Jak se platí v Paříži?

Jak koupit jizdenky v Paříži

Soupravy se pohybují spíše na předměstí a okolo centra města. V Paříži je v provozu pouhých 11 linek, jízdenky si můžete zakoupit v automatech na každé zastávce a při vstupu do tramvaje ji musíte označit. Mapu všech tras si můžete prohlédnout na webu RATP.
Archiv

Jak koupit listek na metro v Paříži

Jízdenky můžete koupit skoro na každém rohu. Prodávají se v trafikách nebo častěji v automatech umístěných ve všech stanicích metra, vlaků RER i Transilien, na zastávkách tramvají a na některých zastávkách autobusů. V automatech můžete platit kartou nebo mincemi a v novějších typech i bankovkami.
Archiv

Na co si dát pozor v Paříži

Bezpečností situace v Paříži je srovnatelná s jinými hlavními městy Evropské Unie. Turisté by si měli dávat pozor na osobní věci, peníze a doklady, a to zvláště v místech s větší koncentrací lidí, jako např. na letištích, v metru a jiné městské hromadné dopravě a poblíž turistických památek a atrakcí.

Co je RER v Paříži

Réseau Express Régional (česky přeložitelné jako Regionální rychlodrážní síť, obvykle se zkracuje jako RER) je systém rychlé příměstské železnice či expresního metra doplňující klasické metro v Paříži a v regionu Île-de-France.

Kdy jede posledni metro v Paříži

Metro v Paříži
Počet stanic 308
Počet cestujících 1,498 miliardy ročně (2019)
Datum otevření 19. července 1900
Poslední rozšíření 31. května 2022

Kde koupit lístek na metro

V infocentrech nebo prodejních místech DP Praha ve stanicích metra.V trafikách a některých dalších obchodech.U řidičů příměstských autobusových linek číselných řad 300-415 a 951-960.S využitím SMS zprávy.

Kam v Paříži nechodit

V Paříži je třeba být obezřetní jak v centru města, tak ve vybraných čtvrtích: Saint-Denis, osmnácté, devatenácté a dvacáté čtvrti, Montmartre, Les Halles a Bouloňském lesíku. V širší Paříži si dávejte pozor v Sevranu, Grigny, Évry a Courcouronnes.

Kde je nejlepší bydlet v Paříži

V Paříži máte velký výběr druhů ubytování a jejich umístění, jen počítejte s tím, že Paříž nepatří k nejlevnějším a nutná je proto včasná rezervace. Mezi nejoblíbenější oblasti vhodné pro ubytování, kde zažijete pravou atmosféru a život města, ale zároveň nezaplatíte ty nejvyšší sumy, je čtvrť Montmartre a jeho okolí.

Jak se dostat z letiště v Paříži do centra

Kyvadlový autobusový spoj: můžete si vybrat mezi několika kyvadlovými autobusovými spoji, které jezdí na trase mezi letištěm a centrem města. Roissybus: propojuje centrum města (stanice Opera) a letiště CDG. Cesta trvá 60 minut a jízdenka stojí 11,00 €. 350 Bus: propojuje Paříž (gare de l'Est) a letiště CDG.

Jak je staré pařížské metro

Metro v Paříži
Počet cestujících 1,498 miliardy ročně (2019)
Datum otevření 19. července 1900
Poslední rozšíření 31. května 2022
Linky ve výstavbě:

Kde je nejstarší metro na světě

Nejstarší podzemku na světě mají v Londýně, byla otevřena už v roce 1863, kdy v ní jezdily klasické lokomotivy. Elektrifikované vlaky se metrem začaly prohánět až od roku 1890. Nejstarší metro v kontinentální Evropě je v Budapešti.

Jak se platí v metru

Jízdenky pro jednotlivou jízdu:mobilní aplikace PID Lítačka (plný sortiment, platba kartou)SMS jízdenky na čísle 90206 (jen MHD Praha, platí pouze v pásmu P)jízdenkové automaty a platební terminály v metru a na vybraných zastávkách povrchové dopravy (plný sortiment, platba bezkontaktní kartou nebo mincemi)

Jak koupit jízdenku na metro přes telefon

Jak na toPošlete SMS v příslušném tvaru na číslo, které uvádí dopravce (oboje najdete v návodu třeba ve vozech, jistě vám poradí i řidič). Např. pro jízdenku v Praze na 30 minut pošlete SMS ve tvaru DPT32 na telefonní číslo 902 06.Přibližně za 2 minuty vám na mobil přijde SMS jízdenka.

Co dělat v Paříži zdarma

Zdarma se dostanete např. do pařížských muzeí (Louvre, d'Orsay, Cluny, Picassovo muzeum a další), na Vítězný oblouk, do věží katedrály Notre-Dame, do opatství na ostrůvku Mont-Saint-Michel a do středověkého města Carcassonne.

Co si dát v Paříži

Můžete si tady dopřát šneky, kohouta na víně, tradiční burgundské hovězí, žabí stehýnka, Raclette, Tartiflette, Fondue, ale i tradiční Galette – palačinky z pohanky a spoustu dalších. Sáhnout můžete také po nejrůznějších specialitách francouzských regionů nebo pařížských specialitách.

Jak se levně najíst v Paříži

Tradiční domácí jídelny tzv. brasserie většinou nabízejí typické francouzské pokrmy za zvýhodněné ceny. Pokud vám přes poledne stačí pouze menší občerstvení v podobě sendviče, je venkovní bistro tou správnou volbou, jak ušetřit a zároveň si nenechat ujít ani moment z ruchu pařížské metropole.

Kam na nákupy v Paříži

Nákupní centra, Obchodní domyLe Bon Marché Obchodní dům nedaleko Lucemburského paláce.Galeries Lafayette. Další obrovské nákupní centrum, ve kterém se můžete snad i ztratit.Forum des Halles. Forum des Halles patří mezi nejznámější nákupní centra v Paříži.Village Royal.Centre Beaugrenelle Paris.Carrousel du Louvre.

Jak se dostat z Orly do Paříže

Jak se dostat z/na letiště

Cesta do centra Paříže bude trvat 45 minut a jednosměrná jízdenka stojí 12,05 EUR. Ke katedrále Notre Dame, do Versailles nebo k Eiffelově věži se dostanete vlakem linky RER C. Vyjíždět budete ze zastávky Pont de Rungis na kterou vás z letiště dovezou autobusy Go C Paris.

Kdy jede posledni metro v Parizi

Metro v Paříži
Počet stanic 308
Počet cestujících 1,498 miliardy ročně (2019)
Datum otevření 19. července 1900
Poslední rozšíření 31. května 2022

Co znamená slovo metro

Metro (franc. Chemin de fer métropolitain, angl. Metropolitan Railway – metropolitní železnice), neboli podzemní dráha, je druh kolejové dráhy a na ní provozované městské hromadné dopravy. Většinou celá, nebo velká část trasy, je vedena podzemními tunely.

Kde v ČR jezdí metro

Metro je páteří městské hromadné dopravy v Praze. Denně přepraví průměrně přes milion a půl cestujících.

Kde všude platí Lítačka

Kde platí jízdenka z aplikace Jízdenky platí ve všech linkách PID, včetně vlaků a příměstských autobusů. Výjimkou jsou pouze 15minutové jízdenky, které neplatí ve vlacích – ale jejich nákup v aplikaci Vás v těchto případech upozorní.

Jak si koupit jízdenku v Praze

mobilní aplikace PID Lítačka (plný sortiment, platba kartou) SMS jízdenky na čísle 90206 (jen MHD Praha, platí pouze v pásmu P) jízdenkové automaty a platební terminály v metru a na vybraných zastávkách povrchové dopravy (plný sortiment, platba bezkontaktní kartou nebo mincemi)

Jak zaplatit jízdenku telefonem

Jak na toPošlete SMS v příslušném tvaru na číslo, které uvádí dopravce (oboje najdete v návodu třeba ve vozech, jistě vám poradí i řidič). Např. pro jízdenku v Praze na 30 minut pošlete SMS ve tvaru DPT32 na telefonní číslo 902 06.Přibližně za 2 minuty vám na mobil přijde SMS jízdenka.

Co je zajímavého v Paříži

Co vidět a navštívit v PařížiEiffelova věž Rozhledna.Versailles. Château de Versailles je asi nejznámější zámek nejen ve Francii, ale i na světě.Muzeum Louvre. Muzeum umění v Paříži je nejnavštěvovanějším muzeem na světě a řadí se na 2.Katedrála Notre-Dame.Bazilika Sacré Coeur.Vítězný oblouk.Moulin Rouge.Champs-Élysées.