Jak si nakreslit zahradu?

Jak si navrhnout vlastní zahradu

myGarden je jednoduchá a kreativní online aplikace, která vám umožní navrhnout si a nakreslit svou vlastní zahradu. Aplikace se snadno používá a používá grafiku ručně malované kresby. Aplikace myGarden vás inspiruje k vytvoření vaší vysněné zahrady.
Archiv

Jak si naplánovat zahradu

Zahradu můžete mít i na terase nebo balkóně

Na vaší terase nebo balkóně se bude dobře dařit rajčatům, paprikám, bylinkám, chili, trvale plodícím jahodám nebo fazolkám a hrášku. Možností je spousta, záleží na vaší fantazii. Prostor balkónu zaplňujte vertikálně, myslete na to, jak ušetřit co nejvíce místa.

Jak vytvořit osazovací plán

Nejprve si do osazovacího plánu zakreslete linie záhonů a již existující rostliny, se kterými počítáte i do budoucna. To se týká zejména dřevin. Nezapomeňte na zakreslení technických prvků a inženýrských sítí. Poté do osazovacího plánu zakreslete plánované stromy a keře a jiné solitérní a vysoké rostliny.

Jak si navrhnout zahradu zdarma

Jedním z nejznámějších plánovačů zahrad, které jsou zdarma, je aplikace myGarden od Gardeny. Jedná se o jednoduchou a kreativní online aplikaci, která vám umožní navrhnout si a nakreslit svou vlastní zahradu. Aplikace se snadno používá a používá grafiku ručně malované kresby.

Kdo pomůže se zahradou

Hodinový manžel Vám pomůže s kompletní údržbou zahrad, protože každý chce mít pěknou zahradu. Za tím se skrývá mnohdy spousta práce, kterou je potřeba udělat a není to jen obvyklé sekání trávy nebo stříhání živých plotů. Trávník nejen posekáme, ale i přihnojíme a dosejeme.

Jak rozdělit zahradu

K rozdělení zahrady na tyto segmenty mohou kromě živých plotů posloužit i ploty technické, ale i různé předěly, zdi i zídky. Také je možné tyto technické a živé prvky kombinovat, výsledek může být až překvapivě zajímavý. Pro rozdělení zahrady na jednotlivé části můžeme použít široké spektrum materiálů.

Jak opticky zvětšit zahradu

7 tipů jak opticky zvětšit malou zahraduSprávná barva plotu navodí hloubku.Oblé tvary podpoří dynamiku.Vybudování vodního prvku.Textura a barvy rostlin.Vytvořte falešnou perspektivu.Dělení na jednotlivé části.

Jak vysadit zahradu

Z hlediska výsadby by měla být zahrada koncipovaná tak, aby v každé roční době bylo něco zajímavého. Při výběru konkrétní rostliny je důležité vnímat nejen její celkový vzhled a velikost ale všímat si také detailů jako jsou tvary a barvy listů, barva květů, tvar a barva plodů.

Jak vytvořit trvalkový záhon

Rozmístění trvalek

Z naší zkušenosti doporučujeme jako optimální množství 6–8 trvalek na m2. Hustěji trvalky nesázejte – nemohly by se dobře rozrůstat a navzájem by si překážely. Během dvou, tří let vytvoří trvalky nádherný souvislý záhon, kde se jednotlivé rostliny mezi sebou jen dotýkají nebo lehce prorůstají.

Jak na zahradu ve svahu

Jaké existují způsoby řešení svahů Mezi nejčastěji používané prvky, které zpevní svah, se řadí suché zídky, terasy nebo dokonce i schody a klasická skalka. Dále je možné zpevnit terén v poslední době moderními gabiony či betonovými prvky, jako jsou palisády nebo svahové tvárnice.

Jak si navrhnout zahradu Frost

Autor, cenami ověnčený zahradní architekt, ukazuje, jak si vytvořit vlastní styl, vybrat správné rostliny a pochopit klíčové principy zahrady „ve vrstvách“. Uvádí také řadu jednoduchých technik, jak zahradu měsíc po měsíci udržovat, abyste se z její krásy mohli těšit mnoho let.

Jak osadit zahradu

Květiny pro každé roční období

PŘEDJAŘÍ Čemeřice, sněženky, narcisy, tulipány, hyacinty, talovín, ladoňky, modřence.
Keře kvetoucí v létě Ibišek, hortenzlím, křivouš, kalina, mochna křovitá, tavolník japonský, třezalka, ořechokřídlec.
PODZIM Astry, rohoblizně, zlatobýly, japonské sasanky, rozchodníky.

Jak si zvelebit zahradu

Jak zvelebit zahradu1) Rozmístěte po zahradě originální květináče plné kvetoucích rostlin.2) Rozdělte opticky zahradu cestičkami ze štěrku, kamení či dřevěných latěk.3) Pořiďte si do zahrady zahradní osvětlení, které vám zpříjemní večerní posezení na zahradě a grilování dodá tu správnou atmosféru.

Jak osadit malou zahradu

Vytvořit dostatečnou prostorovou hloubku v zahradě vám pomůže střídání tmavších druhů rostlin s hrubších texturou, které vysaďte do záhonu dopředu a naopak rostliny s jemnější texturou a světlejšími barvami, které umístíte do zadní části záhonu. Vždy by ale měly vepředu být rostliny menšího vzrůstu, to je zásadní.

Kdy založit zahradu

Zakládání zahrady není rozhodně otázkou pouze jara nebo podzimu, vyjma chladné zimy s teplotami hluboko pod nulou nebo se sněhovou nadílkou lze zakládat zahradu kdykoliv, naopak zimní období je ideální pro zpracování projektu, protože máte čas vše si do jara promyslet.

Kdy zacit delat zahradu

Po zimě se začíná zahrada pomalu probouzet, a to je ten nejvyšší čas začít s jarními pracemi. Březen a duben je období, kdy vysazujeme stromy a keře, sázíme zeleninu, bylinky i květiny, hnojíme, prořezáváme a odstraňujeme plevel. Sezona klepe na dveře, tak se dejte do práce.

Kdy je nejlepší sázet trvalky

Optimální doba pro sázení trvalek je jaro nebo časné léto. Rostliny sázené v tuto dobu dobře zakoření a lépe přečkávají zimu než trvalky sázené na podzim. Záleží samozřejmě i na tom, zda máme rostliny napěstované v kontejnerech nebo je získáme prostokořenné.

Kdy delat záhon

Ideální je zrýt záhony na podzim, můžeme to ale udělat i na jaře – a čím dříve, tím lépe. Při rytí je do půdy vhodné vpravit kompost, zkompostovaný hnůj či písek na vylehčení. Záleží i na budoucím osevním plánu.

Jak srovnat zahradu v kopci

Ať už se na své zahradě potýkáte s malou strání nebo velkým svahem, ideálním a jednoduchým řešením jsou palisády z betonových bloků. Jejich výška může být od 40 cm až do dvou metrů, takže vám pomohou zakousnout se i do pořádného kopce.

Jak vyrovnat zahradu

Rozhrabávejte a zasypávejte. Mnohé prohlubně se dají jednoduše vyrovnat zasypáním. Malé hrbolky rozhrabeme hráběmi a rozhrneme je do ztracena anebo do sousedních důlků. Máme-li na zahradě větší nerovnosti je nutné rozhrabávání několikrát opakovat.

Jak levné upravit zahradu

Ohraničené záhony

Je to asi ten nejjednodušší a nejlevnější krajinářský nápad, díky kterému bude zahrada vypadat upraveněji a učesaněji. Jestliže máte alespoň pár záhonků s květinami, zeleninou nebo jinou zelení, ohraničte je.

Jak si zútulnit zahradu

Dělicí stěna, treláž a vhodné popínavé rostliny jsou v takové situaci báječnými pomocníky. Vertikální prvky zahradní architektury mají rozdílný účel a funkci. Podle toho, k čemu nám budou sloužit, bychom k nim také měli přistupovat, a to jak při jejich založení, tak i při volbě doplňkových rostlin.

Jak zvětšit malou zahradu

7 tipů jak opticky zvětšit malou zahraduNižší plot s průhledem do okolí také dokáže zahradu opticky zvětšit.Zaoblené záhony jsou dobrou volbou pro malé zahrady.Vodní prvek osvěží a opticky zvětší i malou zahradu.Rostliny odlišných struktur, barev a velikostí prospějí zvláště malým zahradám.

Co je potřeba na zahradu

Zkontrolujte chodníky, zídky a ploty, abyste si mohli naplánovat případnou opravu a vše bez problémů stihli. Shrabejte nepořádek z trávníku, odstraňte staré listí, mech a větve. Vyčistěte skalku i zahradní jezírko. Zkontrolujte vybavení, ukliďte si v zahradním domku a zvažte, co bude potřeba pořídit na novou sezónu.

Jak daleko od sebe trvalky

Období výsadby závisí i na kvalitě půdy. Některé druhy nesnášejí vysazování v těžších půdách vůbec. Větší rostliny se sází na vzdálenost 0,8 – 1,2 m, středně velké do vzdálenosti 0,5 – 0,6 m a menší trvalky do vzdálenosti 0,3 – 0,4 m.