Jak se starat o džíny?

Jak často prát džíny

Tričko házíme na praní již po jednom dnu a džíny alespoň dvakrát týdně. Je to ale skutečně správně Džíny díky svému materiálu vydrží více, než běžné kalhoty. Aby neztrácely tvar a barvu, je ideální je prát jednou za 14 dní.
Archiv

Jak prát nové džíny

Praní nových džínů – zkontrolujte štítek

Někteří výrobci doporučují první praní ručně: obraťte džíny naruby, nalijte malé množství tekutého pracího prášku do vody a nechte je nasáknout alespoň 45 minut, příležitostně je jemně promíchejte. Poté důkladně opláchněte studenou vodou a pověste je, aby vyschly.

Jak žehlit džíny

Jsou-li ale přeci jen džíny hodně zmačkané, můžete je vyžehlit na žehlicím prkně.Džíny žehlete vždy naruby.Nejdříve položte na žehlicí prkno jednu nohavici.Na závěr můžete džíny ještě přežehlit v oblasti pasu a boků, aby se dokonale vyrovnaly.
Archiv

Jak často se mají prát kalhoty

Podle odborníku by se kousky pro každodenní nošení, mezi které patří například i džíny, měly prát jednou za čtyři až pět nošení. Například tričko by se mělo prát po každém použití. Naopak sukně a látkové kalhoty stačí prát až po sedmém obléknutí.

Jak dlouho vydrží džíny

Džíny totiž vydrží víc než běžné kalhoty, takže nepotřebují ani tak častou údržbu. Stačí, když je vyperete jednou za 14 dní, i méně.

Na co prát džíny

Pokud je to možné, použijte speciální program na džíny/denim, který nabízejí naše pračky. Je ideální pro všechny typy džínoviny. Někteří výrobci doporučují prát džíny poprvé ručně: obraťte je naruby, do vody přidejte malé množství pracího prostředku a nechte je namočené alespoň 45 minut.

Na jaký program sušit džíny

Rifle sušte na programu s co nejnižší teplotou a pokud můžete, vyndejte je dříve, když jsou trošku vlhké a vysušte je na sušáku. Zabráníte tak tomu, aby se srazily nebo ztratily elasticitu.

Jak správně prát džíny

Je vhodné prát džíny vždy naruby, protože tím se nám podaří zachovat obnošený efekt oděvu co nejdéle. Ať už je pereme ručně, nebo v pračce. Pokud perete džíny v pračce, nezapomeňte na co nejnižší teplotu (maximálně 30 ºC). Čím vyšší teplota, tím větší je pravděpodobnost, že barva vybledne a změní se.

Jak se správně žehlí

Vždy pamatujte, že je nutné žehlit pohybem nahoru a dolů, neboť kruhové pohyby mohou vést k poškození materiálu. Snažte se žehlit průběžně, alespoň jednou týdně. Jinak se prádlo nakupí a za jedno odpoledne se ho pak nezbavíte. Žehlení si můžete zpříjemnit třeba tím, že si pustíte oblíbenou hudbu.

Jak často se měnit pyžamo

Pyžama je vhodné bezpodmínečně prát po každém třetím až čtvrtém obléknutí, podprsenku by ženy neměly nosit více než tři až čtyři dny. Ty představují maximum, pak by se měla vyprat v ruce anebo ve speciálním ochranném obalu v pračce.

Jak prát džíny

Je vhodné prát džíny vždy naruby, protože tím se nám podaří zachovat obnošený efekt oděvu co nejdéle. Ať už je pereme ručně, nebo v pračce. Pokud perete džíny v pračce, nezapomeňte na co nejnižší teplotu (maximálně 30 ºC). Čím vyšší teplota, tím větší je pravděpodobnost, že barva vybledne a změní se.

Co nepatří do sušičky

Do sušičky nedávejte prádlo, které obsahuje gumové části, stejně tak nevkládejte boty do sušičky, pokud mají lepené podrážky. Ty se mohou působením horkého vzduchu rozlepit. Do sušičky rovněž nepatří oblečení s plastovými zipy, které se mohou zkroutit. Podobně jako podprsenky s výplní, které se mohou zdeformovat.

Proč se žehlí prádlo

Žehlení velmi spolehlivě zničí viry a bakterie, a to je pro zdraví dítěte i kondici jeho pokožky důležité. Pokud však perete prádlo na teplotu 60 °C, není žehlení bezpodmínečně nutné pro eliminaci bakterií.

Jak efektivně žehlit

Šetřte síly, žehličkou provádějte jen jednoduché rovné tahy a zbytečně netlačte. Prádlo vyžehlíte stejně dobře a ušetříte si spoustu námahy. Velmi šikovný pro rychlé žehlení je i parní napařovač oděvů, který zvládne žehlení prádla přímo na ramínku.

Jak dlouho nosit pyžamo

Pyžama je vhodné bezpodmínečně prát po každém třetím až čtvrtém obléknutí, podprsenku by ženy neměly nosit více než tři až čtyři dny.

Jak často prát mikinu

Ruční praní je někdy nutnost

Bavlněné, hedvábné a kašmírové svetry perte ideálně po každém druhém a vlněné a syntetické svetry po každém pátém nošení, abyste je udrželi ve formě.

Jak provonět prádlo v sušičce

Místo ubrousků můžete použít také tuhá vonítka do sušičky. Ta vydrží vonět v řádech týdnů až měsíců, nejsou ale na trhu zatím příliš rozšířená. Přírodní variantu vůně do sušičky představuje éterický olej. Ten můžete nakapat do speciálních vlněných koulí nebo gumových „vajíček“ a provonět tak prádlo.

Jak často žehlit

Jak často žehlit vlasy – ne každý den

A čím jsou vlasy poškozenější, tím výrazněji je žehlení poškozuje ještě více. U zdravých vlasů se tedy snažte žehličku používat maximálně dvakrát týdně, u odbarvených a barvených vlasů buďte ještě opatrnější.

Jak dlouho se musí žehlit pro miminko

Alespoň prvních několik měsíců se doporučuje žehlit veškeré prádlo, se kterým přijde miminko do styku. To znamená všechno oblečení, látkové pleny, deky i povlečení a prostěradlo, případně podle instrukcí výrobce, aby nedošlo k poškození látky.

Na čem žehlit bez prkna

Pokud se nechcete vzdát klasické žehličky a žehlicího prkna, pak se mrkněte třeba na vertikální parní žehličky. Ty v sobě totiž spojují výhody žehličky a napařovače. Můžete s ní žehlit klasicky na žehlicím prkně a zvládne i vertikální žehlení prádla přímo na ramínku. A poradí si také se zavěšenými záclonami a závěsy.

V čem je nejlepší spát

V jakém materiálu spát

Mezi nejoblíbenější materiály se řadí bavlna, flanel, satén a žerzej. Střih pyžama i typ látky vybírejte i podle ročního období.

V čem spát v létě

Během horkého léta se může zdát, že nejlepší volbou je spánek bez oblečení. Není tomu ale úplně tak. Naopak lehké dámské pyžamo či noční košile vyrobené z prodyšných materiálů, jako je bavlna nebo viskóza, může být optimální volbou. Tyto materiály totiž pomáhají odvádět vlhkost od vašeho těla a udržovat vás v suchu.

Jak vyprat mikinu v pračce

Při praní rozpínacích mikin zapněte zipy a prohlédněte kapsy. Rozepnuté zipy by totiž mohly zničit další oblečení v pračce. Naopak svetry s knoflíky nebo košile byste měli prát s rozepnutými knoflíčky, protože by se vytahaly dírky a knoflíky by pak nedržely zapnuté.

Jak se perou trička

Pro trička, košile a další barevné prádlo stačí obvykle prací program s teplotou 30 °C. Díky tomu déle zachováte původní barevnost prádla, a ještě ušetříte energii. Ložní prádlo nebo kapesníky zaslouží naopak teploty vyšší, které bezpečně odstraní případné bakterie. V takových případech volte teploty praní kolem 60 °C.

Co se nesmí dávat do sušičky

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky. kabelky.