Jak se zbavit Svinek ve skleníku?

Jak se zbavit svinky v domácnosti

Co stínky a svinky odpuzuje Česnek, skořice, máta peprná, oregano, ocet, kávová sedlina, chilli papričky a kajenský pepř mohou narušit čich stínek a svinek a maskovat vůně, které je přitahují. Mlsní korýši se tak budou držet dál od chráněné oblasti.
Archiv

Co jedí svinky

Živí se rozkládajícími se zbytky rostlin a živočichů. Svinky jsou světloplaché. Žijí na temných vlhkých místech (pod kameny, padlými kmeny,…), kde tvoří skupinky až 20 jedinců různého stáří. Vyskytují se především v Evropě a Severní Americe, ale některé druhy i na jiných místech světa.

Jak se zbavit prasátek

V případě, že nemůžete z jakéhokoli důvodu použít dýmovnici na hmyz, vsaďte na účinný nástroj, jak se zbavit stínek, a to na insekticidní postřikový roztok Bio Kill. Ten při kontaktu s hmyzem vyvolává dysfunkci jeho neuronové soustavy, což je pro něj smrtelné.
Archiv

Co okusuje ředkvičky

Nejvíce dřepčíci škodí na vzcházejících ředkvičkách, ředkvích a na pekingském zelí. Nejvhodnější ochranou je včasné (ihned po výsevu) překrývání záhonů netkanou textilií. Osvědčují se i žluté lepové desky umístěné v blízkosti rostlin. Dřepčíci nemají rádi stále vlhkou půdu.

Jak se zbavit Stinek

Stínky a svinky: Jak se jich zbavitKlasickým postupem je vysíření sklepa sirnými knoty.Nastraženým rozkrojeným jablkem, mrkví nebo bramborou je můžete nalákat na jedno místo – pak už je stačí přenést na zahradní kompost, kde vám stínky a svinky udělají dobrou službu.Nejlépe funguje prevence.

Jak vypadá Svinka

Svinky jsou velké kolem centimetru, na rozdíl od podobných stínek obecných mají lesklejší, hnědavý hřbet a schopnost se v ohrožení svinout do dokonalé kuličky, chráněné ze všech stran svrchními štítky. Ty jsou zpevněné uhličitanem vápenatým a slouží jako maličké brnění.

Jak dlouho žije Svinka

Svinky a stínky žijí obvykle dva až tři roky. Samičky kladou snůšky jednou až dvakrát ročně, v průběhu léta. Malá vajíčka pak nosí nalepená na spodní straně těla a opatrují je, dokud se z nich nevylíhne drobotina. I poté se ještě rodinka i se samečkem zdržuje často pohromadě.

Jak se zbavit brouku v bytě

K likvidaci švábů a brouků rusů se vám budou hodit nástrahy a lepové pasti, sprej Zelená síla proti švábům a při silném zamoření dýmovnice.

Jak vypadá Stínka

Stínka obecná mívá průměrně kolem 1,5 cm a má tmavší až tmavě šedou barvu. Tělo se skládá ze článkovaného krunýře tvořeného 9 články, ze 7 párů kráčivých končetin a z tykadel. Krunýř je vyztužen vápenatými solemi, které stínka získává z prostředí (např.

Jak na škůdce ve skleníku

Ve sklenících se proti mšicím osvědčila parazitická vosička Aphidius Alemani. Zkušení zahradníci radí, pokud to jde, nehubit mšice chemikáliemi, protože pak zničíte i jejich přirozené nepřátele. Když pak rostliny napadnou škůdci znovu, jste už na to sami. Vysaďte lichořeřišnici a spol.

Proč jsou ředkvičky do květů

To může být způsobeno např. pozdním výsevem ranných odrůd. Vybíhání podporuje také sucho, chudá půda a opožděná sklizeň. Nejlépe se ředkvičkám daří v lehčích záhřevných půdách, které jsou dostatečně zásobené živinami.

Jak dlouho zije Svinka

Svinky a stínky žijí obvykle dva až tři roky. Samičky kladou snůšky jednou až dvakrát ročně, v průběhu léta.

Co to je Stínka

Stínka obecná (Porcellio scaber Latreille, 1804) je suchozemský korýš z kmene členovců. Patří do rodu stínka z řádu stejnonožců.

Co je to Kožojed

Kožojed obecný je zhruba 6,5 až 10 mm dlouhý brouk s oválným, podlouhlým tělem, které je celé ochlupené. Je tmavě hnědě zbarvený, přičemž jeho horní část křídel je špinavě bílá až béžová s tmavými fleky. Larva kožojeda je hnědá a zhruba jednou tak dlouhá jako dospělý brouk a hustě ochlupená.

Jak zlikvidovat brouky

Odpadky vynášejte v pravidelných intervalech do popelnice. Do oken můžete nainstalovat sítě proti hmyzu. Ucpěte veškeré mezery, skuliny a škvíry, kudy brouci dovnitř lezou. Vždy pečlivě kontrolujte předměty, které si domů přinesete z druhé ruky.

Čím se živí Stínky

Mezi její potravu patří tlející rostliny. Často bývá kořistí pavouků z rodu šestiočka, respektive celosvětově rozšířeného druhu šestiočka velká (Dysdera crocata). Evropští štíři rodu Euscorpius tvoří jejich další významné přirozené predátory. Někteří štíři a další predátoři nejsou schopni stínky lovit.

Co na svilušky ve skleníku

Účinným domácím postřikem na venkovní rostliny je nevábný odvar z cibule. Zalijte slupky z cibulí vroucí vodou a nechte alespoň 3 dny louhovat. Po uplynutí doby výluh sceďte přes síto nebo punčochu a aplikujte postřikem na rostlinu. Postup za pár dní opakujte.

Co nemaji radí mšice

Přirozenými nepřáteli mšic jsou slunéčko sedmitečné a vosička. Neškodně vypadající beruška zvládne za měsíc zahubit i celou tisícovku mšic. Osvědčeným přípravkem je výluh z tabákových listů. 15 g jich namočíme na půl hodiny do 2 litrů teplé vody a postříkáme postižené rostliny.

Proč ředkvičky nedělají bulvy

Některé odrůdy v době, kdy je den delší (v létě), netvoří bulvičku, ale rychle vyhánějí do květu. To může být způsobeno např. pozdním výsevem ranných odrůd. Vybíhání podporuje také sucho, chudá půda a opožděná sklizeň.

Jak často zalévat ředkvičky

Ředkvičky by měly mít dostatek vláhy, je-li sucho, zalévejte je alespoň jednou týdně. Ředkvičky se často používají spolu s hlávkovým salátem jako předkultury, po jejich sklizení lze ještě zasít celer, zelí, kadeřávek, endivii či hrách, eventuálně mrkev, pórek nebo čekanku.

Co jedí brouci

Brouci jsou převážně suchozemský hmyz, ale osídlili skoro všechny biotopy, také jejich potrava je velice různorodá. Tvoří ji části rostlin, nektar, různé zahnívající látky, mnoho jich je masožravých a někteří se živí koprofágně.

Jak se rozmnožují svinky

Svinky a stínky žijí obvykle dva až tři roky. Samičky kladou snůšky jednou až dvakrát ročně, v průběhu léta. Malá vajíčka pak nosí nalepená na spodní straně těla a opatrují je, dokud se z nich nevylíhne drobotina. I poté se ještě rodinka i se samečkem zdržuje často pohromadě.

Kteří brouci koušou

Obvykle ihned vyhledávají kuchyně, spižírny, šatníky, ale mohou si to namířit také na půdu. Převážně hledá potraviny bohaté na bílkoviny pro své larvy. Mezi další kožojedovité brouky patří také rušníci. A to rušník diviznový, rušník muzejní, rušník krtičníkový, rušník australský a rušník skladištní.

Jak zjistit co je to za brouka

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zjistit druh brouka, je poptat se odborníků na fórech, které se specializují na škůdce či hmyzí říši. Mezi ně patří například: Škůdci.com. Ifauna.cz.

Co odpuzuje svilušky

Doplňkovým řešením je vysadit rostliny, které odpuzují svilušky: bazalku, mátu, koriandr, měsíček nebo heřmánek. Tyto rostliny obsahují aromatické terpeny, které je chrání před bakterie, houbami a škůdci, jako jsou právě svilušky, molice nebo třásněnky.