Jak se zbavit brouků v domě?

Jak se zbavit brouků v domacnosti

Jak se jich zbavit Vyhoďte všechny napadené potraviny, umyjte skříně, vysajte vajíčka i larvy a do kuchyně umístěte mololapky. Ne všichni škůdci se nutně pohybují v kuchyni. Může se proto stát, že vás překvapí brouci v oblečení, které známe jako šatní moly.
Archiv

Co Zerou brouci

Brouci jsou převážně suchozemský hmyz, ale osídlili skoro všechny biotopy, také jejich potrava je velice různorodá. Tvoří ji části rostlin, nektar, různé zahnívající látky, mnoho jich je masožravých a někteří se živí koprofágně.

Jak dlouho žijí brouci

Než se dočkáme "výstavního" dospělého brouka, může to trvat měsíce, u některých druhů až roky. Jestliže nedodržíme podmínky vývoje larev, nemusí být naše snažení ani korunováno úspěchem. Dospělí brouci pak obvykle žijí jen několik měsíců.

Jak zjistit co je to za brouka

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zjistit druh brouka, je poptat se odborníků na fórech, které se specializují na škůdce či hmyzí říši. Mezi ně patří například: Škůdci.com. Ifauna.cz.

Co je to Kožojed

Kožojed obecný je zhruba 6,5 až 10 mm dlouhý brouk s oválným, podlouhlým tělem, které je celé ochlupené. Je tmavě hnědě zbarvený, přičemž jeho horní část křídel je špinavě bílá až béžová s tmavými fleky. Larva kožojeda je hnědá a zhruba jednou tak dlouhá jako dospělý brouk a hustě ochlupená.

Jaký hmyz žije v domácnosti

Avšak ti, kteří se vyskytují v domácnostech jsou zejména mravenec obecný, mravenec domácí, mravenec dřevokaz a obávaný mravenec faraon. Setkáte se s nimi nejčastěji v kuchyni a blízkosti koše, kam si chodí pro různé zbytky potravin.

Jak vypadá brouk

Brouky lze poměrně lehko odlišit od ostatních řádů hmyzu díky tomu, že horní (přední) pár jejich křídel je přeměněný na pevné krovky (první pár křídel vyztužený chitinem). Dolní (zadní) pár křídel je blanitý a delší než krovky. Krovky a křídla, chránící zadohruď, se rozevírají teprve před vzlétnutím.

Kde se bere kožojed

Kde se vyskytuje kožojed obecný Kožojed obecný se vyskytuje téměř po celém světě. Můžeme ho nalézt i ve volné přírodě (v ptačích hnízdech, úlech, vosích hnízdech, v humusu padaného listí), ale nejvíce se vyskytuje v blízkosti člověka. V přírodě jsou kožojedi jako mrchožrouti důležitou součástí ekosystému.

Jak se zbavit červených brouků

S červenými brouky na liliích můžete bojovat i lidovými způsoby. Brouky můžete polít vodou a padlý hmyz sbírat do sklenice. Listy můžete postříkat roztoky nebo infuzemi suché hořčice, popela, mýdla na praní, pelyňku a dalších organických produktů. Musíte však pochopit, že se tím škůdců nezbavíte, ale pouze je vyděsíte.

Jak se zbavit svinky

Svinky i stínky jsou pomalé a snadno je lze zamést a vynést ven, pomůže i vysavač. Pokud se jich štítíte, zasáhněte insekticidním sprejem na bázi permethrinu. I když nejsou hmyz, zabije je. Pravidelně tříďte ovoce, aby nehnilo.

Jak vypadá Larva lalokonosce

Lalokonosec je asi 3 cm velký černý brouk, který ožírá listy rostlin. Brouci jsou aktivní přes noc. Larvy lalokonosců mají bílou barvu a jsou asi 2 cm velké s tlustým tělem. Žijí pod zemí, kde ožírají kořeny rostlin.

Kteří brouci koušou

Obvykle ihned vyhledávají kuchyně, spižírny, šatníky, ale mohou si to namířit také na půdu. Převážně hledá potraviny bohaté na bílkoviny pro své larvy. Mezi další kožojedovité brouky patří také rušníci. A to rušník diviznový, rušník muzejní, rušník krtičníkový, rušník australský a rušník skladištní.

Jak se zbavit Rusnika

Jak se rušníků zbavit

Textil vyprat na nejvyšší možnou teplotu. Předměty, které nejdou vyprat, můžete mrazit. Co nejde vyčistit, postříkejte insekticidem, který je bezpečný pro použití v interiéru, např. sprejem Zelená síla.

Jak poznat co mě kouslo

Místo kousnutí po klíštěti vždy sledujte. Pokud se červená skvrna rozšiřuje, případně má bílý střed, dítě má bolesti, cítí se slabé, zvrací, okamžitě zajděte k lékaři – může jít o lymeskou boreliózu. Po útoku včely a vosy zůstane bolestivé, oteklé místo s viditelným místem vpichu. Včela v něm zanechává i žihadlo.

Kde žijí brouci

Brouci se vyskytují po celém světě s výjimkou polárních oblastí a mořského prostředí. Většina z nich je poměrně úzce vázána na určitý typ jeho domova a citlivě reagují na jeho změny.

Čím dýchají svinky

Svinky i stínky dýchají žábrami, které potřebují udržovat vlhké. Přes žábry přijímají kyslík z vody. Jsou to totiž suchozemští korýši, a ne hmyz.

Jak zlikvidovat svinky ve skleniku

Prostory s častějším výskytem svinek (sklepy, skleníky, pařeniště) pravidelně konrolujeme, čistíme rostliny a odstraňujeme jejich odumřelé části. Pokud se svinky například ve skleníku vyskytují v nadměrném množství, nabídneme jim denní úkryt, který kontrolujeme a vyprazdňujeme na kompost.

Jak zabít lalokonosce

Insekticidy proti lalokonscům. Třetí metoda hubení lalokonosců spočívá v aplikaci speciálního insekticidu typu Mospilan nebo Karate. Jedná se o širokospektrální postřiky proti dravým broukům a hmyzu. Postřik se aplikuje přímo na rostliny, lalokonosce usmrtí při kontaktu a požeru.

Kdy aplikovat hlístice

Největší výskyt lalokonosců je od konce března do konce května a od srpna do poloviny října. Hlístice se dají v případě výskytu lalokonosců aplikovat i v červnu a červenci. V případě nižších teplot lze použít alternativní hlístice Nemamax, které snesou nižší teploty.

Jak vyhubit larvy

Prostředky k hubení muších larev se aplikují formou rozptylu, polití či postřiku na všechna místa, kde se líhnou larvy, jako je hnůj či podestýlka (doporučujeme SCHOPF FLY TOMB). Přípravek k hubení muších larev má po aplikaci téměř okamžitý účinek (během 30 minut), který přetrvává až po dobu 2-3 týdnů.

Jak vypadá kousnutí od blechy

Nejčastěji se objevují v oblasti zad, trupu, krku, paží a nohou. Fleky jsou červené, velké přibližně 1 cm a mají krvavé centrum. Nejčastěji svědí, někdy i pálí. Blešího kousnutí si obvykle hned nemáme šanci všimnout, protože jako takové není cítit.

Co mě kouše v postelí

jsou malé, ploché, bezkřídlé ploštice, které se živí krví. Pro člověka jsou spíš obtížně než nebezpečné, i když přenášejí i různé choroby. Štěnice obvykle žerou v noci a za dne se ukrývají v trhlinách, či štěrbinách.

Kdo je našim největším broukem

Po bližším přiblížení jsem zjistil, že se jedná o roháče obecného (Lacanus cervus), našeho největšího brouka. Přestože jsem jej spatřil poprvé o jeho určení nebylo pochyb. Jeho obrovská kusadla přehlédnout nelze.

Co jedí svinky

Živí se rozkládajícími se zbytky rostlin a živočichů. Svinky jsou světloplaché. Žijí na temných vlhkých místech (pod kameny, padlými kmeny,…), kde tvoří skupinky až 20 jedinců různého stáří. Vyskytují se především v Evropě a Severní Americe, ale některé druhy i na jiných místech světa.

Co proti Svinkám

Co stínky a svinky odpuzuje Česnek, skořice, máta peprná, oregano, ocet, kávová sedlina, chilli papričky a kajenský pepř mohou narušit čich stínek a svinek a maskovat vůně, které je přitahují. Mlsní korýši se tak budou držet dál od chráněné oblasti.