Jak se zbavit rtěnky?

Jak dostat rtěnku ze zdi

Mastnotu ze zdi pomůže vyčistit chleba, ocet i savo

Z měkké střídy vytvoříme kuličku, kterou skvrnu zlehka vygumujeme. Stejně tak běžně dostupný je v každé domácnosti ocet. Připravte si sprej z octa a vody v poměru 1 : 1. Nastříkejte ho na mastné fleky na zdi a nechte na několik minut vsáknout.

Jak vyprat řasenku

V případě černých skvrn a šmouh od řasenky použijte obyčejnou sůl. Nejen v pohádce platí, že je sůl nad zlato, i v tomto případě pomůže, pokud s ní posypete špinavé místo a necháte ji chvíli působit.

Jak sundat rtěnku

Rychle skvrnu vysát pomocí papírového kapesníku nebo pomocí čistého kusu látky, abyste odstranili přebytečnou rtěnku z látky. Tím se sníží množství úsilí v dalších krocích. Pokud je skvrna na oblečení, rychle dejte oblečení do umyvadla a skvrnu vypláchněte pod tekoucí studenou vodou skrz zadní stranu skvrny.
Archiv

Jak dostat makeup z bundy

Namočte skvrnu od make-upu ve studené vodě, naneste žlučové mýdlo a v rukou či houbičkou vmasírujte do látky. Následně propláchněte opět studenou vodou. Pokud skvrna zcela nezmizela, opakujte celý proces znovu.

Jak odlíčit rtěnku

Odličovač stačí nanést na rtěnku, rty promnout a očistit kapesníkem. Tyčinka rtěnku jakoby rozpustí a funguje skvěle. Pro dokonalé odlíčení stačí dvě tenké vrstvy. Po odlíčení se mi zdá, že jsou rty vyživenější, ale efekt přetrvá jen pár minut.

Jak smýt lesk na rty

S aplikací lesku na rty začněte ve středu rtů a nanášejte aplikátorem směrem ke koutkům. Nepoužívejte lesk nad přirozenou linií rtů. Přebytečný lesk můžete odstranit jemným otiskem například do hedvábné látky, ale poslouží vám i klasický kapesník.

Jak se zbavit Zapraných skvrn

Technický benzín, Jar

Properte skvrnu od oleje v technickém benzínu tolikrát, dokud zcela nezmizí. Pokud nemáte doma technický benzín, obdobně by měl sloužit i přípravek na mytí nádobí. Jednoduše textil navlhčete, naneste trošku jaru a přemáchněte v rukách. Poté opět klasicky vyperte v automatické pračce.

Jak na odolné skvrny

JEDLÁ SODA S VODOU

Na obzvlášť odolné mastné skvrny vyzkoušejte jedlou sodu smíchanou s trochou vody. Vetřete do skvrny a nechte působit tak dlouho, dokud není místo suché. Následně odstraňte zaschlou pastu jemným kartáčkem.

Jak dostat rtěnku z koberce

PostupSeškrábněte zbytky rtěnky z koberce, aby nedošlo k tvorbě dalších skvrn.Nasaďte si čistící rukavice a namočte bílou tkaninu do odstraňovače barvy nebo alkoholového čističe a vyždímejte ji.Pomalu a silně stírejte skvrny od rtěnky z vnějšku do středu.Rtěnka se dostane z koberce na tkaninu.

Jak rychle vyčistit skvrny

Prádlo po vzniku skvrny co nejrychleji namočte do studené vody. Teplou či vlažnou vodou byste zažrání skvrny jen více podpořili. Pokud možno ji alespoň na pět minut potřete pracím prostředkem, nejlépe pracím gelem. Při čištění skvrn se rozhodně vyvarujte drhnutí látky, skvrna se tak dostává hlouběji do tkaniny.

Jak vyčistit límec u péřové bundy

TIP: Nevzhledné mapy od make-upu na límcích či rukávech sundáte za použití micelární vody, nebo pleťové vody s micelárním efektem, já používám manufakturu sedmikrásku. Nikdy nepoužívejte odličovač, ten i před neolejovou bázi v sobě má nějakou tu olejovou stopu, která by mohla vytvořit nevzhledné skvrny.

Jak smazat voděodolnou rtěnku

Pokud používáte voděodolnou rtěnku, řasenku nebo oční linku, skvrnu od nich nejprve polijte odličovačem voděodolného make-upu a ještě před praním na pár minut posypte troškou sody (pozor, v případě, že je oblečení výrazně barevné a barevně nestálé, sodu vynechte).

Čím odlíčit voděodolnou rtěnku

„Na voděodolný make-up jsou ideální odličovací oleje,“ prozrazuje správnou volbu Bára Doležalová. „Odlíčíte s nimi řasenky, make-up, lesky či rtěnky. Výborná jsou dvousložková (dvoufázová) odličovadla, jež pracují na bázi oleje i vody a která voděodolný filtr rozpustí a z pleti odstraní.

Jak se dělá lesk na rty

Přírodní lesk na rty

Ovoce nastrouháme nebo nasekáme. Ve vodní lázni rozehřejeme kokosový olej a vložíme do něj připravenou drť. Odstavíme na dvě hodiny, znovu jemně ohřejeme do tekutého stavu a přes gázu přecedíme do jiné nádobky. Gázu ještě pořádně vymačkáme.

Jak vyčistit lesk na rty z bundy

nejlépe asi mycím gelem nebo pleť vodou, ale vyzkoušet, jestli to samo o sobě nedělá fleky. Holky tak dekuji,pomohlo,kdyz jsem bundu nalozila do jarove vody na noc a pak to vyprala.

Jak vyčistit hlínu

Odstraňte přebytečnou hlínu pomocí měkkého kartáče, poté naneste malé množství pracího prostředku Persil Regular Gel nebo Persil Color Gel přímo na skvrnu, jemně vmasírujte nebo zapracujte pomocí kartáče a nechte několik minut působit. Vyperte oblečení obvyklým způsobem.

Jak vyprat zaschlé bláto

Žlučové mýdlo pomáhá odstranit drtivou většinu skvrn, a to i těch zaschlých nebo zapraných. Na zapranou skvrnu naneste žlučové mýdlo a přeperte v rukách. Budete muset použít větší sílu nebo jemný kartáček. Skvrna se při praní dostala hluboko do textilu.

Jak vyrobit odstraňovač skvrn

Ve velké misce smíchejte ocet a teplou vodu (asi 1 šálek vody na 1 šálek octa). Směs nalijte do rozprašovače. Skvrnu postříkejte směsí octa a vody. Nastane šumění.

Jak se zbavit Zapraných mastných skvrn

Tentokrát ale zapranou skvrnu namočte a pracím práškem posypte. Nechte takto odpočívat alespoň dva dny, během kterých se vytvoří z prášku krusta. Pokuste se prací prášek na skvrně udržovat stále mokrý – jednoduše jej několikrát během této doby pokapejte vodou. Poté klasicky vyperte v automatické pračce.

Jak vyprat límec

Každodenní péčeVydrhněte límec kartáčem na oblečení. To pomůže odstranit zbytky zrohovatělých částeček kůže a další mytí bude mnohem efektivnější.Namočte teplou vodou.Důkladně rozetřete mýdlem na prádlo.Nechte půl hodiny máčet.Košile vymáchejte, vyperte běžným způsobem (v ruce nebo v pračce).

Jak vyčistit nepromokavou bundu

Jak prát outdoorovou bundu. Stěžejní jsou prací instrukce na štítku, který je všitý do konkrétního produktu. Obecně však platí, že oblečení z funkčních syntetických i přírodních materiálů (vlna merino, tencel, peří) je třeba prát ve speciálním tekutém pracím prostředku a nepřidávat do praní aviváž.

Jak smýt voděodolnou řasenku

Logicky se voděodolná líčidla nedají odlíčit vodou ani odličovacími přípravky na bázi vody. „Na voděodolný make-up jsou ideální odličovací oleje,“ prozrazuje správnou volbu Bára Doležalová. „Odlíčíte s nimi řasenky, make-up, lesky či rtěnky.

Jak odstranit voděodolnou řasenku bez odličovače

Přírodní olejíček

Mandlový, jojobový, kokosový olej aj., krásně zvládnou rozpustit i voděvzdornou řasenku i líčidla. Stačí jen malé množství nanést na zavřené oko, jemně řasy a víčka promnout a pak navlhčeným vatovým tampónkem vodou zbytek oleje s rozpuštěnými líčidly setřít.

Jak odlíčit dlouhotrvající rtěnku

Pro svůdné rty

K následnému odlíčení použijte opravdu účinný odličovací přípravek na olejové bázi, který dokáže bez zbytečného drhnutí odstranit i takto odolnou rtěnku. Můžete použít jak dvoufázový odličovač očí a rtů Waterproof Eye Make-up Remover, tak odličovací olej Hyaluron Therapy Cleansing Oil.

Jak obarvit rty

Smíchejte mletou skořici či papriku s trochou oleje a pastu nechte působit na rtech. Nebo můžete rty na pár minut potřít čerstvým zázvorem, rozkrojenou papričkou jalapeňo či mátovým extraktem. Vždy nechte působit po dobu do 5 minut, opláchněte a potřete balzámem.