Jak se správně dělají topinky?

Jak se dělají topinky

Postup přípravy

Chleba nakrájíme na krajice a překrojíme ještě na polovinu. Dáme je buď do topinkovače, nebo je smažíme na pánvi, to je na každém. Do misky si namačkáme oloupaný česnek, přidáme máslo a špetku soli. Směs v misce dáme do mikrovlnné trouby asi na 20 sekund.
ArchivPodobné

Jak udělat topinku na sucho

Čistý suchý plech necháme dobře nahřát v troubě. Vložíme na něho připravené krajíce chleba a v horké troubě opečeme po obou stranách dozlatova. Topinky můžeme připravovat i na teflonové pánvi nebo nejjednodušeji v elektrickém topinkovači.
ArchivPodobné

Jak udělat zdravé topinky

Chcete-li si vychutnat topinku s čistým svědomím vůči zdravému životnímu stylu, pak chléb opékejte na sucho a jen do růžova. Jestliže zvolíte navíc například toust celozrnný, ještě dodáte organismu prospěšnou vlákninu. Když si uděláte topinku na sucho má to i další výhodu.

Co si dát na topinku

Co dát na topinky

Topinky potíráme pomazánkami, jejichž základem bývá nejčastěji zelenina, sýry, vejce, luštěniny, uzeniny a maso. Při podávání je zdobíme strouhaným sýrem, jemně nakrájenou cibulkou, proužky kapie, plátky rajčat a další pěkně barevnou zeleninou.

Jak udělat topinky v topinkovači

V topinkovači uděláte topinky pokaždé stejné. Topinkovač opéká chleba rovnoměrně, a hlavně na sucho. Nemusíte se o nic starat – vložíte chléb, po cinknutí vyndáte a dáte další. Jedna várka trvá cca minutu.

Jak na topinky v troubě

Postup přípravy receptu. Krajíce chleba lehce namažeme máslem, naskládáme na plech, posypeme strouhaným sýrem, najemno nakrájenou cibulkou a posypeme mletou sladkou paprikou. Dáme zapéct do trouby, až topinky zrůžoví (10-15 min.) a ihned teplé a křupavé konzumujeme.

Jak udržet teplé topinky

Na dno košíčku na chleba dejte alobal – opečené housky nebo toasty zůstanou déle teplé a křupavé.

Jak na křupavé topinky

Tuku by mělo být tak 1,5 cm, důležité je, aby v něm topinka plavala. Kdybyste dali oleje či sádla málo, topinka tuk nasákne a bude spíš jen rozmáčená a hodně mastná. V dostatečném množství tuku je naopak krásně křupavá.