Jak si dát obcanku do mobilu?

Jak dát občanský průkaz do telefonu

Výběrem Přihlášení pomocí občanského průkazu otevře požadavek aplikaci eObčanka. Aplikace zobrazí probíhající požadavek na identifikaci. Pro úspěšný průběh identifikace je nutné, aby byla v blízkosti mobilního zařízení spárovaná čtečka s vloženým občanským průkazem a zapnutým Bluetooth.
Archiv

Jak naskenovat občanský průkaz

Skenování obou stran občanského průkazu pomocí aplikace ControlCenter4 v pokročilém režimu (Windows)Umístěte identifikační průkaz na sklo skeneru.Klikněte na ikonu.Klikněte na kartu Skenování.Klikněte na tlačítko Soubor.Zaškrtněte políčko Skenování průkazu.Přečtěte si instrukce na displeji a poté klikněte na OK.

Jak přidat občanku do Wallet

Přidání průkazuV Peněžence klepněte na .Klepněte na řidičský nebo občanský průkaz a pak vyberte stát.Vyberte, zda chcete průkaz přidat jen do iPhonu nebo do iPhonu i do spárovaných Apple Watch.Podle instrukcí na displeji naskenujte přední a zadní stranu průkazu a pak podle pokynů potvrďte svou totožnost.
Archiv

Jak aktivovat občanský průkaz

O aktivaci můžete požádat kdykoliv po dobu platnosti dokladu, a to u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností (v hl. m. Praze u kteréhokoliv úřadu městské části Praha 1 – 22). Pro aktivaci identifikačního certifikátu je potřeba zadat identifikační osobní kód a deblokační osobní kód.

Jak mít doklady v telefonu

Kontrolní aplikace komunikuje s aplikací eDokladovka pomocí rozhraní Bluetooth a bezpečným způsobem kontroluje integritu a pravost údajů/dokladu. Ověření dokladu bude fungovat i v offline režimu mobilního zařízení. Uživatel, občan si může ověřit, jaká data poskytuje ke kontrole.

Co je elektronický občanský průkaz

eObčanka. Občanský průkaz s aktivovaným čipem umožňuje zaručené prokazování totožnosti při využívání online služeb veřejné správy.

Jak naskenovat dokument do telefonu

Naskenování dokumentuSpusťte aplikaci Disk Google .Vpravo dole klepněte na ikonu plus .Klepněte na Naskenovat .Vyfoťte dokument, který chcete naskenovat. Upravte oblast skenování: Klepněte na Oříznout .Vytvořte vlastní název nebo vyberte navrhovaný.Hotový dokument uložte klepnutím na ikonu zaškrtnutí .

Jak fotit mobilem dokumenty

Aplikace Office Lens je ZDARMA a funguje, jako skener. Jednoduše si připravíte dokument, který chcete ofotit a spustíte na mobilu Office Lens, následně zaostříte fotoaparát na dokument a vyfotíte. Po vyfocení aplikace výslednou fotografii vylepší, aby text byl mnohem více čitelnější a výraznější.

Jak vložit kartu do Wallet

Přidání debetní nebo kreditní karty do Apple Pay na Macu nebo iPaduOtevřete na zařízení nastavení Peněženky. Na Macu s Touch ID přejděte do Předvoleb systému > Peněženka a Apple Pay.Klepněte na Přidat kartu. 3,4Přidejte kartu podle postupu na obrazovce.Ověřte své údaje u banky nebo vydavatele karty.

Jak si dát letenku do Wallet

Přidání palubního lístku pomocí snímku obrazovkyOtevřete e‑mail, aplikaci nebo webovou stránku, kde je váš palubní lístek.Najděte svůj palubní lístek.Několik sekund podržte současně zapínací tlačítko a tlačítko pro snížení hlasitosti.V oznámení o uložení snímku obrazovky klepněte na Přidat do Peněženky Google.

Co je číslo občanského průkazu

Na přední straně občanského průkazu nad podpisem držitele (pod státním znakem) je uvedeno číslo – jedná se o technický údaj pomocí kterého oprávněný orgán může načíst údaje ze strojově čitelné zóny dokladu v případě, že namísto speciální čtečky strojově čitelných údajů disponuje speciální aplikací.

Co je to eObčanka

eObčanka. Občanský průkaz s aktivovaným čipem umožňuje zaručené prokazování totožnosti při využívání online služeb veřejné správy. Všechny občanské průkazy vydané po 1. 7. 2018 obsahují čip.

Kdy podat žádost o občanský průkaz

Povinnost mít, tedy vlastnit občanský průkaz, má každý, kdo dosáhl věku 15 let a má trvalé bydliště na území ČR.

Kdy bude elektronická občanka

Elektronické občanské průkazy, které se v Česku začnou vydávat od ledna příštího roku, by tak např. mohl použít k založení firmy ve Slovinsku přes tamní internetový portál veřejné správy jak občan Slovinska, tak České republiky.

Jak vypadá nový občanský průkaz

Nové občanské průkazy budou obsahovat biometrické údaje, konkrétně zobrazení obličeje držitele průkazu a dva otisky prstů. „Průkaz totožnosti teď bude zabezpečenější a budeme s ním moci stále cestovat po Evropě bez nutnosti mít u sebe pas. S tím bohužel souvisí i nutná odstávka systému pro vydávání občanek a pasů.

Jak fotit dokument mobilem

Aplikace Office Lens je ZDARMA a funguje, jako skener. Jednoduše si připravíte dokument, který chcete ofotit a spustíte na mobilu Office Lens, následně zaostříte fotoaparát na dokument a vyfotíte. Po vyfocení aplikace výslednou fotografii vylepší, aby text byl mnohem více čitelnější a výraznější.

Jak naskenovat dokument v PDF

Naskenování papírového dokumentu do PDF pomocí přednastavení (Windows)Vyberte Nástroje > Vytvořit PDF > Skener > [přednastavení dokumentu].Klikněte na Skenovat.V případě zobrazení dotazu na skenování dalších stránek vyberte Skenovat více stránek, Skenovat opačné strany nebo Skenování je dokončeno a klikněte na OK.

Kde najdu v telefonu skener

Otevřete v telefonu nebo tabletu s Androidem widgety. Najděte widget „Disk: skenování“. Widget podržte. Přetáhněte jej na domovskou obrazovku.

Jak naskenovat papir do mobilu

Jestliže máte v základním vybavení svého telefonu aplikaci Skener, připravte si dokument, který chcete oskenovat. Následně spusťte aplikaci Skener, vyberte možnost Skenování dokumentů a svým telefonem namiřte na dokument, jako byste chtěli pořizovat fotku.

Jak dát kartu do mobilu

Přidání nové kartySpusťte aplikaci Peněženka Google .Dole klepněte na možnost Přidat do Peněženky .Klepněte na možnost Platební karta.Klepněte na možnost Nová kreditní nebo debetní karta.Dole klepněte na Uložit.Přečtěte si podmínky vydavatele a klepněte na Přijmout.

Jak funguje Wallet

Stačí přidat kreditní nebo debetní kartu do aplikace Wallet na iPhonu a můžeš platit. Dál přitom můžeš využívat všechny odměny a výhody na kartě, takže nepřijdeš o žádné těžce vydělané body nebo míle. Apple Pay už máš na svém zařízení. Apple Pay je integrované v iPhonu, Apple Watch, Macu a iPadu.

Co je aplikace Wallet

Aplikaci Peněženka máte k dispozici přímo v iPhonu. Můžete v ní bezpečně uchovávat své kreditní a debetní karty, jízdenkové karty, palubní a jiné lístky, autoklíče a další položky – vše na jednom místě.

Kde je napsano číslo občanky

Na přední straně občanského průkazu nad podpisem držitele (pod státním znakem) je uvedeno číslo – jedná se o technický údaj pomocí kterého oprávněný orgán může načíst údaje ze strojově čitelné zóny dokladu v případě, že namísto speciální čtečky strojově čitelných údajů disponuje speciální aplikací.

Jak zjistit číslo občanky kdyz jí nemám u sebe

Chodíš do knihovny nebo do banky, ty mají číslo OP v systému, stejně tak, pokud máš různé pojistky nebo i vlastně v internetovém bankovnictví je tvoje číslo OP vidět.

Co je to elektronický podpis

Elektronický podpis (též digitální podpis) je v informatice označení specifických dat, které v počítači nahrazují klasický vlastnoruční podpis, respektive ověřený podpis. Je připojen k datové zprávě nebo je s ní logicky spojen, takže umožňuje ověření totožnosti podepsané osoby ve vztahu k datové zprávě.