Jaké byliny obsahuje Jägermeister
Jde o zázvor, skořici, anýz, lékořici, šafrán, jalovec, mák, ženšen, kardamon a pomerančovou kůru. Směsi ingrediencí jsou nejprve po několik týdnu macerovány, aby mohly být následně promíchány a uloženy do dubových sudů k zhruba jednoročnímu zrání, při kterém se chuti krásně promísí a zakulatí.
ArchivPodobné
Co se pije s Jagermeisterem
Doporučuje se podávat ledově namražený, nejlépe chutná na ledu. Nejčastěji je kombinován s tonikem, pomerančovým džusem či limetkovou šťávou nebo zázvorovým pivem, také s tonikem.
Kdo vymyslel Jägermeister
Kdo by to byl řekl, když Wilhelm Mast založil ve svém rodném městě Wolfenbüttel v Dolním Sasku obchod s vinným octem! Roku 1934 jeho syn Curt Mast, díky svému mimořádnému talentu, po mnoha letech experimentování vyrábí první lahev likéru Jägermeister.
Jak dlouho vydrzi otevreny Jäger
Otevřený alkohol vydrží asi rok nebo dva, než se začne kazit, což znamená, že začne ztrácet barvu a chuť. Jako vždy používejte zdravý rozum: pokud ve své lahvi alkoholu uvidíte něco podezřelého (například plíseň nebo něco plovoucího), vyhoďte to.
Kde se vyrábí Jägermeister
Jägermeister zraje minimálně 1 rok v dubových sudech. Jeho výroba dodnes probíhá pouze ve Spolkové republice Německo. Výrobcem je společnost Mast-Jägermeister AG.
Kdy vznikl Jägermeister
Společnost vyrábějící bylinný likér Jägermeister byla založena v roce 1878. Jägermeister byl na trh uveden v roce 1935. Nápoj má silnou výraznou vůni a výjimečně citlivě vyváženou hořkosladkou chuť.