Jak se starat o nové zalozene akvárium?

Jak dlouho nechat zajet akvárium

Příručky říkají, že akvárium by se mělo zabíhat dva týdny až měsíc – bez ryb a jiných živých tvorů. Výkyvy v chemii by mohly být příliš nebezpečné. Trpělivým vyčkáváním určitě nic nezkazíte.

Jak dlouho svitit v novém akváriu

Světlo by mělo být zapnuto mezi 8-10 hodinami denně. Pokud budete svítit 4 hodiny a méně, rostliny už to nebudou akceptovat. Intenzita světla může být ještě zvýšena uprostřed dne jako imitace poledního světla. Někteří akvaristé také doporučují metodu: 5hod.

Kdy nasadit ryby do noveho akvária

Ryby nevpouštíme do čerstvě založeného akvária, ale postupně přidáváme zhruba po 3-4 týdnech podle testů NO2 a NO3. Maximálně můžeme po pár dnech dát pár "zajížděcích rybiček" pro správný záběh akvária.

Kdy začít hnojit po založení akvária

Kdy a jak začít hnojit akvarijní rostliny U LowTech akvárií se štěrkovým dnem přidávám osmocote Hi-End nebo kapsle NPK Hi-End při založení akvária. Mikroprvky přibližně od druhého týdne po založení. Makroprvky po 4 týdnech.

Jak často měnit vodu po založení akvária

Od čtvrtého týdne stačí měnit 1/3 až 1/2 vody 1x týdně. Rostliny se již rozrostly a přibylo tak zelené masy, proto je třeba přidat na množství přidávaného CO2. Zvyšte množství bublinek na dvě za sekundu, případně se řiďte podle Drop Checkeru.

Co dát na dno akvária

Dno by mělo mít přírodní charakter i barvu, nejvhodnější je štěrkový písek střední zrnitosti (asi 2-5 mm). Písek nasypejte tak, aby se dno postupně zvyšovalo, tedy v přední části bude vrstva písku nižší (asi 4 cm) a v zadní vyšší (kolem 10 cm), záleží samozřejmě na velikosti nádrže.

Jak hnojit v akváriu

Nejlepším způsobem je použít sypké KNO3. K zakoupení je zde pod názvem NITRO PLUS a použití je snadné. Obsah sáčku stačí vysypat do 600ml vody a protřepat. Potom už stačí z láhve odebírat injekční stříkačkou namíchané hnojivo a dávkovat ho do akvária.

Jak dlouho svítit Rybičkám

Proto s doporučuje svítit 12 hodin souběžně s dnem, jaký je u nás.

Jak dlouho má být Odstata voda pro rybu

Pokud je to možné (velikost akvária), tak je lepší nechat vodu odstát. Minimálně hodinu, já radši nechávám den a víc dopředu. Je možné pužít i chemii, pak se voda používá hned (navíc likviduje i další škodliviny ve vodě), ale já chemii nefandím.

Jaké hnojivo do akvária

Akvarijní hnojiva existují v sypké nebo tekuté formě. Jako úplný základ doporučujeme používat nějaké komplexní hnojivo jako Seachem Flourish. Pokud máte málo ryb a mnoho rostlin, zřejmě bude nutno dávkovat i dusík a fosfor. Vždy pomůže i tekutý uhlík, který zlepšuje růst rostlin a omezuje růst řas.

Jak casto hnojit akvárium

Spotřeba této živiny je opět v různých akváriích jiná. Obecně se doporučuje týdně přidat 0,1 – 2 mg/l fosforečnanů (PO4) týdně. Fosforečnany se do akvária dostávají spolu s krmivem. Dnešní kvalitní krmiva už však příliš fosforečnanů neobsahují a tak je nutné mnohdy tuto živinu uměle přidávat hnojivem.

Jak často pouštět vzduchování v akváriu

V málo zarybněných akváriích to často není potřeba. Vzduchovat je nutno také v noci. Základním pravidlem tedy je, že čím více ryb v akváriu máte, tím větší je pravděpodobnost, že se neobjednou bez vzduchování. Naopak velmi střídmě zarybněné akvárium často nepotřebuje vzduchování vůbec.

Jak doplnit vápník do akvária

Jak tedy vápník do akvária jednoduše dodat Dr. Meristem říká: Nejjednodušší metodou je použít PROFIPLANTS Ca PLUS®, který jsem pro vás ve své laboratoři připravil. Zakoupit ho můžete v různě velkém balení ZDE.

Jak poznat že ryba umírá

Změna ve vzhledu – vyblednutí barvy, změny na šupinách, ploutvích. Náhlý úhyn většího množství ryb – je potřeba zjistit příčinu úmrtí a zamezit tak opětovnému rozvoji onemocnění

Co na dno akvária

Dobře vybudované a osazené dno výrazně přispívá k biologické rovnováze v akváriu. Dno by mělo mít přírodní charakter i barvu, nejvhodnější je štěrkový písek střední zrnitosti (asi 2-5 mm).

Proč se nedaří rostlinám v akváriu

Nedostatek živin ( „jídla“ pro rostliny)

Máte-li hodně rostlin, silné světlo, CO2 nebo rychlerostoucí rostliny, přidávání živin v rozumné míře bude potřeba (projevy nedostatku živin u akvarijních rostlin). V rozumné míře proto, že i přehnojení způsobuje problémy.

Jak usmrtit rybičku

Usmrcení rybky se provádí co nejrychleji – ostrým nožem řízneme rybu za hlavou, nebo náhlou změnou teploty (podchlazením v malé nádobě s ledem, přehřátím v horké vodě), případně se také dá venku mrštit rybkou prudce o zem. Nemocné ryby (ani uhynulé) v žádném případě nesplachujeme do záchodu!!!

Jak často se mění voda v akváriu

Zhruba každých 7 až 14 dní provádíme výměnu vody v akváriu společně s odkalením dna. Vyměníme 1/3 až 1/2 akvarijní vody. Čím více máte ryb, tím více vody je potřeba vyměnit. Zejména, pokud provádíme výměnu jednou za 14 dní.

Po jaké době dát ryby do akvária

Živočichy můžeme do akvária přidat prakticky okamžitě má-li voda vhodné pH, teplotu a neobsahuje-li nějaké toxické látky jako je např. Chlór nebo dusitany NO2. Přesto je ale vhodné být trpělivý a počkat si než se nám správně zaběhne filtrace a zakoření akvarijní rostlinky.

Jak velké akvárium pro začátečníky

Pokud máte možnost, sáhněte po akváriu o objemu kolem 100 – 250 l. Tato velikost akvária kombinuje všechny výše zmíněné výhody i nevýhody, které už ovšem nejsou tak dramatické. Do takto velké nádrže si můžete pořídit zajímavé ryby, máte dost široký výběr rostlin a jistý prostor pro kreativitu.

Co chybí Akvarijním rostlinám

Není toho málo, co může vašim rostlinám chybět: dusík, fosfor, hořčík, vápník, draslík, železo, mangan, CO2 a mnoho dalších živin. Některá akvarijní hnojiva nemusí být dostatečně komplexní a nemusí potřebné látky obsahovat. Takže se může stát, že rostliny budou strádat, i když hnojíte.

Co potřebují rostliny v akváriu

Rostliny potřebují ke zdravému růstu tyto věci: vodu, světlo, CO2 a živiny. S prvním bodem nemá jistě nikdo z nás problém. To nám mohou zahrádkáři závidět. Světlo není těžké zajistit.

Jak poznat že je ryba mrtvá

Víceméně jediným zcela spolehlivým ukazatelem života či smrti kaprů a jakýchkoli ryb je dýchání. Platí tedy, že pokud se hýbají žábry, může být „zabitý“ kapr ještě živý. V takovém případě je třeba urychleně zopakovat ještě jednou to, co mělo proběhnout při usmrcení kapra u prodejce – omráčení a vykrvení.

Jak casto prát filtr v akváriu

Vnitřní akvarijní filtry čistěte za 1 až 2 týdny. Vnější akvarijní filtry čištěte každých 6 až 8 týdnů.

Co potřebují ryby v akváriu

Rybičky potřebují jak přiměřené světlo, tak i optimální teplo. Pro chov se hodí spíše menší rybky. Na jednu rybičku připadá zhruba litr vody na 1 cm délky. Vybírejte druhy ryb, které si vzájemně nepůjdou „po krku“.