Jak se Podrezava dům?

Jak se podřezává dům

Podle materiálu, ze kterého je zdivo vyrobené, se zvolí metoda podřezání. Podřezání domu se může realizovat řetězovou pilou, diamantovým lanem, narážením nerezových plechů nebo ručním „podsekáním“ domu, tedy ručně vytvořené spáry pro vložení hydroizolace.
Archiv

Jak podříznout zeď

Podřezaní zdiva s následným vložením hydroizolace.

Jde o okamžité a 100% zastavení vlhnutí zdí s životností více než 100 let. Následně se začne řezat drážka vidiovým nebo diamantovým řetězem v celé šířce zdiva. Po každém podříznutí metru nebo méně se vloží do řezné spáry 2mm hrubá polyetylénová fólie.
Archiv

Co je podřezání domu

Podříznutí domu znamená, že se nosná zeď přeruší vodorovným pásem nepropustné izolace obvykle v úrovni podlahy a tak se zamezí vlhkosti pronikat do části zdi nad hydroizolací.
ArchivPodobné

Jak se Podrezava barák

Zdivo se z důvodu statiky podřezává postupně v maximální délce jednoho metru, do vzniklé spáry se následně vloží hydroizolační fólie, obvykle na bázi polyetylénu nebo sklolaminátu. Proříznutá spára se dále klínuje speciálními plastovými klínky, které ve spáře již zůstávají a následně se vyplní rozpínavou maltou.

Jak správně izolovat základy

Jako tepelná izolace se do základů používá kvalitní pevný izolační materiál s minimální nasákavostí, který neumožňuje vzlínání vlhkosti. Jako nejvhodnější se jeví extrudovaný polystyren (XPS) ve formě desek v tloušťkách od 8 do 20 cm, který je pevný a dostatečně odolný vůči předpokládané zátěži a mrazu.

Jak správně izolovat starý dům

Na starý dům se dobře uplatní izolace z dřevovláknitých desek, foukané drcené celulózy, minerální vlny nebo ekopanely z lisované slámy. Polystyrénové desky nejsou vhodným řešením. Kontaktní zateplení se však může aplikovat pouze na dokonale vysušený a stabilizovaný objekt.

Kdy podřezat dům

Ideální je se do podřezání zdiva pustit v okamžiku, kdy zahájíte rekonstrukci svého obydlí. Podřezání zdiva probíhá tak, že se do vzniknutého místa vloží hydroizolační materiál, jenž pohltí vlhkost. Vybrat si můžete navíc z několika způsobů, jak se momentálně izolují cihlová stavení.

Jak podřezat zdivo

Mechanické strojní podřezání zdiva je sanační metoda, při které se strojním zařízením – řetězovou nebo lanovou pilou, ve zdivu prořízne spára. Do této mezery je následně vložena plastová folie obvodové tloušťky 2mm, zdivo se zajistí plastovými klíny a provede se tlaková injektáž řezu cementovou suspenzí.

Jak izolovat dům proti vlhkosti

V závislosti na původní vrstvě je možné vysypat podlahu štěrkem, ten přikrýt armaturou a následně jej zalít vrstvou betonu. Alternativou může být použití cementové stěrky a následně aplikovat asfaltovou izolaci. Pak už je na řadě izolace, například v podobě polystyrénu.

Jak správně zateplit sokl domu

Izolace soklu se provádí nalepením desek speciálního soklového polystyrenu, které se vyznačují nízkou nasákavostí a vysokou pevností v tlaku. Jejich povrchová struktura je uzpůsobena pro velmi dobrou přilnavost jak lepidel, tak následné stěrky se síťovinou.

Jakou fasádu na starý dům

Tam, kde se nelze vlhkosti zbavit (některá stará zdiva určitou míru vlhkosti dokonce vyžadují, aby nepopraskala) lze zateplení začlenit do tzv. provětrávané fasády. Do ní se obvykle dává měkká vláknitá izolace podobně jako do střech. Hodí se minerální vlna, měkké dřevovlákniité či konopné desky, drcená celulóza aj.

Co s vlhkým domem

Vlhký dům zničí stavbu i vás5 rad – Jak si poradit s vlhkostíCo je vlhké, nekupujte. Při koupi staršího domu si dobře prohlédněte stěny, nejsou-li vlhké, či dokonce pokryté plísní.Pozor, na čem stavíte.Reklamujte poruchy.Pořiďte si speciální omítky.Opravy hydroizolace přenechte odborníkům.

Kdy se dává Nopová fólie

Nejčastěji se nopové fólie používají při sanaci vlhkého zdiva starých domů, které nemají funkční hydroizolační vrstvu. Nejprve se provede výkop do hloubky základové spáry, následně se pokládá nopová fólie od základů směrem nahoru k obvodové stěně.

Co se dává na sokl domu

Materiály, které se na sokly domů používají

Jako pohledová (povrchová vrstva) soklů se nejčastěji používají kamenné či betonové obklady, obklady cihelnými pásky (spárované obklady), soklové omítky či omítky mozaikové.

Co dát na sokl domu

Nejlevnějším materiálem pro obklad soklu je beton. Nejrůznější betonové tvárnice či obkládačky mohou rovněž imitovat přírodní materiály, některé jsou od nich doslova k nerozeznání. Betonové obklady soklů se vyznačují i vysokou trvanlivostí, jsou poměrně lehké a snadno se s nimi pracuje.

Proč Nezateplovat starý dům

Horší propustnost vodních par pro změnu způsobuje, že dům nedýchá a častěji se uvnitř tvoří plísně. Příčin přitom může být hned několik. Například zateplování na ještě mokré obvodové zdivo, do kterého napršelo. Zdivo se zateplením uzavře a vlhkost se odpařuje do místnosti, kde se sráží na stěnách.

Čím zateplit starší dům

Na starý dům se dobře uplatní izolace z dřevovláknitých desek, foukané drcené celulózy, minerální vlny nebo ekopanely z lisované slámy. Polystyrénové desky nejsou vhodným řešením. Kontaktní zateplení se však může aplikovat pouze na dokonale vysušený a stabilizovaný objekt.

Jak se zbavit vlhká v domě

Základní pravidlo v boji s vlhkostí je – hodně větrat a topit, a to každý den. V domě by se měl udělat průvan, aby se vyčistil vzduch a spolu s ním zmizela z domu i samotná vlhkost. Bez zapnutého topení to ale samozřejmě nepůjde – zahříváním se totiž vlhkost začne odpařovat a díky tomu se při větrání vyžene ven.

Jak poznat vlhkou zeď

Stopy na zdi – tmavé stopy na zdi to jsou známky, že jsou vlhké. Vlhkost se také může projevit jako vybledlá omítka způsobená vlhkostí ve zdi. Zvedání nebo loupání tapety – pokud zjistíte, že se tapeta kroutí od zdi, je to pravděpodobně způsobeno vnitřní vlhkostí – známka vlhkosti.

Jak správně použít Nopovou fólii

Nejprve se provede výkop do hloubky základové spáry, následně se pokládá nopová fólie od základů směrem nahoru k obvodové stěně. Důležité je pokládat fólii tak, aby vystouplé nopy směřovaly ke stěně, a vytvořily mikroventilační vrstvu. Ke stěně se fólie kotví pomocí speciálních hřebíků vybavených podložkou.

Proč se zatepluje sokl

Toto zjištění se velmi jednoduše prezentuje, zejména laikům, jako tepelný most. Následně přichází odůvodnění, že sokl je potřeba zateplit, aby se předešlo tepelným únikům a prochládání zdiva v interiéru (často se hrozí zvýšenou vlhkostí a plísněmi).

Čím natřít sokl domu

Dobrý den, pro nátěr můžete použít silikonovou (BARLET SILIKON BARVA FASÁDNÍ V4018) nebo akrylátovou (BARLET AKRYLÁT BARVA FASÁDNÍ V4013) fasádní barvu. Další možností ne natažení mozaikové omítky Barlet mozaiková omítka.

Co nasaje vlhkost

Vaření, sušení prádla nebo koupání, to všechno je vlhkost, která vzniká běžným provozem domu. Ve starých domech vlhkost unikala například netěstnostmi kolem oken, moderní domy mají ale vzduchotěsná okna a dveře. Zároveň se v domácnosti vyprodukuje daleko více vlhkosti než dříve.

Jak poznat zda je vlhkost v domě

Nejčastější projevy vlhkostiVlhké stěny v přízemí a v suterénu.Voda ve sklepěSolné výkvěty na fasáděPocit zatuchliny v místnosti.Odpadávající omítka.Drolící se cihly.Rosící se okna.Plísně kolem oken.

Jak dlouho schne zeď

Pokud je vlhkost povrchová, vyschne během několika dní; totéž platí pro koberce a nábytek. V případě vážného poškození zdiva se doba vysychání často pohybuje mezi 14 dny a 6 týdny. Pokud je obydlí velmi vlhké, můžete očekávat, že jeho vysychání potrvá až čtvrt roku.