Jak se vyhnout placení OSA?

Jak se vyhnout placeni OSA

Pokud někdo pouští veřejně hudbu a nechce porušovat autorský zákon, má podle Pirátů v zásadě dvě možnosti. Buď se individuálně dohodnout s každým autorem a interpretem na podmínkách, za kterých reprodukci povolí, anebo uzavřít smlouvu s kolektivním správcem autorských práv.
Archiv

Jak se registrovat na OSA

Pro vstup do zastupování OSA je třeba splnit tři kroky:Vyplnit žádost o uzavření smlouvy.Uhradit jednorázový registrační poplatek ve výši 605 Kč (500,- Kč + DPH).Podepsat smlouvu o správě autorským majetkových práv s OSA.

Jak zaplatit osu

Platit je možno pouze kartou, která má povoleny platby na internetu. Přenos je šifrovaný a bezpečný. (Portál > Moje stránka > Personální informace) V této sekci také naleznete aktuální zůstatek své „elektronické peněženky“. Podrobnější informace lze nalézt na adrese: https://portal.osu.cz/cit/karty.

Koho zastupuje OSA

Činnost OSA se řídí právními předpisy ČR a Stanovami OSA a působí jako nezisková organizace. OSA zastupuje autory při udělování souhlasu (licence) k užití jejich děl a při vybírání autorských odměn za tato užití.

Kdy nemusím platit osu

Jediná legální možnost, kdy platit autorské poplatky nemusíte, je pouštění skladeb pouze od autorů, které OSA nezastupuje (tzv. svobodná hudba). Nepočítejte s tím, že půjde o nějaké hity. Pokud vám hudba má sloužit pouze k dokreslení atmosféry, můžete vyzkoušet např.

Kdy platit poplatek OSA

Povinnost platit autorský poplatek vzniká vždy, když je v provozovně nebo na pořádané akci rádio, televize či jakékoli jiné audiovizuální zařízení, které je schopné reprodukovat zvuk a obraz.

Jak neplatit ose

Jediná legální možnost, kdy platit autorské poplatky nemusíte, je pouštění skladeb pouze od autorů, které OSA nezastupuje (tzv. svobodná hudba).

Kdy se musí platit koncesionářské poplatky

Zákon stanoví i výši koncesionářských poplatků, která je nyní 135 korun měsíčně za televizi a 45 korun měsíčně za rozhlas. Splatnost poplatků je 15. den každého kalendářního měsíce a přihlásit se k nim je nutné do 15 dnů od chvíle, kdy vám vznikla povinnost je hradit.

Čím se zabývá OSA

Posláním OSA je správa autorských majetkových práv skladatelů, textařů, dědiců autorských práv a nakladatelů ze zákona nebo na základě smlouvy, nikoliv však interpretů (zpěváků) těchto skladeb.

Kdo založil OSA

Dne 9. října 1919 Karel Barvitius, Rudolf Piskáček, Arnošt Herman, Josef Šváb, František Šmíd, Eduard Joudal, Emil Štolc, Otakar Hanuš a Karel Hašler založili OSA.

Kdo platí OSA

Ochranný svaz autorský je profesní sdružení, které zastupuje veškeré autory a jejich práva. Funguje již od roku 1919 a zastupuje každého, kdo se prokáže vlastním autorským dílem a podepíše s OSA smlouvu. V praxi si můžete být jisti, že OSA jsou zastupováni prakticky všichni autoři vydávající hudební nahrávky.

Jak funguje copyright

Autorské právo, často také známé jako copyright, chrání autorská díla a práva jejich tvůrců po dobu, kterou stanovuje zákon. Pouze autor díla má právo rozhodnout, jakým způsobem bude s jeho dílem nakládáno a zda umožní jeho užití prodejem, půjčením, pronájmem, vystavováním nebo jiným způsobem.

Jak neplatit poplatky za televizi

Kdo má nárok na osvobození od TV poplatku Poplatek nemusí platit: lidé s úplnou nebo praktickou slepotou obou očí (musí současně splňovat všichni členové domácnosti) lidé s oboustrannou úplnou nebo praktickou hluchotou (musí současně splňovat všichni členové domácnosti)

Kdo nemusí platit poplatky za televizi

Kdo nemusí podle zákona platit televizní poplatek Z povinnosti platit televizní poplatek jsou vyňati: zdravotně znevýhodnění občané – nevidomí a lidé oboustranně neslyšící, kteří žijí v domácnosti sami.

Jak vznikla OSA

OSA v současné podobě vznikl v roce 1996, práva kolektivního správce získal v roce 2001 a k 1. lednu 2014 se v souladu se změnou legislativy transformoval z občanského sdružení na spolek. Předcházely jej organizace s podobným nebo stejně znějícím názvem.

Co dělá OSA

Posláním OSA je správa autorských majetkových práv hudebních skladatelů, textařů, hudebních nakladatelů a dědiců autorských majetkových práv.

Jak si udělat copyright

Naprosto nejjednodušší způsob zápisu spočívá ve využití ASCII kódu.Stiskněte klávesu levý Alt (vlevo dole vedle mezerníku) a nepouštějte ji.Na numerické části klávesnice vyťukejte číselnou kombinaci 0169.Pusťte levý Alt a © se napíše.

Jak získat copyright

Jak autorskoprávní ochranu získat

Pokud vytvoříte literární, vědecké nebo umělecké dílo, získáváte k němu automaticky autorská práva, jejichž ochrana začíná okamžikem vytvoření díla. Nemusíte tedy podávat žádnou formální žádost.

Kdo nemusí platit poplatek za televizi

Kdo nemusí podle zákona platit televizní poplatek Z povinnosti platit televizní poplatek jsou vyňati: zdravotně znevýhodnění občané – nevidomí a lidé oboustranně neslyšící, kteří žijí v domácnosti sami.

Kde zjistím dluh na poplatku za televizi

Na adrese www.bsp-dluhyct.cz si poplatník může ověřit období, za které je jeho dluh evidován. Získá také informace o úroku z dlužné částky. Podle Krafla koncesionář musí zadat údaje z dopisu, který od České televize dostal – jméno, variabilní symbol a výši dluhu.

Jak zrušit poplatky za televizi

Pro tyto případy použijte tzv. evidenční list (pokud jste přímý poplatník ČT) nebo pokud jste poplatník platící přes SIPO, zajděte na pobočku České pošty a ukončete evidenci. Odhlášku můžete realizovat, pokud přijímač nemáte alespoň jeden měsíc.

Jak zjistím osu úhlu

Tam, kde se kružnice protnou, se nachází jeden bod osy, bod označíme O. Druhý bod osy se nachází ve vrcholu úhlu. Skrze tyto body povedete přímku a máte osu.

Co patří do autorských práv

(1) Předmětem práva autorského je dílo literární a jiné dílo umělecké a dílo vědecké, které je jedinečným výsledkem tvůrčí činnosti autora a je vyjádřeno v jakékoli objektivně vnímatelné podobě včetně podoby elektronické, trvale nebo dočasně, bez ohledu na jeho rozsah, účel nebo význam (dále jen "dílo").

Kdy není potřeba autorské právo

Za užití díla ve smyslu autorského zákona se nepovažuje užití díla pro osobní potřebu fyzické osoby, jehož účelem není dosažení přímého či nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu . Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla.

Co když jsem si nebyl vědom toho že jsem porušil něčí práva chráněná autorským zákonem

V případě takového porušení bude „uplatněn“ příslušný právní postih jako výsledek odpovídajícího soudního řízení. Obecně platí pravidlo: „neznalost zákona neomlouvá“, tudíž je jasné, že by si každý měl být vědom toho, zda v daném případě jedná v souladu s právem či nikoliv.