Jak se spojuje pletivo?

Jak spojit pletivo

Pro spojení pletiva postupujeme opačně. Přiložíme volné konce pletiva k sobě a jednou, předem připravenou, volnou šroubovicí drátu otáčením ve směru hodinových ručiček spojíme volné konce pletiva. Po „zašroubování“ celé šroubovice drátu zahneme oba konce drátu do původního tvaru.
Archiv

Jak připevnit pletivo

Roli pletiva si umístěte vedle prvního sloupku a rozviňte jej po celé délce. Přichyťte k prvnímu sloupku a následně jej fixujte pomocí vázacího drátu a příchytek (u klasických sloupků), nebo pomocí kleští a spon (u sloupků s prolisem). Pak už jen stačí pletivo vypnout pomocí krepovacích kleští.
Archiv

Jak spojit svařované pletivo

Svařované pletivo je možné spojovat pomocí svorek přesazením přes jedno oko. Pokud máme rozvinuté svařované pletivo a na jedné straně již přichycené k zavzpěrovanému sloupku, připravíme na opačný konec svařovaného pletiva napínací hřeben. Následně pomocí navijáku upevněného za pevný předmět se pletivo napne.
Archiv

Jak připevnit chovatelské pletivo

Obecně se doporučuje nakupovat pletivo ve standardizované výšce 1 metr, kterou oceníte zejména při montáži. Pletivo se montuje v tzv. pásech a následně se k sobě připevňuje svorkami, drátem aj.

Jak uchytit pletivo na sloupek

Na sloupky připevněte napínací dráty pomocí příchytek na napínací dráty. Rozmotejte roli pletiva a provizorně přeháčkujte na horní napínací drát. Pomocí vázacího drátu připevněte pletivo ke krajovému sloupku obmotáním přes jednotlivá oka. Poté zaháčkujte plot k vrchnímu i spodnímu napínacímu drátu.

Jak se staví plot z pletiva

Natažení pletiva

Role pletiva se na poslední vlnovce uchytí ke sloupku (buď pomocí napínací tyče, příp. vázacím drátem přímo ke sloupku) a za postupného rolování se pletivo zavěšuje na horní napínací drát každých cca 50 cm. Po rozmotání celé role se pletivo upevní v každém závěsu a postupně se popotahuje a napíná.

Jak napnout Napinaci drát

Podle výšky pletiva zvolte dva nebo tři řady napínacích drátů, buď jen nahoře a dole, nebo ještě uprostřed. Napínací drát protáhněte napínákem a pomocí kombinačních kleští co nejvíc vypněte. Konec drátu ucvakněte a dotáhněte ráčnou napínáku.

Jak zvýšit Pletivový plot

Pletivo buď také nadstavíte a ve styčných místech spletete či svážete vazacím drátem, nebo kupte nové vyšší role a vyměňte celé pletivo. Ke čtyřhranným sloupkům (používaným na průmyslové panely) jsou k dostání prodloužení sloupku.

Jaké pletivo na voliéry

Častým tématem diskusí při stavbách voliér bývá typ pletiva, tloušťka drátu a velikost ok. Rozhodně nejlepší bývají svařované sítě, buď z pozinkovaného pletiva, nebo z nerezu. Nerezové sítě ale bývají i třikrát dražší než pozinkované pletivo a celou stavbu by neúměrně prodražily.

Jak natáhnout pletivo ve svahu

Připevněte pletivo

V místě zlomu, tam, kde se terén láme, pletivo přiohněte a přidrátujte vázacím drátem. Udrží se tak přesně v místech, kde si to svah žádá. Poté zkontrolujte, zda vše pevně sedí a plot drží na místech, kde má.

Jak narovnat pletivo

Rozpojení pletiva

V místě, kde potřebujete pletivo rozpojit, nejprve narovnejte oba zahákované konce jednoho svislého drátu. Poté otáčejte drátem proti směru hodinových ručiček, čímž dojde k uvolnění drátu a postupnému rozplétání všech řad ok. Otáčejte, dokud se pletivo zcela neoddělí na dva díly.

Jak daleko sloupky pletivo

Při standardní montáži doporučujeme plotové sloupky usazovat v rozestupech 2,5 – 3 metry od sebe.

Jak si oplotit pozemek

Klasický plot z vinutého pletiva je levnou a rychlou variantou plotu. Používá se především na větší pozemky a často se doplňuje živým plotem z keřů, které se zasadí na vnitřní stranu pozemku. Pro konstrukci se používají nejčastěji ocelové sloupky a pozinkované, nebo pogumované pletivo.

Jak zakrýt Pletivový plot

Nejlevnějším způsobem zastínění plotu a pletiva je vysadit u plotu popínavé rostliny, které se časem rozrostou a vytvoří živý plot. Zajistí vám to nejen ochranu před zraky sousedů a kolemjdoucích, ale také estetický vzhled vašeho pozemku, a to zevnitř a zvenku.

Jak vysoke pletivo

Plot vysoký metr a půl ohraničuje pozemek velmi zřetelně, ale ještě netvoří optickou překážku. V sektoru oplocování zahrad je nejběžnější výška 150cm, ovšem chcete-li výrazně vymezit své soukromí, je výška 180 nebo 200 centimetrů odpovídající. Ideální výška je tedy obvykle mezi 150 až 200 centimetry.

Jak vybavit voliéru

Ve voliéře nesmí chybět ani krmítka a napáječky. Počítejte s nejméně třemi – na vodu, na suché krmivo a na ovoce, či ostatní krmivo. Jako podestýlku stačí zvolit buď obyčejný písek, nebo můžete sehnat i pro ptáky lepší, ptačí písek. Někteří chovatelé používají noviny, je s nimi však spjaté riziko jejich roztrhání.

Jaké pletivo pro andulky

Andulky se neprotáhnou pletivem s oky o velikosti 13×13 milimetrů, pro velké papoušky jako jsou ary nebo eklektusové stačí pletivo s oky 25×25 mm. Jestliže chováte papoušky už nějakou dobu, určitě víte, že patří mezi ničitele. Proto zvolte i dostatečně silný drát.

Jak na plot v kopci

Pro montáž pletiva ve svahu se nabízí vícero možností. První je terén rozčlenit na terasy, popřípadě udělat podél pozemku betonovou zídku, která terén vyrovná. Uchycení plotu je pak otázkou několika minut. Pokud je terén šikmý příliš, nebo existuje jiný důvod, proč zídku nelze využít, je možné pletivo uchytit bez ní.

Jak oplotit pozemek pletivem

Plot z pletiva

Pletivo obalené gumou je praktičtější (lepší manipulace a není ho potřeba natírat), ale guma vlivem počasí ztrácí během let pevnost a má tendenci praskat. Nejpevnější variantou je svařované pletivo, se kterým se sice hůře manipuluje, ale je mimořádně pevné.

Jak levné oplotit pozemek

Ideální variantou jsou pak drátěná pletiva, kterými můžete oplotit i velikou zahradu. Vybírat můžete z poplastovaného pletiva, které pořídíte za výhodnou cenu a při manipulaci s ním se zbytečně nenadřete. Stejně tak snadné natažení slibuje i pozinkovaná varianta.

Jak připevnit stínící sítě na plot

Tkaninu se doporučuje vázacími pásky připevnit v rozmezí cca 25 cm po sobě. Stahovací pásky musíte připevnit jak shora, tak i zespoda po celém obvodu plotu, balkonu… Na některých místech je dobré tkaninu připevnit páskou i uprostřed, nedojde tak jejímu prohnutí nebo i odfouknutí.

Kdy můžu dát andulky ven

Máte-li klec v bytě, kde bývá kolem 20–22 °C, vysaďte ptactvo ven teprve ve chvíli, kdy i tamní teploty budou blízké 18–20 °C. Pokud máte ptactvo zazimované například v nevytápěné zimní zahradě nebo podobných prostorách, kde je teplota mnohem nižší, pak je můžete s klidným svědomím přenést ven mnohem dříve.

Jak velkou voliéru pro andulky

Andulky chováme ve velké kleci nebo voliéře o minimální délce 1 – 1,5 m a výšce 80 cm. Jelikož andulky létají vodorovně, jsou pro ně kulaté klece nevhodné. Dno klece vyplňte pískem pro ptáky obohaceným vápnem nebo mušlovým štěrkem, který dobře absorbuje a dezinfikuje ptačí trus a obsahuje důležité minerály.

Jak velká by měla být klec pro andulku

Andulky chováme ve velké kleci nebo voliéře o minimální délce 1 – 1,5 m a výšce 80 cm. Jelikož andulky létají vodorovně, jsou pro ně kulaté klece nevhodné.

Jak daleko od sebe Tycky na plot

V uvažované vytyčené budoucí trase oplocení se připraví díry o průměru od 15 do 23 cm pro sloupky a vzpěry ve vzdálenosti 2,5 až 3 m od sebe. Díry musí sahat do nezámrzné hloubky, a to nejméně 80 cm.