Jak se zbavit brouků v mouce?

Co na brouky v kuchyni

Proto je nejlepší prevencí, jak jim zabránit v přestěhování do naší spižírny, přesypat hned po nákupu všechny potraviny do plastových nebo skleněných dóz s uzávěrem a sáčky vyhodit. Do spíže také můžeme pověsit svazek s bobkovým listem, sušenou levanduli nebo chmel, jejichž vůni moli nesnášejí.
Archiv

Jak se zbavit Broucku v kuchyni

Domů si je můžete přinést v sáčku mouky nebo třeba spolu s luštěninami, v sušenkách či v pytlíku s kořením. Jak se jich zbavit Vyhoďte všechny napadené potraviny, umyjte skříně, vysajte vajíčka i larvy a do kuchyně umístěte mololapky.
Archiv

Jak poznat napadenou mouku

Výskyt pěti jedinců v kilogramu mouky označují pekaři za silné napadení brouky. Přítomnost okem neviditelných roztočů v mouce se pozná tak, že se část odebrané mouky rozprostře na mělké misce nebo talířku, urovná a přikryje čistou skleněnou destičkou. Miska se vzorkem se postaví na teplejší místo.

Jak se zbavit Broucku v bytě

Co na šváby použít

K likvidaci švábů a brouků rusů se vám budou hodit nástrahy a lepové pasti, sprej Zelená síla proti švábům a při silném zamoření dýmovnice.
Archiv

Čím se živí brouci

Brouci jsou převážně suchozemský hmyz, ale osídlili skoro všechny biotopy, také jejich potrava je velice různorodá. Tvoří ji části rostlin, nektar, různé zahnívající látky, mnoho jich je masožravých a někteří se živí koprofágně.

Jak vypadá červotoč

Červotoč je tmavohnědý se zřetelně tečkovanými rýhami na krovkách (Červotoč proužkovaný) nebo hustým žlutošedým ochlupením (Červotoč kostkovaný), dorůstá do délky 2,5 – 6 mm. Samotnou destrukci dřeva však způsobují larvy, které požerem ve vnitřní struktuře vytvářejí chodby a snižují mechanickou funkci prvků.

Co je to Kožojed

Kožojed obecný je zhruba 6,5 až 10 mm dlouhý brouk s oválným, podlouhlým tělem, které je celé ochlupené. Je tmavě hnědě zbarvený, přičemž jeho horní část křídel je špinavě bílá až béžová s tmavými fleky. Larva kožojeda je hnědá a zhruba jednou tak dlouhá jako dospělý brouk a hustě ochlupená.

Kteří brouci skáčou

Dřepčíkům (Phyllotreta) se někdy říká také blechy, protože díky uzpůsobeným zadním nohám skáčou velmi dobře. Škodí především uprostřed léta, kdy si pochutnávají na brukvovité zelenině. Pokud je ale na zahrádce těchto plodin nedostatek, přestanou si vybírat a pustí se třeba i do lichořeřišnic.

Jak poznat že jsou v mouce Moly

Moli napadají potraviny, které jsou tímto znehodnoceny. K potravinám se dokáží dostat i přes pevné obaly včetně uzavíratelných dóz. Přítomnost larev v potravinách poznáte podle bílých vláken, které kolem sebe vytváří housenky. Napadené potraviny nikdy nekonzumujte!

Jak vypadají vajíčka molů

Samičky molů snášejí drobounká bílá vajíčka přímo do potravin. Za život snese samička moučného mola až 500 vajíček. Za týden až dva se z vajíček líhnou larvy, které začnou potraviny znehodnocovat požíráním, tvorbou pavučinek a výkaly.

Jak se zbavit pilouse v obilí

Likvidovat napadenou surovinu, snížit vlhkost, větrat, skladovat při teplotách pod 15 °C, měřit teplotu ve skladovacím centru každý den, fyzikálně ošetřit teplotou -20 °C na 7 dní nebo při + 60 °C na jednu hodinu.

Jak dlouho žijí brouci

Než se dočkáme "výstavního" dospělého brouka, může to trvat měsíce, u některých druhů až roky. Jestliže nedodržíme podmínky vývoje larev, nemusí být naše snažení ani korunováno úspěchem. Dospělí brouci pak obvykle žijí jen několik měsíců.

Co jí potemník

Potrava: Potemník se nejčastěji živí moukou, otrubami nebo šrotem, ale nepohrdne ani starým pečivem, drobky a rýží. V některých případech se živí dokonce i masokostní moučkou, psími či kočičími granulemi nebo sušeným masem. Objevit jej můžete dokonce i na mrtvolách zvířat.

Jak dlouho žije červotoč

Dospělý jedinec žije 1–3 měsíce.

Co proti červotoči

K moderním způsobům boje proti červotoči patří ozařování dřeva. K tomu se používá ionizující gama záření, které trvá dva dny. Provádí se výhradně v prostorách muzea v Roztokách u Prahy. Záření nepoškodí dřevo, ale zahubí larvy červotoče.

Kteří brouci koušou

Obvykle ihned vyhledávají kuchyně, spižírny, šatníky, ale mohou si to namířit také na půdu. Převážně hledá potraviny bohaté na bílkoviny pro své larvy. Mezi další kožojedovité brouky patří také rušníci. A to rušník diviznový, rušník muzejní, rušník krtičníkový, rušník australský a rušník skladištní.

Jak vyhubit Kožojedy

Pravidelně provádět úklid, zabránit ptákům hnízdění pod střechou, odstranit mrtvá těla, utěsnit štěrbiny a praskliny, vysávat podlahy, napadené materiály skladovat 4 dny při -20 C°. Chemické hubení i monitoring lze provádět pomocí Instop pásů zavěšených ve skříních, pomocí postřiků, aerosolů či plynování.

Co jedí brouci

Brouci jsou převážně suchozemský hmyz, ale osídlili skoro všechny biotopy, také jejich potrava je velice různorodá. Tvoří ji části rostlin, nektar, různé zahnívající látky, mnoho jich je masožravých a někteří se živí koprofágně.

Co odpuzuje moučné moly

Molům nevoní ani sušený pelyněk nebo hřebíček. Odradíte je také lístky bobkového listu – vložte je přímo do mouky nebo strouhanky. Na poličky ve spíži rozmístěte kuličky pepře.

Co nemají rádi moly

Moli nemají rádi rušné prostředí, větrání a světlo, naopak jim vyhovují klidné, vlhké a tmavé kouty. Nejčastěji se zabydlují ve vlněných kobercích, na dně zásuvek nebo právě v potravinách. Údajně jim hodně vadí cigaretový kouř, ale začít kvůli tomu kouřit, to není žádná výhra.

Co odpuzuje moly

Odpuzovače molů

Jako odpuzovače proti molům pomáhají aromatické vůně: levandule, skořice, hřebíček, citrusová kůra, rozmarýn, pelyněk nebo chmel.

Proč mám doma moly

Moli se zdržují a množí tam, kde mají zdroj potravy, Takže moli, kteří vám létají ve spíži nebo v kuchyni budou moli potravinoví, zatímco v šatní skříni nebo ložnici se bude vyskytovat mol šatní.

Co žere obilí

Pilous je hmyz, který ohrožuje obilí, těstoviny nebo luštěniny. Mezi rozšířené druhy pilouse řadíme pilouse černého a pilouse rýžového. Svá vajíčka klade pilous do zrna, kde larva vyjídá vnitřek a také se zde kuklí.

Kdo je našim největším broukem

Po bližším přiblížení jsem zjistil, že se jedná o roháče obecného (Lacanus cervus), našeho největšího brouka. Přestože jsem jej spatřil poprvé o jeho určení nebylo pochyb. Jeho obrovská kusadla přehlédnout nelze.

Jak dlouho žije potemník

Dospělý potemník moučný žije pouhé 2 až 3 měsíce.