Jak se zbavit larev v půdě?

Jak zlikvidovat larvy

Aplikace je velmi jednoduchá – hlístice se rozpustí ve vodě. Roztokem hlístic se poté zalije půda pod rostlinami napadenými lalokonosci. Pro dobrou účinnost doporučujeme aplikovat hlístice na jaře nebo na podzim, teplota půdy by měla být minimálně 12°C. Hlístice se nedají kombinovat s chemickými přípravky.
Archiv

Jak vypadá Larva lalokonosce

Lalokonosec je asi 3 cm velký černý brouk, který ožírá listy rostlin. Brouci jsou aktivní přes noc. Larvy lalokonosců mají bílou barvu a jsou asi 2 cm velké s tlustým tělem. Žijí pod zemí, kde ožírají kořeny rostlin.

Kdy aplikovat hlístice

Největší výskyt lalokonosců je od konce března do konce května a od srpna do poloviny října. Hlístice se dají v případě výskytu lalokonosců aplikovat i v červnu a červenci. V případě nižších teplot lze použít alternativní hlístice Nemamax, které snesou nižší teploty.

Jak zabít lalokonosce

Insekticidy proti lalokonscům. Třetí metoda hubení lalokonosců spočívá v aplikaci speciálního insekticidu typu Mospilan nebo Karate. Jedná se o širokospektrální postřiky proti dravým broukům a hmyzu. Postřik se aplikuje přímo na rostliny, lalokonosce usmrtí při kontaktu a požeru.
Archiv

Co přitahuje chrousty

Dospělí chrousti jsou aktivní od dubna do května, především za soumraku, kdy se rojí. Přes den sedí na stromech a požírají listy. Po setmění je přitahuje světlo, takže je můžeme spatřit, jak narážejí do oken nebo do svítilen.

Co odpuzuje chrousty

Podobným nepřítelem je také netopýr. Netopýři v zahradě mají navíc tu výhodu, že vylétávají v podobnou hodinu jako chrousti, takže dokážou během pár minut spořádat spolehlivě celá hejna škůdců. A někdy pomohou i mravenci. Insekticidy na likvidaci chroustů se v současné době pro malospotřebitele neprodávají.

Jak dlouho žije Lalokonosec

Lalokonosci se dožívají až tří let. Napadají rododendrony, ibičky, bramboříky, kamélie, begónie, fuchsie ,ale i třeba jahodníky a jiné rostliny. Jako jednu z indikací, že máte rostliny napadené lalokonoscem jsou vykousané listy. To dělá dospělý brouk.

Jak vypadají vajíčka lalokonosce

Lalokonosec rýhovaný (Otiorhynchus sulcatus)

Brouci žijí 2 až 3 roky. Brouci jsou noční tvorové, přes den jsou neaktivní, schovaní pod listy, pod větvičkou, dřívkem i v půdě. Požer listů a kladení vajíček probíhá v noci. Vajíčka mají průměr 0,7 mm, jsou bílá, kulovitá, brzy po nakladení zhnědnou.

Na co jsou hlístice

Zkuste hlístice Steinernema. Ty fungují proti larvám smutnic, tedy hlavně proti larválním stádium škůdce. Smutnice jsou mušky, které vylétávají z květináčů. Jejich larvy škodí na kořenech pěstovaných domácích rostlin a taky ve sklenících.

Kde koupit hlístice proti slimákům

Pokud by po aplikaci hlístice v zahradě přemrzly, byla by aplikace zbytečná a neúčinná. Hlístice si můžete objednat na eshopu www.pasti.cz a nechat si je zaslat domů, nebo si je vyzvednout na provozovně v Olomouci na adrese Tomkova 60/29.

Kdy Vylezaji Lalokonosci

Přezimující dospělé samice lalokonosce libečkového vylézají na povrch půdy na jaře v době, kdy se teplota půdy v hloubce 50 cm udržuje nad hodnotou 8 °C. Hromadné výlezy jsou však zpravidla evidovány až koncem měsíce dubna při teplotě půdy v hloubce 50 cm cca 13–15 °C.

Kdy zacinaji letat chrousti

Dospělí chrousti žijí pouze 5 až 6 týdnů, vylétávají od dubna do května, nejčastěji za soumraku.

Kdy Vylezaji chrousti

Dospělci se líhnou na podzim a přezimují v hrabance, kterou na jaře v dubnu opouštějí. Dospělý chroust žije max. 2 měsíce. Shromažďují se ve velkém množství na různých stromech a požírají všechny jeho zelené a měkké části.

Co žere Larva chrousta

"Je to býložravec," řekl Hoskovec s tím, že chroustek letní určitě nekouše a není tak třeba se ho bát. Dospělci ale pojídají listy stromů a mohou tak napáchat škody. Největší problém představují larvy. "Žerou kořínky všeho – trávy, ale i keřů nebo zeleniny," řekl entomolog.

Jak dýchají hlístice

Nestravitelné zbytky vycházejí ven z těla řitním otvorem, který je v zadní části těla. Dýchání: celým povrchem těla. Rozvod látek: není vyvinuta žádná cévní soustava. Vylučovací soustava je podobná ploštěncům.

Jak dlouho zije hlístice

Samička (8–13 mm) žije 5–13 týdnů, sameček (2–5 mm) uhyne krátce po kopulaci. Potravu přijímá ústním otvorem i povrchem těla. Samičky kladou až 12 000 oplozených vajíček (zpravidla v noci) v okolí hostitelova řitního otvoru. Vajíčka jsou velmi lehká a mohou být roznášena prouděním vzduchu a mouchami.

Co na slimáky babské rady

Pásy suchého materiálu, jako je sláma, piliny, vaječné skořápky slimáci těžko překonávají. Do prvního deště vám pomohou ohrádky z aromatických rostlin, které jim nechutnají: šalvěj, tymián nebo levandule. Na kraje záhonů vysázejte rostliny, které jim nechutnají: česnek, kopr, pivoňky a okrasné traviny.

Jak na vajíčka od slimáků

Vajíčka můžete nalézt na prázdných záhonech, ale i v okrasném trávníku, pod mulčem nebo v kompostu. Proto se doporučuje půdu před zimou prokypřit, čímž zlikvidujete jak vajíčka slimáků, tak i jejich skrýše. Můžete je ale i shromáždit na talířku a nabídnout ptákům.

Jak dlouho Litaji chrousti

Podle různých zdrojů jeden až čtyři roky. U nás nejspíš 2 – 3 roky. S tím rozdílem, že rozmnožování u chroustka není tak výrazně synchronizováno jako u chrousta, a tudíž nejsou příliš zřetelné takzvané chroustí roky. Dospělec pak žije několik dnů až týdnů,“ doplnil přírodovědec.

Co žere hlístice

Trpí jí především terčovci, živorodky, skaláry ale i další větší cichlidy a sumečci.

Jak dlouho zije Hlistice

Samička (8–13 mm) žije 5–13 týdnů, sameček (2–5 mm) uhyne krátce po kopulaci. Potravu přijímá ústním otvorem i povrchem těla. Samičky kladou až 12 000 oplozených vajíček (zpravidla v noci) v okolí hostitelova řitního otvoru. Vajíčka jsou velmi lehká a mohou být roznášena prouděním vzduchu a mouchami.

Jak na Smutnice bez chemie

Jak smutnice zlikvidovat bez chemie Použijte zálivku s parazitickými hlísticemi Steinernema feltiae nebo přípravek s nimbovým olejem Neemazal. Výskyt malinkých mušek také omezíte omezením zálivky na minimum, aby substrát co nejvíce proschl.

Co nesnáší slimáci

Existují rostliny, které slimáci nesnáší, například levandule, máta, rozmarýn, bazalka nebo šalvěj. Vysázením těchto rostlin okolo vaší zahrady můžete slimáky odradit.

Co odradí slimáky

Také vyšší hradba z hrubého písku nebo vápna je odradí. A vyzkoušet můžete i kávový lógr, při jeho pozření se plži otráví. Využít můžete i rostliny, které naopak slimáky odpuzují. Vysázejte je prostě na okraje záhonů, zabráníte tak vstupu slimáků třeba mezi zeleninu.

Co funguje proti slimákům

Využít lze i bylinky, které plzákům nevoní. Jsou to například fenykl, tymián, měsíček, šalvěj, pažitka, česnek a petržel. Pomoci mohou i rozsekané a rozdrcené rostliny jako kapradí, vratič, řebříček a zerav, kterými dokola obsypeme záhony.