Jak se vyrábí minerální vata
Minerální vata se vyrábí převážně z vyvřelých hornin – vulkanického diabasu, čediče a dolomitu. nehořlavá, opakovatelně použitelná izolace, lze bez problémů skládkovat. Použít tam, kde je nutno, aby izolace odolávala hlodavcům. Rohože jsou vhodné pro izolování podkroví, stropů a potrubí, desky pro izolaci stěn.
ArchivPodobné
Jaký je rozdíl mezi minerální vatou a skelnou vatou
Zásadní rozdíl mezi oběma typy izolací je v podstatě pouze v technologii výroby. Oba typy izolací mají ve výrobě stejný základ a to je hornina. U kamenné vlny je to sopečná vyvřelina (čedič) a u sklené vaty je to také kámen, pouze do výroby rovnou vstupuje recyklované sklo prvotně vyrobené tavením kamene.
ArchivPodobné
Jak na skelnou vatu
A kam skelnou vatu vytřídit Vzhledem k vlastnostem tohoto materiálu je dobré zabalit skelnou vatu do igelitu a odnést ji do sběrného dvora. Pokud máme na vyhození větší množství skelné vaty, je lepší, aby se o její likvidaci postarala specializovaná firma.
Archiv
Jak dostat z kůže skelnou vatu
Pomáhá hodně horká sprcha. Kůže povolí, a sprcha spláchne, to co se pustí. Hlavně to netřete. Tím si to ještě víc zamačkáte do kůže.
Co je to čedičová vata
Jedná se o druh minerální izolace, která se vyrábí rozvlákňováním roztavené směsi (čedič, siderit, vápenec, dolomit, recyklované sklo a koks) a následným přidáním pojiva a dalších přísad dle požadavků na výsledný produkt (hydrofobizační oleje, protiplísňové přísady).
Jak na zateplení střechy
Střechu můžeme zateplit tradičním způsobem – vkládáním izolace mezi a pod krokve. Izolace střechy provedená v jedné vrstvě izolace, pouze mezi krokvemi, je z hlediska energeticky úsporného zateplení nedostačující. Je třeba počítat s tím, že prvky v konstrukci střechy, jako např. krokve, jsou výraznými tepelnými mosty.
Jakou teplotu vydrží skelná vata
skelná vlna – základem je sklářský kmen a drcené sklo. Odolává teplotě kolem 450 °C.
Co je lepší vata nebo polystyren
Na otázku zdali je lepší použít fasádní polystyren nebo fasádní vatu mohu jen říci, že pokud Vám nezáleží na finanční stránce, chcete izolant s větší životností a lepšími difuzními vlastnostmi, zateplujte fasádní vatou. Pokud řešíte cenu a přesto hledáte kvalitní a funkční zateplení použijte fasádní polystyren.
Kam patří skelná vata
Staré minerální vaty mohou obsahovat podíl až 80 % recyklovaného skla. Je proto potřeba s nimi nakládat s opatrností, zabalit je do igelitových pytlů a odvézt do sběrného dvora. Starou minerální vatu opatrně zabalte do pytlů a odvezte do sběrného dvora.
Jak se řeže skelná vata
Vata v rolích, která je pod tlakem slisovaná, se řeže snadněji než vata vybalená z kompresního obalu. Nařezat ji lze pilkou na železo, příp. na dřevo, jednodušší provedení řez nabízí k tomu určený nůž.
Jak se chránit před skelnou vatou
Skelná vata
Při manipulaci se skelnou vatou se uvolňují vlákna, která můžeme vdechnout. Potom nám mohou způsobit dýchací potíže, což se týká hlavně pracovníků stavebních firem. Ti se musí při manipulaci se skelnou vatou chránit rouškami. Izolaci ze skelné vaty je potřeba zakrýt, nejlépe zabudovat do stěn.
Co je to minerální vata
Minerální vata nebo také minerální vlna je izolace vyrobená z vláken minerálního původu. Používá se k tepelné, protipožární a zvukové izolaci. Mimo to má široké uplatnění v průmyslu i ve speciálních aplikacích. Minerální izolace se dělí na skelnou a kamennou podle hlavních surovin, ze kterých se vyrábí.
Jakou vatu kolem komína
Pokud je jedná o tepelnou izolaci komína , je vhodné používat nehořlavé tepelné izolace , které lze použít až ke komínu. Např. čedičové minerální vaty , kde je asi nejvyšší teplotní odolnost.
Jakou tloušťku izolace střechy
Chcete-li mít v obytném podkroví tepelnou pohodu a komfort, musíte počítat s tloušťkou tepelné izolace minimálně 200 mm, a to ve dvou vrstvách. Hlavní vrstva by neměla mít méně než 160 mm a druhá vrstva by neměla být tenčí než 4 cm – a to je jen minimum.
Čím nejlépe zateplit střechu
Materiály skelných izolací jsou oproti kamenným měkčí, díky tomu ideálně kopírují nerovnosti a minimalizují tak tepelné mosty vlivem netěsností mezi izolací a krokví. Jako další vrstvu izolace pod krokve můžeme použít opět materiály Isover (Orsik, Orset, Uni). Modul zde volíme dle rozměru materiálu, a to 600 či 625 mm.
Čím zakrýt minerální vatu
Pokud by nebyl požadavek na pochůznost, je možné provést zakrytí z horní strany paropropustnou fólií, která se používá např. jako podstřešní. Složení polystyren a minerální vata je z hlediska difuze v pořádku.
Kam se skelnou vatou
Staré minerální vaty mohou obsahovat podíl až 80 % recyklovaného skla. Je proto potřeba s nimi nakládat s opatrností, zabalit je do igelitových pytlů a odvézt do sběrného dvora. Starou minerální vatu opatrně zabalte do pytlů a odvezte do sběrného dvora.
Čím nahradit skelnou vatu
Zřejmě nejlevnější izolací je sláma. Pokud jí má zemědělec přebytek, dá vám ji i zadarmo. Jen je třeba slámu slisovat, aby se omezila hořlavost. Neizoluje ale tak dobře, a tak je nutné použít silnější vrstvu.
Jak silnou vatu na zateplení
* Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm šedého fasádního polystyrenu. * Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm minerální vaty. * Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm tepelné izolace.
Kam se starými šanony
A jak je to s tříděním šanonů Šanony vyrobený z papíru patří i s kovovýma součástkama do modrého kontejneru. Plastové šanony a papírové s laminovou vrstvou vyhazujeme do směsnýho odpadu.
Co nepatří do směsného komunálního odpadu
Směsný komunální odpad
Nepatří sem: látky tekuté, nebezpečné odpady a jiné předměty, které by mohly ohrozit zdraví a bezpečnost osob. uhynulá zvířata, papír, sklo, plast, nápojové kartony, kovy, bioodpad.
Jakou vatu na zateplení střechy
Pro zateplení šikmé střechy se jako tepelná izolace nejčastěji používá minerální vata. Z aplikací je pak možné volit mezi foukanou izolací, vkládanou izolací nebo stříkanou izolací. Minerální vata je výhodná v tom, že se s ní snadno zaplní prostor nad, pod i mezi krokvemi.
Jak řezat minerální vatu
Minerální vata má jinou strukturu než polystyren a vyžaduje tedy i jiné metody řezání, i když některé jsou podobné. Pro řezání minerální vaty existuje speciální nůž s cca 350 mm dlouhou vlnitou čepelí. Nůž se hodí nejen na řezání desek, ale i minerální vaty v rolích.
Jak řezat skelnou vatu
Pro řezání používáme speciální nůž na řezání minerální izolace. Řez provádíme ideálně podél dlouhé stahovací latě či prkna.
Jak pracovat se skelnou vatou
Skelnou vatu vkládejte odzdola nahoru do příslušného prostoru mezi krokvemi. Jednotlivé díly vkládejte tak, aby lícovaly s krokvemi a pečlivě vatu vtlačte do mezikrokevního prostoru. Při práci dbejte na to, aby při styku s krokvemi a mezi jednotlivými díly nezůstávaly mezery. Veškerý prostor musí být pečlivě vyplněn.