Jak se použití modré skalice na mech?

Jak ředit modrou skalicí na mech

Chemické přípravky zničí i kořínky mechu. A právě modrá skalice vede. Vhodným ředěním je cca 500 g modré skalice (síranu měďnatého CuSO4)) na 10 litrů vody. Tímto roztokem lze dokonce jen střechu po jejím vyčištění tlakovou vodou důsledně postříkat, snížíme tak spotřebu modré skalice.
Archiv

Jak použít zelenou Skalici na mech

K odstranění mechu v trávníku rozmíchejte zelenou skalici v normální konvi na zalévání a postižená místa zalévejte s kropítkem. Dostatečné množství kapaliny zajistí, že mech zčerná ještě týž den. Běžné postřikovače nejsou na aplikaci moc vhodné, zřejmě malé množství kapaliny.

Jaká Skalice se používá na mech

Zelená skalice – obsahuje síran železnatý a je vhodným řešením pro likvidaci mechu v trávníku. Navíc se touto formou i přihnojuje (doplní se železo) a trávník lépe prospívá.
Archiv

Kdy se koupat po modré Skalici

Smíchejte modrou skalici s vodou (ne v bazénu) a počkejte, dokud se krystalky zcela nerozpustí

Co ničí mech

Účinné je například rozhodit zelenou skalici (síran železnatý) v dávce 5 kg/100 m2. Železo je sice stopovým prvkem pro rostliny, mechy jej však nesnášejí. Na trhu jsou také protimechové přípravky pod názvem Antimech.

Jak na mech na střeše

Na trhu jsou běžně k dostání i přípravky přímo určené na likvidaci mechu, např. Anti-Moss či Mech-stop. Přípravky se na střechu nanáší štětcem či postřikovačem. Ideální je nástřik provádět za suchého počasí (aby se látka stihla vstřebat) a bezvětří (aby nedošlo k zanesení chemické látky mimo požadované místo).

Kdy použít zelenou Skalici

Síran železnatý se používá brzy na jaře, ale může být použit i v průběhu vegetačního období od dubna do června.

Co platí na mech

Na mechy platí ocet

První pomocí proti mechu jsou tak hrábě a provzdušnění půdy. Dalším pak vápnění, protože mechy milují kyselou půdu. Pomůže taktéž pravidelné sekání trávy a odstraňování rostlinných zbytků. Když tyto metody selžou, je čas smíchat ocet, který stojí pár korun, s vodou a roztok aplikovat na mech.

Kde se koupí modrá skalice

Skalice modrá 500 g koupit v OBI.

Jak funguje modrá skalice

Modrá skalice obsahuje 25 % mědi a díky tomu má výrazné biocidní a algicidní účinky. Jde tedy o účinný pesticid specificky vhodný k hubení řas. Podobné účinky má chlór. Na rozdíl od chlóru si modrá skalice poradí i se vzrostlými řasami.

Co je nejlepší na mech

Jaké přípravky a jak fungují

Co se hubení mechů v trávníku týče, dobře obstály i produkty Floria Mech Stop, Biopon Mech Stop, Grass Forestina Proti mechu a Cheminova Mogeton 25 WP nebo Forestina Zelená skalice. Všechno jsou to přípravky krystalické.

Kdy proti mechu

Nejlépe hned na jaře provzdušníme trávník vertikutátorem, ten také naruší souvislé kořenění mechu. Tuto proceduru provedeme klidně do kříže, nebo dokud vidíme, že vertikutátor pořád mech vytahuje. Do takto připraveného trávníku je zapotřebí vpravit dlouhodobé hnojivo s dostatkem dusíku.

Co funguje na mech

Chemické odstranění mechu se může jevit jednoduše

Vyžaduje splnění určitých podmínek. Pokud je ale splníte, pak funguje spolehlivě. Použít k tomu můžete třeba Kuprikol, chemiQ, SCALP, Sanatop CI2 a vlastně vše, co má označení antimech.

Jak zbavit strom mechu

Jako prevence se osvědčilo bílení kmenů vápenným roztokem. Vápnem se zničí řada škůdců přezimujících v kůře a obzvláště pak v borce starých stromů. Dále se kmínek vápnem desinfikuje, a hlavně se kůra stává zásaditou a nechytají se zde tolik mechy a lišejníky, které milují hlavně kyselé prostředí.

Kdy pouzit hnojivo proti mechu

Aplikaci provádíme nejlépe na jaře v období intenzivního růstu trav. Anti-Mech lze aplikovat i zálivkou z konve formou hnojivého 0,5% roztoku (50 g/10l vody). Aplikaci zálivkou neprovádějte za velmi teplého a slunného počasí, kdy hrozí popálení travních rostlin.

Jak sundat mech ze střechy

Na trhu jsou běžně k dostání i přípravky přímo určené na likvidaci mechu, např. Anti-Moss či Mech-stop. Přípravky se na střechu nanáší štětcem či postřikovačem. Ideální je nástřik provádět za suchého počasí (aby se látka stihla vstřebat) a bezvětří (aby nedošlo k zanesení chemické látky mimo požadované místo).

Jak dlouho filtrovat modrou Skalici

Má se dávat 5 až 7 gramů na m3. A nechat jet filtraci 24 hodin.

Co nesnáší mech

Mechy nesnášejí zásaditost a hodně živin, vápenatá hnojiva jsou tedy pro ne silným nepřítelem. Dobré je hnojit například ledkem vápenatým, pozor však na správné použití. S mechem umí zatočit i speciální hnojiva založená na správném poměru dusíku a železa.

Proč je mech na stromech

Vlhké prostředí a přehuštěné koruny. Příliš lišejníků na ovocných stromech vypovídá i o nevhodné lokalitě k jejich pěstování. Daří se jim ve vlhkém prostředí, v blízkosti vodních ploch, lesů či hustých výsadeb stromů. Přehuštěné koruny zamezují provětrávání a provzdušňování stromů.

Kdy se natírají stromy vápnem

V období října až prosince (do prvních mrazů) poskytněte službu stromkům vy, aby měly v příští sezóně dost kondice na bohatou a zdravou úrodu. Proč se právě tradičně nazývané hašené vápno považuje za nejlepší přirozenou ochranu před mrazy a dalšími nástrahami

Co použít proti mechu

Jaké přípravky a jak fungují

Co se hubení mechů v trávníku týče, dobře obstály i produkty Floria Mech Stop, Biopon Mech Stop, Grass Forestina Proti mechu a Cheminova Mogeton 25 WP nebo Forestina Zelená skalice. Všechno jsou to přípravky krystalické.

Kdy se lze koupat po chlór šoku

Obecně se doporučuje po aplikaci chlor šoku v bazénu odložit koupání na 24 hodin a to v případě, že dávkujeme podle doporučení. Pokud budete cítit velký zápach chlóru, změřte hladinu chlóru pomocí testru a v případě větších hodnot odložte koupání na pár dní.

Proč je voda v bazénu mléčná

Tento problém může mít několik příčin. Jedním z důvodů, proč se voda v bazénu barví do bíla, může být vysoký obsah minerálů, nebo můžete mít také příliš vysoké pH vody v bazénu. Možná jste neodhadli dávkování vločkovače, kterého může být ve vodě příliš mnoho, nebo jste jej naopak aplikovali málo.

Kdy davat stop mech

Návod k použití mech stop

Přípravek MechStop aplikujeme na jaře rovnoměrným rozhozem na suchý trávník v množství 100–140 g na 1m². Ideální je aby alespoň 24 hodin po aplikaci nepršelo. Mech v ošetřeném trávníku se během několik dní vysuší a uhyne. Potom ho můžeme z trávníku snadno odstranit.

Jak se zbavit lišejníků na ovocných stromech

Obvykle se doporučuje jemně odstranit lišejníky kartáčem ještě koncem listopadu a následně postříkat kmeny a silné větve vápenným mlékem. Při aplikaci vápenného mléka se přidržte poměru 1,5 kg až 2 kg hašeného vápna na 10 l vody (BIO Plantella – nátěr na kmeny stromů).