Jak pečovat o péřovou bundu
Jako první si pořiďte speciální prací prostředek na péřové oblečení. Ten je opravdu klíčový a koupíte ho běžně v drogerii. Klasické přípravky mají odmašťující účinky a zbavily by peří jeho přirozené mastnoty a tím i unikátních izolačních vlastností a pružnosti! Pak můžete zamířit k pračce.
Archiv
Jak dlouho vydrží péřová bunda
Dlouhá životnost. Pokud se o ni budete správně starat, vydrží vám klidně i 10 a více let.
Čím prát péřovou bundu
Jako všeobecné pravidlo platí, že vedle speciálního pracího prostředku, je třeba prát peří do maximální teploty 40 stupňů Celsia. Nepoužívejte aviváž, změkčovadla, ani bělidla. A vypněte, případně co nejvíce omezte odstřeďování. Pokud máte bund víc, perte každou samostatně.
Jak zachránit péřovou bundu
Pokud nemáte sušičku, sušte bundu na vodorovném povrchu a alespoň pětkrát denně ji pořádně protřepávejte a rozdělávejte prsty jednotlivé chuchvalce peří. Úplné proschnutí trvá až tři dny a po celou dobu je třeba bundu čechrat. Můžete si pomoci fénem, kterým budete na bundu rovnoměrně foukat nepříliš horký vzduch.
Archiv
Jak prát bundu s prachovým peřím
Zapněte všechny zipy, včetně těch suchých, uvolněte všechna stahování a bundu obraťte naruby. Lze prát v ruce nebo v pračce při 30 °C na zvláštní program a ve speciálním pracím prostředku na prachové peří. Vyvarujte se užívání agresivních pracích prostředků, které by mohly prachové peří poškodit.
Jak sušit péřovou bundu
Nejprve se ujistěte, že je vaše péřová bunda podle cedulky vhodná pro sušení v sušičce. Pokud tomu tak je, čerstvě vypranou bundu vložte do sušičky a rozprostřete. Tak se bude bunda v bubnu volně pohybovat. Nebarvící tenisové míčky nebo speciální sušící míčky pomáhají při sušení míchat a uvolňovat prachovou náplň.
Jak prát a sušit péřovou bundu
Vyprázdněte všechny kapsy (nezapomeňte na ty vnitřní) a zapněte zipy, suché zipy či druky. Zvolte šetrný program BEZ ŽDÍMÁNÍ a odstřeďování a teplotu 30°C. Používejte pouze šetrné prací prostředky bez aviváží, nejlépe přímo určené pro praní oblečení z peří např. Grangers Down Wash nebo Grangers Down Wash Kit.
Na jaký program sušit peří
Sušení péřového oblečení v sušičce: Sušíme pouze na nízkou teplotu, max. do 30°C. Vhodné je přidat do bubnu sušičky speciální míčky na sušení : https://www.lgshop.cz/vlnene-koule-do-susicky-jolly, ty pomohou rovnoměrněji rozmístit a načechrat peří.
Jak prát péřovou bundu diskuze
použít prací prostředek speciálně určený na praní péřových výrobků. Při sušení použít sušičku s dvema tenisaky.dokonale vymáchat prací prostředek.odstředit vodu.sušit rychle proudem teplého vzduchu.pokud nemáte sušičku, peří se po vyprání musí naklepávat každou půlhodinu až do úplného vyschnutí (i 3 dny)
Na jaký program sušit peřiny
V zájmu optimálního sušení nastavte speciální program pro vlnu. Pokud vaše sušička nemá program na vlnu, nastavte dlouhý cyklus při střední teplotě a použijte kuličky pro sušení, aby bylo po vysušení všechno jemné, nadýchané a voňavé. Ze sušičky nevybírejte oblečení, které není 100% suché.
Jak dlouho se suší péřová bunda v sušičce
Nastavte sušičku na teplotu mezi 30°C a 60 °C na 40 až 60 minut. Pokud je bunda po prvním sušení stále vlhká, postup opakujte, dokud není zcela suchá. Pak svou bundu nechte na 24 hodin zcela uschnout na ramínku. Tím se zabrání nepříjemnému zápachu nebo tvorbě plísní v důsledku zbytkové vlhkosti.
V čem prát peří
Ideální je praní v ruce či pračce při 30 až 40°C. Samozřejmostí je zvláštní program a speciální prací prostředek – ideálně přímo pro peří, jako je Fibertec Down Wash. Zcela zásadní je nepoužít v pracím cyklu vysokootáčkové odstředění nebo snad ždímání. Odstředění nastavte na co nejnižší otáčky, nebo jej vypněte úplně.
Jak vyčistit péřové peřiny
Ideální je pak zvolit jemný prací prostředek – třeba Perwoll Speciální prací gel Wool & Delicates (koupit v e-shopu), který bude k přikrývce jemný a šetrný a pak vysušit pak péřovou peřinu v sušičce. Při praní peří rozhodně nepoužívejte aviváž. Mohlo by totiž dojít k poškození tukové ochrany peří.
Co se nesmí sušit v sušičce
Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky.kabelky.
Jak často čistit péřové peřiny
Péřové přikrývky doporučujeme nechat čistit každých 5 let, u polštářů je intenzita kratší, protože jsou více v kontaktu s vlasy a pokožkou. Ideální doba jsou tak 2 roky.
Jak často prát peřiny
Přikrývky perte alespoň jednou ročně. Jestliže trpíte alergií na roztoče a kýchání a smrkání v ložnici je pro vás denním chlebem, pak peřiny perte klidně dvakrát za rok.
Co dát do sušičky aby prádlo nebylo pomačkané
Pokud vyndáváte prádlo ze sušičky velmi pomačkané, chyba je v tom, že jej vyndáváte pozdě. Prádlo je zapotřebí vytáhnout ještě teplé a nenechat ho v sušičce příliš dlouho. Stihne-li prádlo v sušičce vychladnout, způsobí to jeho pokrčení. Prádlo ze sušičky proto vždy hned vyndejte, uhlaďte a složte nebo pověste.
Jak vyprat péřové peřiny
Ideální je pak zvolit jemný prací prostředek – třeba Perwoll Speciální prací gel Wool & Delicates (koupit v e-shopu), který bude k přikrývce jemný a šetrný a pak vysušit pak péřovou peřinu v sušičce. Při praní peří rozhodně nepoužívejte aviváž. Mohlo by totiž dojít k poškození tukové ochrany peří.
Jak prát a Susit peřiny
Prát je můžete při teplotě vody kolem 60 °C a sušit v sušičce při stejné teplotě vzduchu. Péřové přikrývky stačí prát alespoň jednou ročně.
Proč míčky do sušičky
Jejich velkou výhodou je, že oddělují prádlo od sebe, čímž ulehčují a urychlují sušení, a tak vám konec konců míčky do sušičky ušetří hodně peněz za energii. Navíc změkčují tkaniny bez použití chemických látek. A ano, i alergici se mohou radovat, protože jsou netoxické a nealergické.
Proč mi nevoní prádlo že sušičky
Nejvíce nečistot zachytí přední a spodní filtr – v případě, že se zanesou textilními vlákny a zbytky pracích prostředků, bývají nejčastějším důvodem, proč prádlo ze sušičky nevoní. Nečistoty v sobě navíc často drží vlhkost, a vytváří tak ideální prostředí pro vznik plísní.
Proč se nesmí používat aviváž do sušičky
Bohužel mnoho lidí má tendenci dávkovat změkčující přípravky ve větší míře, než je potřeba, což může způsobit zanášení sušičky,“ říká Kateřina Pavelková z firmy BSH domácí spotřebiče s.r.o. Některé návody k obsluze sušičky dokonce aviváž zcela zakazují – ucpává totiž velmi jemné otvory ve filtru textilních vláken.
Kdy vytahnout prádlo že sušičky
Usušené prádlo vyndejte ze sušičky co nejdříve
Pokud je to jen trochu možné, snažte se prádlo ze sušičky vyndat ihned po dokončení programu. Tímto také napomůžete tomu, že už nebudete muset žehlit.
Co nepatří do sušičky
Do sušičky nedávejte prádlo, které obsahuje gumové části, stejně tak nevkládejte boty do sušičky, pokud mají lepené podrážky. Ty se mohou působením horkého vzduchu rozlepit. Do sušičky rovněž nepatří oblečení s plastovými zipy, které se mohou zkroutit. Podobně jako podprsenky s výplní, které se mohou zdeformovat.
Co se nesmí dávat do sušičky
Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky. kabelky.