Jak Sestelovat motorovou pilu?

Jak zvýšit výkon motorové pily

Osm spolehlivých způsobů, jak si odrovnat motorovou piluNesprávný výběr.Ošizený antivibrační systém.Neřežte tupým řetězem.Na rolnu nepoužívejte olej.Neřežte jen jednou stranou lišty.Bez čistého filtru zatěžujete motor.Vyjetý olej, největší hřích.Se starým olejem zadřete motor.

Proč se motorová pila duši

Jestliže dodržujete postup startování pily nebo křovinořezu popsaný v návodu k obsluze vašeho stroje, zkuste ještě než navštívíte servis: vyčistit vzduchový filtr případně vyměnit. zkontrolovat palivový filtr případně vyměnit. kontrolovat palivo, jeho kvalitu, správnost (možná záměna za naftu nebo olej) a množství
Archiv

Jak udržovat motorovou pilu

Budete muset provést všeobecnou péči a údržbu, abyste řetězovou pilu vyčistili:Před každým použitím zkontrolujte hladinu oleje pro mazání řetězu.Udržujte řetěz ostrý pro efektivnější výsledky práce a pro zabránění zpětným rázům.Po každém použití odstraňte z motorové pily zbytky dřeva.

Jak funguje motor motorové pily

Princip je tedy vlastně velice jednoduchý, řetězka táhne ozubený řetěz, a ten se vysokou rychlostí pohybuje po obvodu lišty. Aby se však řetěz mohl po liště dobře pohybovat, je důležité, aby byl správně napnutý, a zároveň je nutné zajistit i mazání. Proto jsou pily vybaveny olejovou nádrží a systémem mazání řetězu.

Jak poznat Zadrenou pilu

Jak poznám správné seřízení pily Pokud je pila správně seřízena, startuje bez obtíží. Při volnoběhu nezhasíná, řetěz se neotáčí. Jestliže stisknete plyn, u zahřátého motoru je reakce takřka okamžitá.

Jak správně nastartovat motorovou pilu

Startování studeného motoru

Startování pily mezi vašima nohama: Zadní rukojeť pily umístěte mezi stehna nad koleny. Přední rukojeť držte pevně vaší levou rukou. Tahejte za rukojeť startovací šňůry vaší pravou rukou. Opakujte pokusy, dokud motor nenaskočí, ale ihned zhasne.

Jak často měnit svíčku v motorové pile

Třeba taková svíčka čelí při chodu velkému tepelnému zatížení, a proto se v každém návodu k obsluze píše, že by se měla měnit po každých sto hodinách provozu.

Jak nastartovat 2 takt

U 2-taktních strojů doporučujeme ponechat volnoběžné otáčky mírně vyšší, stroj se Vám, obzvlášť v chladnějším počasí, bude startovat mnohem jednoduššeji. Dále rozhodně nedoporučujeme nechávat mix benzínu s olejem po delší dobu v motocyklu, při delším stání začne olej sedat a při pokusu o nastartování zanese karburátor.

Jak vyčistit řetěz na pilu

Na pile je knoflík pro odstranění řetězu. Po vyjmutí vložte řetěz do roztoku vody a čisticího prostředku pro domácnost. Čisticí prostředky pro domácnost můžete nahradit jedním šálkem čpavku na cca 3,5 litru vody. Řetěz ponechte v roztoku minimálně 20 minut, poté jej vyjměte a vyčistěte měkkým kartáčkem.

Jak správně používat motorovou pilu

Motorovou pilu drží praváci i leváci stejným způsobem, tedy přední část rukojeti levou rukou a zadní pravou. Při řezání držte pilu pevně za obě rukojeti s palci a prsty proti sobě, palec musí být pod přední rukojetí, aby se snížilo riziko poranění při zpětném vrhu.

Jak se projevuje zadřený motor

Pokud se z motoru za jízdy ozývají zvláštní klepavé zvuky a motor se zakrátko na to zastaví jde pravděpodobně o zadření motoru. Tento termín popisuje poškození klikové hřídele. Jedná se o zadření ojničního či hlavního ložiska v motoru.

Jak lehce nastartovat motorovou pilu

Startování studeného motoru

Startování pily mezi vašima nohama: Zadní rukojeť pily umístěte mezi stehna nad koleny. Přední rukojeť držte pevně vaší levou rukou. Tahejte za rukojeť startovací šňůry vaší pravou rukou. Opakujte pokusy, dokud motor nenaskočí, ale ihned zhasne.

Jak se poznají špatně svíčky

Motor reaguje velmi citlivě na volnoběh a někdy se dokonce i vypne. Poměr mezi výkonem motoru a spotřebou paliva se výrazně zhoršil. Vůz i za jízdy cuká a chvěje se, a to často při nízkých rychlostech. Při kontrole samotných svíček objevíte saze nebo jiné známky opotřebení.

Co delat kdyz mi nejde nastartovat skútr

Než se vydáte do odborného servisu, vyzkoušejte těchto několik tipů.Slabá nebo vadná baterie.Zaměřte se na svíčku.Problém s množstvím nebo kvalitou benzínu.Vzduchový filtr a výfuk.Svěřte svůj motocykl odborníkům.

Jak má být napnutý řetěz na motorové pile

Napínací šroub zpravidla nalezneme na přední straně na těla pily vedle řetězové lišty. Jeho otáčením seřídíme napnutí řetězu a lištu opět pevně dotáhneme. Řetězem můžeme opatrně otočit, abychom se ujistili, že správně sedí v zubech řetězky a nedojde k jeho uvolnění. Po každém řezání bychom pak měli pilu řádně vyčistit.

Jak má být řetěz na pile

Řetěz na pilu napínejte vždy ve vychladlém stavu! Vlivem smykového tření dochází mezi řetězem a lištou k vysokým teplotám, které jsou z části mazány a chlazeny olejem. V případě napínání řetězu v horkém stavu (větší roztažnost) způsobí, že po vychladnutí bude pilový řetěz příliš utažen!

Jak se projevuje nedostatek oleje

V okamžiku, kdy se vrstva oleje ztratí, ložisko se zadře. Zadření znamená, že mezi oběma částmi ložiska výrazně vzroste tření. Vzniklé síly obyčejně způsobí protočení vnější pánve ložiska v obalu – tedy bloku nebo v ojnici. Pokud se zadřou hlavní ložiska, motor se „jen“ zastaví.

Kdy menit svíčky na motorce

Interval výměny zapalovacích svíček je někde mezi 15 a 90 tisíci kilometry dle typu motoru. Často se doporučuje měnit svíčky u benzinového motoru spolu s každou čtvrtou výměnou oleje.

Kdy měnit zapalovací cívky

Důrazně se doporučuje měnit zapalovací kabely a cívky přímého zapalování každé dva roky u vozidel, která mají obvykle městskou trasu, a po 50 000 km u vozidel, která mají obvykle mimoměstskou trasu.

Jak vyzkoušet automaticky sytič

sytič, startujte bez plynu . Po nastartování chvíli počkejte, běžně stačí okolo 10-30 vteřin, pak můžete přidat plyn a odjet. Pamatujte, že prvních pár metrů je bohatá směs, bude se vám tedy zdát, že skútr se dusí a nechce jet, ale to je naprosto normální jev u všech skútrů s automatickým sytičem.

Jak nastartovat motorku po zimě

U elektronikou řízených motocyklů je to záležitost automatiky. Prostě držíte startér a ono to samo naskočí. V případě karburátorů a motorů se sytičem je to někdy větší alchymie. Obecně, pokud je zapnutý sytič, nebo sytič řídí elektronika, doporučuje se startovat bez přidání plynové rukojeti.

Jak často brousit řetěz na pilu

Pokud používáte řetězovou pilu po většinu dne, je vhodné řetěz ostřit po každém doplnění paliva. Je snazší ostřit řetěz trochu a častěji než s tím vyčkávat delší dobu. Tak získáte větší přesnost a budete při práci efektivnější.

Jak brousit řetěz na pilu

Ostření probíhá pod úhlem 30° k liště a ve vodorovné poloze pilníku. Tahem pilníku z vnitřní strany řetězu ke špičce ubrušejeme zub řetězu. Je potřeba začít od nejhoršího zubu řetězu. Brousíme zub, až se ztratí lesklá ztupená ploška břitu.

Jak poznat že je potřeba vyměnit olej

Když si nejste jisti nebo nevíte, doporučuje se provést celkovou výměnu oleje. Je-li ujetá vzdálenost mezi 4 000 km a 15 000 km, budete potřebovat jenom doplnit olej. Je-li větší než 15 000 km, potřebujete vyměnit olej. Jestliže jste ujeli méně než 4 000 km a hladina oleje je nízká, může to znamenat technický problém.

Jak se pozná zadřený motor

Pokud se z motoru za jízdy ozývají zvláštní klepavé zvuky a motor se zakrátko na to zastaví jde pravděpodobně o zadření motoru. Tento termín popisuje poškození klikové hřídele. Jedná se o zadření ojničního či hlavního ložiska v motoru.