Jak se zbavit žvýkačky z vlasů?

Jak se zbavit žvýkačky

Alternativou k horké vodě, která je o něco účinnější, je ocet. Použijte stejný postup jako v předchozím případě. Dejte ohřívat nádobu s octem, dokud nezačne vařit a poté ji nalijte na žvýkačku a pomozte si zubním kartáčkem až budete skvrnu jemně třít. Pro lepší uvolnění můžete použít i nůž.

Jak odstranit flek od žvýkačky

Na žvýkačku naneste dostatečnou vrstvu arašídového másla a do žvýkačky se jej pokuste zapracovat. Ta po krátkém čase začne měknout, stane se více poddajnou až se nakonec zcela odlepí. Dejte si však pozor, burákové máslo je mastné, postižené místo budete muset určitě následně vyprat a zbavit mastnoty.

Jak odstranit žvýkačku z podrážky

Použijte na odstranění žvýkačky líh nebo ocet

Pokud to materiál podešve dovolí, zkuste žvýkačku opakovaně potřít lihem či octem. Žvýkačka by se měla částečně rozpustit a následně uvolnit z podešve.

Jak odstranit žvýkačku z nábytku

Vezměte ledovou kostku a zabalte ji do papírového ubrousku. Můžete ji vložit do igelitového pytlíku, aby vám nenamočila potah sedačky. Následně kostku přiložte na žvýkačku. Ta po chvilce zkřehne a vy ji můžete z čalounění vašeho gauče jednoduše seškrábnout za pomoci příborového nože.
Archiv

Co na žvýkačku

Jakmile žvýkačka chladem ztvrdne, můžete ji jednoduše sloupnout. První pomocí však mohou být i kostky ledu, kterými stačí žvýkačku minimálně dvacet minut třít. Na stejném principu pak funguje i speciální mrazicí sprej, který zmrazí materiál na teplotu hluboko pod nulou, nebo běžný lak na vlasy.

Jak dostat žvýkačku z povlečení

Oděv, na kterém je přilepená žvýkačka, vložte do mrazáku a nechte společně se žvýkačkou zamrznout, což může trvat i několik hodin. Žvýkačka ztvrdne, takže ji poté jednoduše sloupnete pomocí nože nebo špachtle. Oblečení následně vyperte.

Jak dostat žvýkačku z kůže

Jak odstranit žvýkačku z povrchu kůževložte kostku ledu do igelitového sáčku.přiložte sáček s ledem na žvýkačku a vyčkejte až se žvýkačka dostatečně ochladí a zkřehne.za pomocí tupé plastové nebo dřevěné špachtle odstraňte co největší množství žvýkačky.

Jak odstranit žvýkačku ze skla

Dobrý den, použijte Odstraňovač žvýkaček ve spreji. Ten vám zmrazí povrch na -40% a potom půjde žvýkačka dobře odstranit. Výhoda je, že je sprej přenosný a můžete ho tedy použít kdekoliv.

Jak dostat žvýkačku z kalhot

Žvýkačku zahřejte

Oblečení, na které se vám přilepila žvýkačka, můžete také vložit do teplé vody nebo zahřát fénem na vlasy. Jakmile se žvýkačka začne roztékat a lepit, je nejvyšší čas ji tupým předmětem opatrně seškrábnout.

Jak dostat žvýkačku z povrchu

Potřebovat budete pouze odlakovač a vatový tampon. Na vatový tampon naneste větší množství odlakovače na nehty. Tamponem přejíždějte po povrchu žvýkačky, a přitom ji postupně odstraňujte (můžete použít lžíci nebo kulatý nůž). Postup opakujte, dokud se žvýkačky nezbavíte.

Jak dostat žvýkačku z bundy

Jak odstranit žvýkačku z oblečeníSáček vložte do mrazáku.Dávejte pozor na horkou vodu.Na žvýkačku působte opakovaněKalhoty po celém procesu vyperte.Jemně potírejte přilepenou žvýkačku.Jednoduše seškrábněte žvýkačku nožem či špachtlíOblečení opět vložte do pračky.Látku vetřete do žvýkačky.

Jak se zbavit žvýkačky že sedacky

Namočte do octa zubní kartáček a oškrábejte s ním žvýkačku. Udělejte to co nejrychleji, ocet totiž nejlépe funguje, dokud je horký. Pro zbavení octového zápachu, oblečení následně vyperte.

Jak sundat žvýkačku z těla

Agresivnější přípravky nejdříve vyzkoušejte

U oděvů, které snadno zbavíte mastnoty, můžete k odstranění zaschlé žvýkačky použít i majonézu, burákové máslo, margarín nebo olivový olej. Pod nánosem větší vrstvy žvýkačka po chvíli změkne a stane se poddajnou.

Jak odstranit žvýkačku z auta

Samozřejmostí je možnost pomoci si třeba i ostrým nožem, kterým budete nalepenou žvýkačku postupně seškrabávat. Zde pamatujte na to, že byste měli být primárně opatrné a obezřetní v rámci vašeho automobilu. Jedině tak neproříznete samotné vaše čalounění.

Jak dostat žvýkačku z deky

Žvýkačku zahřejte

Oblečení, na které se vám přilepila žvýkačka, můžete také vložit do teplé vody nebo zahřát fénem na vlasy. Jakmile se žvýkačka začne roztékat a lepit, je nejvyšší čas ji tupým předmětem opatrně seškrábnout.

Jak odstranit žvýkačku z prostěradla

V takovém případě je dobré se obrátit na odborníky v čistírně oděvů. Pokud se jedná o drobnější kousek oděvu a v mrazáku máte dostatek místa, pak můžete oblečení na 2-3 hodiny vložit do mrazáku a po vyndání co nejrychleji opatrně ztuhlou žvýkačku sloupnout.

Jak odstranit žvýkačku z dlažby

Jak odstraňování žvýkaček fungujeŽvýkačka se zahřeje párou při teplotě 175°C a tlaku páry 9 barů.Pára je při uvolňování z čisticí hlavice napouštěna vhodným biologicky rozložitelným čisticím prostředkem.To zbaví žvýkačku lepkavosti a současně rozpustí.

Jak dostat žvýkačku z koberce

Velice známý a osvědčený trik spočívá v použití ledu.

Na zbytek žvýkačky, který na koberci zůstal, přiložte dostatečné množství ledu a nechte působit tak dlouho, až se žvýkačka úplně zmrazí (cca 15 – 20 minut). Poté už jen stačí vzít do ruky tupý nůž a žvýkačku vydrolit.

Jak se zbavit žvýkačky na oblečení

Jak odstranit žvýkačku z oblečeníSáček vložte do mrazáku.Dávejte pozor na horkou vodu.Na žvýkačku působte opakovaněKalhoty po celém procesu vyperte.Jemně potírejte přilepenou žvýkačku.Jednoduše seškrábněte žvýkačku nožem či špachtlíOblečení opět vložte do pračky.Látku vetřete do žvýkačky.