Jak se vyrábí Heffron?

Kdo vyrábí rum heffron

Info o rumu

Výrobce Palírna U Zeleného stromu
Typ výroby Column still, Melasa
Chutě Jemné, Sladké
Barva Zlaté (oro)
Jedinečnost Blend

Archiv

Kde se vyrábí Heffron

Poctivá výroba rumu Heffron v Las Cabras de Pesé

Od 90. let žije v Panamě, kde vytváří a míchá své vyhlášené rumy. První krůček k výrobě českého rumu Heffron je pečlivý výběr kvalitní cukrové třtiny pro získání melasy. Při fermentaci je udržovaná stálá teplota kvašení 32 °C a hodnota pH mezi 4,0–4,5.
Archiv

Jak dlouho zraje rum heffron

Heffron Original zraje v sudech z amerického bílého dubu po dobu 5 let. Každá jeho kapka je v sudu po tuto dobu. V průběhu zrání nedochází k mísení rumů různého stáří, jak je to běžné u některých jiných rumů.
Archiv

Co je to Heffron

Heffron byla totiž loď, která legionáře z Panamy domů převážela. Právě tato loď je i novým vizuálním symbolem celé značky.
Archiv

Jak se pije Heffron

Sluší mu to jen tak při pokojové teplotě nebo na ledu, ale poslouží i jako skvělý základ pro míchané drinky. Podle chuti ho dolijte colou nebo třeba zázvorovou limonádou. Heffron Panama Coconut 2015 0,7l 35% L.E.

Co je pravý rum

Ale je to tak úplně pravda Dnes je již každému jasné, že nápoj kdysi u nás zvaný Tuzemský rum vůbec není rum, ale směs zředěného lihu (vyrobeného z brambor, obilí či řepné melasy) a rumové esence. Tuzemák byl dlouhé roky považován za jediný pravý rum, který bylo možné v Česku zakoupit.

Jak se pije heffron

Dá se pít samostatně, ale také použít pro různé míchané drinky. Heffron se vyznačuje jemnou nasládlou chutí s ovocnými tóny citrusů, hrušek a pomerančů, ale také karamelu a vanilky – díky zrání v sudech lze cítit i jemný dřevitý nádech.

Jak se pozná kvalitní rum

Kvalitu rumu pak určuje především zrání a postup, nikoliv cena. Levnějším „rumům“ je chuť dodávána dochucovadly, která nejsou nezbytná! To dokazují rumy Havana Club Añejo Especial, kde se na chuti podílí dvojité zrání.

Jak se podává Legendario

Pokud si chcete dokonale vychutnat každou nuanci rumu Elixir de Cuba, dopřejte si ho čistý při pokojové teplotě nebo mírně nachlazený. Není ale žádný hřích tento nápoj pít třeba i s ledem, výrazně vychlazený, nebo ho dokonce použít jako součást míchaných nápojů.

Co znamená slovo rum

Rum je alkoholický nápoj destilovaný z melasy nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny. Původ slova rum není jasný. Odborníci uvádějí dvě varianty. Podle první teorie je slovo rum odvozeno od slova rumbellion, což je anglicky „velký ruch“.

Co pili piráti

Řeč je o rumu. Tedy hlavně o tom pravém kubánském, který nemusí být vždy bílý, jak si mnozí myslí. Oblíbený nápoj všech pirátů, ale dnes i barmanů a vlastně mnoha dalších konzumentů alkoholu.

Odkud je zacapa

Ron Zacapa. Historie rumů Zacapa Centario sahá až do roku 1976, kdy byla destilerie založena ve městě Zacapa nacházející se na východě Guatemaly 229 m n. m. Výroba rumů začíná na plantážích cukrové třtiny. Plantáže rumů Zacapa Centario se nacházejí na jihozápadě Guatemaly v nadmořské výšce 350 m.

Co je karibský rum

Karibské rumy jsou asi nejproslulejší kategorií třtinových rumů na celém světě. Jejich množství a varieta jsou obrovské. Příroda a klima místních ostrovů nabízí vše, co rumový svět vyžaduje. Vyrábí se zde kvalitní bílé rumy, exotické ochucené rumy, ale i ty nejkvalitnější stařené rumy.

Co se pije k rumu

Při popíjení prémiového rumu se nutně nemusíte omezovat jen na pár kostek ledu, případně pár kapek vody. Výrobci některých značek doporučují doplnit jejich rumy třeba plátkem pomeranče nebo několika snítky máty. K jiným rumům pak pro změnu výborně pasují luxusní doutníky, případně opravdu kvalitní čokoláda.

Kdo pije rum

Oblíbený nápoj všech pirátů, ale dnes i barmanů a vlastně mnoha dalších konzumentů alkoholu. Řeč je o rumu. Tedy hlavně o tom pravém kubánském, který nemusí být vždy bílý, jak si mnozí myslí. Oblíbený nápoj všech pirátů, ale dnes i barmanů a vlastně mnoha dalších konzumentů alkoholu.

Kdo vymyslel rum

století př. n. l., které za zemi jeho původu označují Indii. Údajně se tam tehdy vyráběl z divoce rostoucí cukrové třtiny. Většina odborníků na rum však přece jen rozvíjí první teorii a uvádějí, že z Papuy-Nové Guinee se rostlina šířila na západ a čínští obchodníci ji odtud přivezli do Asie a Indie.

Proč Piráti pili rum

Mnoho karibských ostrovních států rádo prodávalo námořníkům rum za zvýhodněné ceny, aby udržovali jejich přítomnost u svých břehů a měli tak levně k dispozici ochranu právě před piráty. Na druhou stranu, většina pirátů se rekrutovala z bývalých obchodníků či námořníků.

Jaký je nejlepší rum

⭐ Žebříček a recenze nejlepších rumů

Pořadí Název Hodnocení rumu
1. Kirk and Sweeney Gran Reserva Superior ⭐ 95 %
2. Plantation XO ⭐ 92 %
3. Flor de Caña 18y ⭐ 90 %
4. Blue Mauritius Gold ⭐ 86 %

Jak se vyrábí tuzemák

Pravý rum se vyrábí výhradně z cukrové třtiny, ze které se při výrobě získává melasa, z níž se posléze fermentací a následnou destilací stává rum. Výroba tuzemáku je však odlišná. Ten se totiž vyrábí „uměle“ přidáním rumové esence do zředěného lihu. Tento líh se většinou vyrábí z bramborového škrobu.

Jak správně pít rum

Jak servírovat rum

Ve spodní části byl měl být větší prostor na shromáždění vůní a vrchní část by měla být užší, tak, aby vám sklenice dovedla vůni až k nosní dírce. Po nalití rumu do sklenice ponechejte pár minut provzdušnit, rozvonět. Čím starší je to rum a čím má vyšší obsah alkoholu, tím déle se vyplatí počkat.

Jaký je rozdíl mezi rumem a tuzemákem

Čím se tedy tuzemák liší od pravého rumu

Pravý rum se vyrábí výhradně z cukrové třtiny, ze které se při výrobě získává melasa, z níž se posléze fermentací a následnou destilací stává rum. Výroba tuzemáku je však odlišná. Ten se totiž vyrábí „uměle“ přidáním rumové esence do zředěného lihu.

V jaké teplotě se pije rum

Všechny vůně a chutě se v rumu nejlépe rozvíjejí při pokojové teplotě. Dokonce se doporučuje sklenici s rumem ještě chvíli před ochutnáním zahřívat v dlaních (ano, opravdu vám radíme, abyste se s rumem doslova pomazlili).

Proč Božkov není rum

Výroba tuzemáku je však odlišná. Ten se totiž vyrábí „uměle“ přidáním rumové esence do zředěného lihu. Tento líh se většinou vyrábí z bramborového škrobu. A to je zásadní důvod, proč se tuzemák nemůže nazývat rumem.

Co je to Božkov

Božkov Originál je vlajková loď značky a ikona kategorie tuzemáků. Na trh vyplul už v roce 1948 a právě desetiletími prověřená kvalita je důvod, proč je Božkov Originál vůbec nejprodávanější lihovinou u nás.

Co se dá pít s rumem

Při popíjení prémiového rumu se nutně nemusíte omezovat jen na pár kostek ledu, případně pár kapek vody. Výrobci některých značek doporučují doplnit jejich rumy třeba plátkem pomeranče nebo několika snítky máty. K jiným rumům pak pro změnu výborně pasují luxusní doutníky, případně opravdu kvalitní čokoláda.