Jak se zbavit kalné polévky?

Jak odstranit kal z polévky

Do vroucího vývaru vložíme 1 – 2 rozšlehané bílky a za stálého míchání je necháme srazit. Bílky pohltí částečky kalu a vyplavou na povrch. Nakonec vývar přecedíme.
Archiv

Co dělat aby byl vývar Čirý

Chcete-li mít vývar čirý a ničím nezakalený, je potřeba kosti nejdřív připravit. Důkladně je omyjte studenou vodou, potřete kapkou oleje a asi deset minut pečte v troubě vyhřáté na 200 °C. Zbavíte je tak přebytečných bílkovin, které způsobují zakalení, a zároveň bude chuť, již vývaru dodají, intenzivnější.
Archiv

Jak zachránit zakalený vývar

Vývar zachrání vaječný bílek

Ze 2 bílků ušlehejte sníh, přidejte do zchladlého vývaru, NEMÍCHEJTE, pomalu přiveďte k varu, přičemž bílky na sebe nachytají vysrážené bílkoviny a klesnou ke dnu. Do cedníku vložte čisté plátno a vývar přes něj přeceďte.
Archiv

Proč se zakalí vývar

Častou chybou je, že vývar není čirý, jak by měl být, ale zakalený. Částečně je to proto, že jste poctivě nesbírali pěnu. Druhou příčinou je, že se vařil a nebublal. Na vyčištění jsou dvě cesty.

Jak se dělá kapání do polévky

Celá vajíčka rozšleháme v hrnečku a osolíme. Po troškách přidáváme mouku a vodu dle potřeby, aby nám vznikla hladká hmota, ne moc řídká ne moc hustá. Do horké polévky pomalu kapeme přes hrubé struhadlo nebo cedník na halušky. Pravidelně mícháme, aby se jednotlivé noky neslepily.

Jak udělat zavářku do polévky

Když umícháme řídké těstíčko z 1 vejce, 2 lžic mléka a 30 g polohrubé mouky, to najednou vlijeme do vařící se polévky a rychle rozmícháme, vytvoří se zavářka zvaná „mraky“ (nebo „obláčky“). Když dáme 50 g polohrubé mouky, můžeme zavářet „kapání“. Lijeme do polévky tak, aby se vytvářely nudličky.

Jak zchladit vývar

Doporučujeme ho zprudka zchladit – položte hrnec do studené vody. Vodu můžete několikrát vyměnit. Po zchlazení vydrží vývar v ledničce až pět dní. Můžete ho také zamrazit, zmražený vývar vydrží přibližně tři měsíce.

Kdy solit polévku

Polévka, pozor na masox

Na jeden litr polévky přijde zhruba čajová lžička soli. Pokud přidáváte i masox, solte vždy až po jeho rozpuštění a důkladné degustaci.

Kdy se solí vývar

Jednomyslně tvrdí, že sůl vždy přidávají na konci vaření, přesněji asi 10 minut před koncem vaření. Nezáleží na tom, jaký druh vývaru připravujeme, toto pravidlo platí vždy. Je také důležité upravit množství soli podle velikosti pokrmu. Je lepší přidat raději málo a pak ho dochutit na talíři než jíst přesolený vývar.

Jak dlouho táhnout vývar

Táhnout vývar necháme minimálně 5 hodin, ale můžeme až 10 hodin. Poté vývar procedíme přes jemné sítko nebo plátno (nejlepší jsou staré pleny).

Co dát do polévky

Zavářky se zavářejí přímo do polévky. Zavářkami se rozumějí: polévkové těstoviny, zavářky z vaječného těsta, noky a knedlíčky, obilniny a obiloviny, syrové vejce. Vložky se upraví zvlášť a vkládají se až do talíře, a nebo se nabídnou v misce, aby si každý dal podle své chuti.

Co se dává do polévky

Nejoblíbenější koření do polévkybobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.borščbylinky do polévky.celer.cibule.citronová tráva.černý pepřčesnek.

Co místo nudlí do polévky

Vložkami mohou být: Vařená zelenina, vejce tepelně zpracovaná, svítky, celestýnské (fritátové) nudle, sedliny, smažené vložky z vaječného těstíčka, krutony.

Jak rychle zchladit polévku

Pokud nemáme doma profesionální zařízení, doporučuje napustit do umyvadla studenou vodu, přidat ještě kousek ledu, jídlo zchladit, ideálně ještě dát do misky a přesunout do lednice.

Jak zabránit Zkysnutí polévky

Zkysnutí lze tedy předcházet tím, že se snažíme polévku udržet sterilní – nabíráme z ní jen čistou naběračkou (kterou neolizujeme), nenecháváme zbytečně dlouho hrnec otevřený, ale rychle ho zakryjeme pokličkou, případně polévku krátce převaříme.

Co s vařeným hovězím masem z polévky

Právě uvařené maso z hovězí polévky lze využít na chutné hašé, které můžeme podávat například s vařenými brambory a domácí čalamádou. Postup: Uvařené maso umeleme nebo rozdělíme na vlákna a jemně nasekáme, přidáme namočené rohlíky ve vývaru, osmaženou cibuli.

Jak moc solit

Hodně solíte Pak byste měli vědět, že vám hrozí zvyšování krevního tlaku, zadržování vody v těle a hromadění tuku. Přivolat si tak můžete infarkt, mozkovou mrtvici a jiné vážné choroby. V lékařských příručkách se uvádí, že doporučená denní dávka soli pro dospělého je pouhých 3 až 5 gramů.

Jak na silný vývar

Nejsilnější chuť dodá vývaru vždy maso, ne kosti – ty mají pouze pomocnou roli a přispívají hlavně kolagenem, který se podílí na správné textuře vývaru. Pokud chcete silný vývar, přidejte dostatek odřezků, masitých žeber nebo hovězího hrudí. Pokud chcete získat tmavý vývar, začněte opečením kostí dohněda.

Jaké maso na vývar

Použijte hovězí kosti, ideální jsou žebra, hrudí, harfa nebo oháňka. Hovězí hrudí je část žebra od hrudní kosti. Na rozdíl od žeberních kostí je tam libové hovězí maso, které dodá polévce potřebnou sílu. Pokud sáhnete po harfě, kost z páteře u vysokého roštěnce, dejte si pozor.

Jaké bylinky do polévky

Vhodné bylinky do polévekEstragon. Tato bylinka se výborně hodí do francouzských polévek nebo cibulačky, ze kterých udělá kulinářský skvost.Libeček je tradiční bylinkou do polévek. Jednou z nejpoužívanějších bylinek do polévek je libeček.Oregano.Řeřicha.Medvědí česnek.Pažitka.

Kdy pridat bylinky do polévky

Tvrdší bylinky, jako je například bobkový list, rozmarýn, šalvěj, tymián nebo levandule, naopak potřebují povařit, aby své aroma vůbec uvolnily. Nebojte se jak tak do pokrmu přidat hned na začátku přípravy. Použít samozřejmě můžete bylinky sušené, ale mnohem lepší jsou ty čerstvé.

Jak dlouho vařit Kapani do polévky

Postupujeme rychle, protože kapání je brzy uvařené. Jak dlouho musíme kapání v polévce vařit Stačí pouhé dvě minuty a máme hotovo. Můžeme hned podávat hotovou polévku.

Co je Kapani do polévky

Kapání je o tom, že směs z vidličky či lžíce poměrně jednoduše odkápne do polévky. Pokud je to stále řídké, přidejte mouku. Pokud jste to s moukou přepískli, tak stačí i malá lžička vody, ale s vodou opatrně.

Jaká zavářka do polévky

Zavářky se zavářejí přímo do polévky. Zavářkami se rozumějí: polévkové těstoviny, zavářky z vaječného těsta, noky a knedlíčky, obilniny a obiloviny, syrové vejce. Vložky se upraví zvlášť a vkládají se až do talíře, a nebo se nabídnou v misce, aby si každý dal podle své chuti.

Jak vychladit polévku

Aby se nám polévka do druhého dne nezkazila, hlavně nezkysla, postavíme ji v nezakrytém hrnci na drátěnou podložku nebo ji podložíme na jedné straně vařečkou, aby pod ni mohl vzduch. Několikrát ji zamícháme, aby se z tuku nevytvořil celistvý povrch. Když polévka vystydne, postavíme ji do chladna.