Jak se používá ústní sprcha?

Jak funguje ústní sprcha

Co dokáže ústní sprcha

Dočišťuje mezizubní prostory, pomáhá udržovat zdravé dásně a předcházet případnému zánětu a přispívá ke svěžímu dechu. Vytváří tenký pulzující proud vody pod vysokým tlakem, který odstraňuje nečistoty, aniž by při tom poškozoval zuby a dásně. Vyčistí velké mezery mezi zuby i tenké škvírky.
Archiv

Kdy používat ústní sprchu

Použití ústní sprchy před čištěním zubů kartáčkem a zubní nití může uvolnit zbytky jídla a usnadnit jejich následné odstranění pomocí zubní nitě. Po čištění zubním kartáčkem a nití může ústní sprcha vypláchnout zbytky jídla z těžko přístupných míst. Používá se velmi snadno.

Jak čistit ústní sprchu

Nasypte jednu kávovou lžičku prášku Redesept přímo do nádržky , naplňte ji do 2/3 teplou vodou a roztok rozmíchejte. Zapněte krátce sprchu, aby se směs dostala do vnitřního systému a ponechte ji působit několik hodin. Poté celý obsah nádržky skrz trysku vyprázdněte a sprchu ještě jednou propláchnete čistou vodou.

Jaká je nejlepší ústní sprcha

Mezi nejlépe hodnocené značky patří Waterpik a Oral-B. Kvalitní výrobky nabízí také TrueLife, Philips, Sencor, Dr. Mayer, Panasonic nebo Biotter. Ústní sprchu vybírejte podle toho, co vám který výrobce nabízí za příslušenství nebo prostředky, které jsou určené pro péči o tyto výrobky.
Archiv

Jak casto pouzivat zubní sprchu

ústní sprchu můžete používat i několikrát denně a nemusíte se obávat, že by nějak poškozovala Vaše zuby nebo dásně. Podle zdravotního stavu a kondice Vašich dásní si nastavíte tlak trysky. Obvyklé je čistit si zuby po každém jídle, min. 2x denně a ústní sprchu použijete jako doplněk ústní hygieny.

Jak funguje mezizubní kartáčky

Proud bohatě okysličené vody, který je pod tlakem vstřikován do ústní dutiny, vyplaví z mezizubních prostor zubní plak i zbytky jídla, jejichž přítomnost v mezizubním prostoru způsobuje onemocnění dásní.

Čím nahradit mezizubní kartáčky

Ne, ústní sprcha nenahradí zubní ani mezizubní kartáček. Ano, ústní sprcha může zlepšít zdraví Vašich úst a dásní. Skvěle také pomáhá při čištění rovnátek. Výborně pomůže těm z vás, kteří máte zubní implantáty nebo můstky.

Proč používat mezizubní kartáček

Proč používat mezizubní kartáček Čištění mezizubních prostor by mělo být pro každého součástí základní dentální hygieny. Vždyť právě v těchto špatně dostupných místech se během dne usazují zbytky potravy, a když se nevyčistí, mají za následek množení bakterií, které leptají zubní sklovinu a způsobují zubní kazy.

Jak na mezizubní kartáčky

Jak správně čistit s mezizubním kartáčkem:

Lehkým tahem kartáček protáhněte mezi zuby směrem dovnitř a ven, opakujte 2–3x, stejným způsobem pokračujte ve všech mezizubních prostorech. Nezapomeňte, že kartáček nesmí být příliš tenký nebo velký. Zavádějte jej jemně bez použití síly.

Jak často čistit zuby mezizubním kartáčkem

Mezizubní kartáčky by měly být každodenní součástí naší dentální hygieny. Klasickým zubním kartáčkem se nedostaneme do hůře přístupných míst chrupu, což má za následek šíření bakterií zubního kamene v mezizubních prostorech a vznik zubního kazu. Mezery mezi zuby skrývají až 40 % povrchu zubu.

Jak se řeší mezizubní kaz

Korunka – Je-li zub opatřen velkou výplní a nezbývá-li dostatečné množství přirozené hmoty zubu, lze pomocí korunky výplň zakrýt a poskytnout tak zubu oporu. Extrakce – Není-li jiné řešení přijatelné a existuje-li možnost, že by infekce přešla ze zubu do čelisti, je krajním řešením vytržení zubu.

Jak často používat mezizubní kartáček

Mezizubní kartáček stačí používat jednou denně, a to nejlépe večer po vyčištění zubů kartáčkem, nebo kdykoliv, kdy vám v mezizubním prostoru zůstane kousek jídla. Čištění mezizubním kartáčkem vyžaduje správnou techniku, aby nedošlo k poškození dásní.

Jak se léčí mezizubní kaz

Pro prevenci vzniku mezizubních kazů je kromě pravidelného čištění zubů dvakrát denně po dobu dvou minut také nutné čistit mezizubní prostory pomocí zubní nitě a mezizubního kartáčku.

Jak casto menit mezizubní

Mezizubní kartáček stačí používat jednou denně, a to nejlépe večer po vyčištění zubů kartáčkem, nebo kdykoliv, kdy vám v mezizubním prostoru zůstane kousek jídla. Čištění mezizubním kartáčkem vyžaduje správnou techniku, aby nedošlo k poškození dásní.

Co se stane když si Nevyčistím zuby

„Ty mohou při špatné manipulaci podráždit dásně a poškodit zubní sklovinu,“ upozorňuje dentista Ondřej Šrámek z pražské Dentální kliniky Hradčanská. Pokud si zuby čistíte spíše tvrdším kartáčkem, tak ho držte jako tužku, nebudete tolik tlačit, jako když kartáček držíte pevně v pěsti.

Po jaké době měnit mezizubní kartáček

Mezizubní kartáčekpři každodenním používání vydrží cca 3 týdny. Vyměnit je potřeba když se štětinky kartáčku opotřebují, roztřepí, případně se ohne drátek. Mezi osvědčené a časem prověřené patří rozhodně mezizubní kartáčky firmy TEPE a mezizubní kartáčky firmy Curaprox.

Co mě čeká na dentální hygieně

Co Vás čekázhodnocení stavu dutiny ústnídoporučení dentální hygienistky na co si dát pozor.odstranění zubního kamene a pigmentace pomocí moderní a šetřené technologie Air-Flow Master®leštění povrchu zubůvýběr vhodného zubního i mezizubního kartáčku na míru.doporučení jak se o chrup starat.

Jak zakrýt zubní kaz

Koncentrovaný zubní gel, který obsahuje téměř 10x vyšší množství fluoridů než běžná pasta, a chrání tak povrch zubu před působením kyselin, které našim zubům neprospívají. Díky svým účinkům léčí počínající zubní kaz a minimalizuje riziko jeho vzniku. Použití tohoto gelu je velmi jednoduché.

Jak rychle postupuje zubní kaz

Jak rychle postupuje zubní kaz

Zubní kaz se neobjeví ze dne na den, jedná se onemocnění, které se rozvíjí postupně, obvykle několik měsíců. Akutní kaz má světle žlutou barvu a šíří se rychle, chronický kaz postupuje pomaleji a má tmavé zbarvení.

Jak si cistit mezi zuby

Odtrhněte si cca 40 cm nitě a naviňte okolo prostředníčku každé ruky. Nit držte napnutou mezi bříšky palce a ukazováčku (vzdálenost od sebe by měla být cca 2,5 cm). Jemným kolébavým pohybem zaveďte nit mezi zuby.

Jak bolí kaz v zubu

Bolest je stálá, tedy bez podnětu, pulzující, může vystřelovat do oka, do ucha, či do ramene. Kvůli anatomii zubu na ni jen málo zabírají analgetika. Řešením je endodontické ošetření – důkladné mechanické pročištění všech kořenových kanálků a jejich dezinfekce, a následné hermetické uzavření.

Kdy si čistit zuby před nebo po snídani

Pravidlo čištění zubů: 20 minut po jídle

Jestliže patříte k těm, kdo si zuby čistí až po snídani, je správné dodržet jednu zásadní podmínku, a to věnovat se čištění zubů až s časovým prodlením. Po konzumaci jídla je pro vyčištění zubů dostačující dvacetiminutový odstup.

Proč si čistit zuby večer

Dalším důvodem, proč čistit zuby večer je zubní plak, který se vytváří především během noci, kdy jej nic neruší. Během dne pomáhají sliny odstraňovat zbytky jídla a narušují usazující se bakteriální plak. Pokud si čistíte zuby i po obědě, měli by jste nechat čas slinám na jejich práci i po jídle.

Jak si správně čistit zuby

1) Čistý zub se nekazí a zdravá dáseň nekrvácí. 2) Zuby čistíme 2x denně. 3) Plak je třeba odstraňovat mechanicky – kartáčkem, krouživými pohyby, ale bez přílišného tlaku. 4) Zuby čistíme tak dlouho, dokud nejsou čisté, hladké (zkontrolujeme jazykem).

Jak dlouho trva 1 Dentalni hygiena

Vyčisti si zuby a na první návštěvu si s sebou přines pomůcky dentální hygieny, které používáš. Jak dlouho ošetření trvá Základní návštěva dentální hygienistky trvá přibližně hodinu v závislosti na stavu zubů. Při rozšířeném čištění zubů zabere ošetření jednoho zubu průměrně 5-10 minut.