Jak se zbavit skvrny od čokolády?

Jak vyčistit čokoládu z gauče

Od čokolády: na čokoládu použijeme pouze teplou vodu, výjimečně ředěný šampon na koberce. Od rtěnky: nejšetrnější způsob – postižené místo navlhčíme vlažnou vodou, potřeme koncentrovaným tekutým saponátem, opatrně překartáčujeme a nakonec dobře propláchneme vodou.

Jak na skvrny od kakaa

Skvrny od čokolády vyřešíte jednodušeTeplé mléko. ohřejte v hrnci mléko. ponořte do něj látku se skvrnou. nechte pár minut působit.Jar na nádobí skvrnu namočte vlažnou vodu. houbičkou na ni naneste jar. jemně ho houbičkou zapracujte.Žlučové mýdlo. navlhčete kakaovou skvrnu. namydlete ji žlučovým mýdlem.
Archiv

Jak vyprat Kofolu

Skvrnu od cocacoly nebo kofoly namočte na půl hodiny do teplého mýdlového roztoku a potom oděv vyperte v pračce jako obvykle.

Jak odstranit skvrny od zmrzliny

Skvrnu od čokoládové, ovocné nebo vanilkové zmrzliny otřete ubrouskem a hned, jak to bude možné, omyjte ji teplou vodou, posypte ji pracím práškem a nechte 20 minut působit. Bez oplachování dejte prát s ostatním oblečením.
Archiv

Jak odstranit skvrny z gauče

Spolehlivý čistící prostředek na koženou sedačku doma vytvoříte smícháním ½ šálku oleje s ¼ šálku octa. Použijte buď olivový, anebo lněný olej. Před čištěním roztok přelijte do rozprašovače, aplikujte na sedačku a přetřete jemným hadříkem. Ocet vyčistí nečistoty, olej dodá sedačce ztracený lesk.

Jak odstranit mastnotu z čalounění

Mastné skvrny

Menší flíčky odstraníte teplovou vodou s mýdlem nebo kapkou saponátu na nádobí. Na větší fleky použijte nejlépe speciální přípravek na čalouněný nábytek. Předtím však zbytek mastnoty odstraňte jídelním nožem nebo lžičkou.

Jak vyprat guláš

Skvrnu namočíte, nanesete žlučové mýdlo, promnete a necháte tak čtvrt hodiny působit. Poté zase vyperete v pračce. Vyberte si vhodné čistící prostředky a odstraňovače skvrn.

Jak odstranit zaschlé skvrny

Zaschlé skvrny z textilu vyčistí skvěle i zubní pasta. Naneste ji přímo na flek a třete, dokud nezmizí. Koberec můžete třít kartáčkem a poté opláchnout vodou.

Co vše Vyčistí Coca-Cola

8 věcí, které umí vyčarovat jen Coca-ColaOdstranění žvýkaček. Není třeba propadat panice, pokud máte žvýkačku ve vlasech.Místo pesticidů. Indičtí farmáři sprejují úrodu Coсa-Colou, aby ji chránili před hmyzem.Zmírní svědění.Čistí WC a vodní kámen.Rozpouští tuky.Vyčištění mincí.

Jak vyčistit záchod colou

Návod, jak vyčistit toaletu colouDva litry coly nalijte večer do mísy.Nechte působit ideálně přes noc.Ráno dočistěte toaletní mísu WC štětkou.Nakonec spláchněte. V případě potřeby opakujte.

Jak na odolné skvrny

JEDLÁ SODA S VODOU

Na obzvlášť odolné mastné skvrny vyzkoušejte jedlou sodu smíchanou s trochou vody. Vetřete do skvrny a nechte působit tak dlouho, dokud není místo suché. Následně odstraňte zaschlou pastu jemným kartáčkem.

Jak se zbavit fleku

Pro snadnější odstranění staré zaschlé skvrny namočte oblečení do roztoku pracího prostředku ve vodě. To vám pomůže odstranit horní vrstvu skvrny. Poté naneste prací prostředek Persil přímo na skvrnu a nechejte jej několik minut působit. Oplachujte, dokud se prací prostředek zcela neztratí.

Jak odstranit skvrny na čalounění

Pokud se jedná o nejvhodnější domácí prostředek na čištění, doporučuje se použít mýdlo a vlažnou vodu. Dobře vyždímaným hadříkem jemně otřete skvrny. Poté asi po hodině aplikujte na kůži rostlinný olej – například řepkový nebo lněný. Koženou pohovku lze také čistit vlhkými ubrousky pro děti.

Jak se zbavit Zapraných mastných skvrn

Dávkování a použití:Lžíci sody nebo kypřícího prášku dejte do misky.Smíchejte zhruba se stejným množstvím vody.Již vzniklou kašičku naneste na zapranou mastnou skvrnu.Promněte mezi prsty a nechte nějakou dobu působit.Směs opláchněte a běžným způsobem vyperte.

Jak vyčistit čalounění

Všeobecně čalounění můžete čistit mírným roztokem vytvořeným z prostředku určeného na mytí nádobí (anebo mýdlo) a teplé vody. Pozor však, čalounění nesmíte příliš přemokřit! Dobré je, když proto saponát vyšleháte do husté pěny a pro nanášení na čalounění použijete hubku anebo kartáček.

Jak vyrobit odstraňovač skvrn

Ve velké misce smíchejte ocet a teplou vodu (asi 1 šálek vody na 1 šálek octa). Směs nalijte do rozprašovače. Skvrnu postříkejte směsí octa a vody. Nastane šumění.

Jak odstranit rez Coca Colou

Coca-cola rez neodstranila

Coca-colu doporučuji jen na čištění tenké vrstvy rzi. Rez odstraníte rychleji octem a sodou bikarbonou. Pokud se ale chcete zabavit a rzi je málo, klidně použijte colu.

Jak vyčistit WC pomocí Coca coly

Jedině u chemických lžiček pozorujeme čistící schopnosti zkoumaných kapalin a to v pořadí: HCl, dále Coca Cola a na posledním místě voda. To jsme ovšem předpokládali. Coca Cola Light se tedy ani v nouzi k čištění nehodí. Její účinky po dvou hodinách na zkoumané látky se podobají vodě z vodovodu.

Jak na usazeniny v záchodě

Hrnek kyseliny citronové

Do záchodové mísy, případně i nádržky, vysypte hrnek kyseliny (cca 200 g) a nechte ji asi půl hodiny působit. Po uplynutí času zkuste štětkou narušit zbytky vodního kamene a poté spláchněte. Při práci s kyselinou buďte opatrní, při kontaktu s okem totiž vyvolává dráždivou reakci.

Jak vyčistit záchod bez chemie

„Posypat“ jedlou sodu vnitřek toalety a poté pomalu konvičkou naplněnou směsí vody a octa splachujte. Využijte starých utěrek nebo hadříků, které napustíte octem a umístíte na vnitřní stranu toalety. Pokud máte toaletu s oplachovým kruhem, umístěte jednu várku i sem. Nechte působit a pak krátce opláchněte.

Co je dobré na skvrny

Nejvíc ale pomáhá ocet, technický líh a žlučové mýdlo. Jakýkoliv z těchto přípravků nechte chvíli působit, oblečení na hodinu nechte máčet ve vodě s pracím práškem a poté vyperte v pračce. Pryskyřici z oblečení dostanete odlakovačem na nehty nebo lihem. Stačí jednoduše třít jemně hadříkem.

Jak dostat mastnotu z gauče

Citron i ocet zatočí s mastnotou

Přebytečnou mastnotu tím vtlačíte přímo do vláken čalouněného nábytku. Nejprve ji odstraňte pomocí příborového nože nebo lžičky. Následně pokapejte šťávou z citronu nebo bílým octem. Nechte asi 30 minut působit a umyjte jemným hadříkem se saponátem.

Jak se zbavit skvrny od guláše

U barevných látek skvrnu namočte, polijte prostředkem na nádobí, opláchněte a opět použijte kyselinu citrónovou. Zřeďte čpavek a skvrnu směsí potřete a dejte vysušit na slunce. Jestli skvrna nezmizela, použijte znovu zředěný čpavek a opět dejte na slunce.

Jak se zbavit skvrn

Oděv namočte do studené vody s trochou pracího prášku či mýdla. Zaschlou krev po namočení posolte, poté můžete skvrnu potřít bílým octem či tříprocentním roztokem peroxidu vodíku, který je však kvůli bělicímu účinku vhodný jen pro bílé a odolné materiály.

Jak se zbavit starých skvrn

Pro snadnější odstranění staré zaschlé skvrny namočte oblečení do roztoku pracího prostředku ve vodě. To vám pomůže odstranit horní vrstvu skvrny. Poté naneste prací prostředek Persil přímo na skvrnu a nechejte jej několik minut působit. Oplachujte, dokud se prací prostředek zcela neztratí.