáme, vložíme je do sklenice a přidáme k nim asi 1/4 pecek. K višním ve sklenici přidáme rozdrcenou skořici, hřebíčky, kůru z poloviny pomeranče, vanilku a rozdrcený puškvorec. Nakonec do sklenice nalijeme všechnu vodku, sklenici zlehka uzavřeme a směs necháme 15-21 dnů louhovat.

Jak naložit višně do alkoholu

Višně i s peckou omyjeme, vložíme do sklenice, zasypeme cukrem a zalijeme rumem, aby byly višně potopené. Sklenici uzavřeme a necháme uležet nejméně 2 měsíce, aby pustila šťáva z višní a višně pěkně nasály do sebe rum.

Jak naložit ovoce do alkoholu

Ovoce vsypeme do sklenic, zasypeme cukrem a zalijeme rumem. Necháme v chladu uležet alespoň dva měsíce. Pak už můžeme ochutnávat vzniklý ovocný likér, případně – podle druhu – sníst i ovoce (višně).