Jak se pěstuje Strelície?

Jak se množí Strelicia

Strelícii lze množit dělením a rozsazením od jara do poloviny léta.

Jak dlouho kvete Strelície

Charakteristika rostliny

Původ: Jihoafrická republika
Barva květu: modrá, oranžová
Kvete: Kvete od jara do léta.
Šířka: 30 – 90 cm
Výška: 25 – 150 cm

Archiv

Čím hnojit Strelícii

Hnojení u Strelicií je důležité. Vhodné jsou od jara do podzimu hnojiva pro kvetoucí pokojovérostliny. Přihnojujeme každých čtrnáct dní. V zimě používáme hnojivo pro pokojové rostliny okrasné listem, které používáme 1x za měsíc.
Archiv

Jak přezimovat Strelície

Od jara do podzima umístíme rostlinu na slunečné stanoviště a hojně zaléváme. Na zimu přeneseme strelicíi do interiéru. Může přezimovat na světlém místě při pokojové teplotě nebo pouze 10-12°C, naše rostlina již mnoho roků toleruje i pokles teploty na 5-8°C, při omezené zálivce.

Jak casto Zalevat Strelicii

Je to nenáročná rostlina, co se týče vaší péče o ní. Stačí ji zalévat jedenkrát za týden až 14 dní. Podle toho, jak uvidíte, že vodu potřebuje. Zato je ale dobré pravidelně rosit květ i listy, které by se také jednou za čas měli otřít.

Jak Zalevat Strelicii

Přes léto zaléváme přiměřeně, substrát by měl být neustále vlhký, ale ne přemokřený. V zimním období zálivku omezíme, jelikož kořeny jsou náchylné na uhnívání. Díky svým kožovitým listům vydrží i týden bez zálivky. Snáší spíše vyšší vlhkost vzduchu, proto doporučujeme i občasné rosení.

Proč Strelicie nekvete

Hlavní příčinou, proč strelicie nekvete, bývá často její celoroční pěstování v teple. Proto je třeba jí v zimě dopřát odpočinek v chladu (5–12°), ale stále při dostatku světla.

Jak pěstovat monsteru

Monstera má ráda stále vlhký substrát a před další zálivkou nechejte vrchní část substrátu proschnout. V zimních měsících zálivku určitě omezte. Při přelití by mohlo dojít k uhnívání kořenů, listy začnou žloutnout a rostlina rychle chřadne.

Jak vypadá Strelície

Strelície královská (Strelitzia reginae) ve své domovině, kterou je Jižní Afrika, roste jako vyšší keř – dorůstá výšky až dvou metrů a s květenstvím velkým kolem 15 cm. Patří do čeledi Musa (banánovitých) a stálezelené listy má jako banánovník dlouze eliptické, kožovité a na koncích mírně zvlněné.

Jak zachranit Strelicii

Je to nenáročná rostlina, co se týče vaší péče o ní. Stačí ji zalévat jedenkrát za týden až 14 dní. Podle toho, jak uvidíte, že vodu potřebuje. Zato je ale dobré pravidelně rosit květ i listy, které by se také jednou za čas měli otřít.

Jak množit monsteru

Rozmnožování: stonkovými řízky

Monsteru není těžké si namnožit. Stačí uříznout list společně se vzdušným kořenem a nechat zakořenit buď ve vodě, nebo rovnou sázet do zeminy. Podařit se může i pokus, kdy do vody dáte pouhý utržený list rostliny. Zanedlouho na něm mohou vyrůst kořínky.

Proč monstera place

Slzení listů

Jedná se o gutaci. Gutace nebo také slzení rostlin je jejich schopnost, při němž rostliny odstraňují přebytečnou vlhkost prostřednictvím listů. Gutace je projevem kořenového vztlaku. Nejčastěji nastává při vysoké vzdušné vlhkosti a nízkých teplotách.

Co dělat když Přeliju kytku

Vyjměte ji z květináče či jiné pěstební nádoby a odstraňte co nejvíce substrátu, tak abyste nezasáhli kořenový systém. Než ji znovu zasadíte, nechejte ji nejprve přes noc na teplém místě, kde není průvan. Mezitím proveďte dezinfekci květináče a dobře jej usušte.

Jak zachránit umírající kytku

Suchá rostlina

Pokud jste na rostlinu zapomněli a ona zvadla, rovnou ji nevyhazujte. Při záchraně je ale potřeba být trpělivý a postupovat velmi opatrně. Začněte tím, že rostlinu zalijete trochou odstáté vody pokojové teploty. Příliš vody, a ještě ke všemu studené by mohlo rostlině způsobit šok.

Jak často rosit monsteru

Monstera se v přírodě pne po okolních stromech, takže jí bude dobře, když jí do květináče přidáte oporu. Výborně poslouží kokosová vzpěra. Každé dva roky byste pak měli rostlinu přesadit do většího květináče.

Proč Monstera place

Slzení listů

Jedná se o gutaci. Gutace nebo také slzení rostlin je jejich schopnost, při němž rostliny odstraňují přebytečnou vlhkost prostřednictvím listů. Gutace je projevem kořenového vztlaku. Nejčastěji nastává při vysoké vzdušné vlhkosti a nízkých teplotách.

Jak často zalévat monsteru

Pravidelně monsteru zalévejte podle potřeby – vždy, když je proschlá vrchní vrstva půdy. Pravidelně také roste listy monstery vodou z rozprašovače a od jara do podzimu každých 14 dní hnojte.

Jak velký květináč na monsteru

Monstery jako takové rostou spíše pomalu. Pro přesazování volíme vždy květináč, který je minimálně o jednu třetinu větší než ten současný, aby kořeny monstery měly dostatek prostoru.

Jak zachránit usychající rostlinu

Řešení: Protáhlé stonky a bledé listy odstřihněte a rostlinu přemístíme na světlejší místo. Pozor, světlejší nemusí znamenat na parapet jižního okna, kde by oslabenou rostlinu spálil sluneční žár. Po pár dnech by rostlina měla obrazit, zesílit a zase se zelenat.

Jak zachránit přelité muškáty

Přesuňte rostliny za teplem a světlem

Prvním krokem při přelití je rostlinu přesunout do teplejší místnosti, anebo na slunné, teplé a dobře větrané místo. Přebytečná voda se na takovém místě rychleji vstřebá. Rostlinu byste zároveň měli zkusit méně zalévat, případně zvyšovat pouze vlhkost jejího okolí rosením.

Co dát do vody aby Kytka vydrzela

Řezané kytičky udržuje svěží hlavně voda ve váze. Největším nepřítelem řezaných květin jsou totiž bakterie, proto vodu měňte alespoň každý druhý den a nezapomeňte také seřezávat stonky. Než květinu ponoříte do vody, vázu pořádně vyčistěte pod tekoucí vodou a klidně použijte trošku saponátu.

Jak zachránit Calatheu

Měkkou vodou roste listy – kalátea je citlivá na suchý vzduch, ve kterém mohou její krásné listy žloutnout nebo hnědnout a zasychat. Prospěje jí zvýšení vlhkosti vzduchu –pomocí odpařovače, misky s vodou a oblázky, na kterou ji postavíte, nebo mlhovací fontánky umístěné v blízkosti rostliny.

Co potřebuje monstera

Monstera je původně tropická liána, miluje polostín a vysokou vzdušnou vlhkost. Plazivé vzdušné kořeny se snažte zastrkat zpět do květináče, rostlině tím pomůžete. Do poloviny října monsteře vyhovuje teplota kolem 21 °C, mírná zálivka a časté rosení, dvakrát měsíčně lze přihnojit standardním tekutým hnojivem.

Jak velký květináč pro monsteru

Jak pečovat o Monsteru

Rostlinu ti pošleme i za Prahu, pokud není květináč větší než 14 cm, to je maximum.

Proč žloutnou listy marihuany

Klíčovou makroživinou pro konopí je dusík. Jeho nedostatek nebo naopak jeho příliš velké množství způsobují typické příznaky. Nedostatek dusíku začíná žloutnutím okrajů listů a poté postupuje dovnitř. Centrální žilky každého listu zůstávají během tohoto procesu tmavozelené.