Jak si snížit teplotu?

Jak se co nejrychleji zbavit teploty

Nejrychleji teplotu snížíte léky s ibuprofenem (např. Ibalgin, Nurofen, Brufen), paracetamolem (např. Paralen, Panadol, Paramax) nebo kyselinou acetylsalicylovou (např. Aspirin, Acylpirin, Anopyrin).
Archiv

Jak snížit teplotu babské rady

K nejúčinnějším odvarům patří ten z ovesných vloček, smetánky lékařské (lidově pampelišky) a řebříčku. Že jsou ovesné vločky tělu prospěšné, se ví, ale že pomáhají srazit i horečku, asi už méně. Jak na to Několik lžic vloček zalijte horkou vodou, nechte 20 minut odstát, sceďte a pak po troškách pijte.
Archiv

Co dělat když nejde srazit teplota

Kdy při horečce vyhledat lékaře

při TT nad 39°C, pokud se nedaří ji srazit. Pokud horečka přetrvává děle než 24 hod. i bez dalších příznaků.

Jak snížit horečku bez léků

Koupele a zábaly

Ať už klasickou nebo se žínkou. Pomůže snížit teplotu (ideálně pod 38°C) a uklidnit rozpálené tělíčko. Dejte si samozřejmě pozor, aby nebyla voda příliš studená. Ideální teplota by se měla pohybovat od 29 do 34°C.
Archiv

Jak srazit teplotu sprchou

Léčba horečky

Teplotu do 38°C neovlivňujeme. Při vzestupu nad 38°C je možno snižovat těmito způsoby: Fyzikální metody: sprchování – ne u dětí mladších 1 roku – vlažná voda okolo 25° C po dobu 2 minut, pak dítě utřeme, po 20 minutách teplotu zkontrolujeme a v případě potřeby opakujeme.

Jak rychle snížit vysokou teplotu

Nejosvědčenějším receptem na sražení horečky jsou studené obklady – namočte ručník nebo utěrky do chladnější vody a přiložte na krk, čelo a do podpaždí. Teplota vody by měla být mezi 25 až 30 °C, ale i tak vám bude na rozehřátém těle připadat studená. U dětí postačí zábaly nohou.

Jak dlouho může trvat teplota

Horečka je odpovědí těla na množící se patogeny. Vysokou teplotou se snaží omezit jejich množení a postupně je za pomoci imunitního systému zneškodnit. Horečka trvá tak dlouho, dokud není tělo za vrcholem boje proti původci onemocnění, obecně by však měla ustoupit do několika dní.

Kdy jet do nemocnice s horečkou

Kdy okamžitě k lékaři

Vystoupí-li nad 39,5 stupně a neklesá ani po podání léků proti teplotě a chladných tekutin, případně zábalů.

Kdy je teplota nebezpečná

Nebezpečná je teplota přesahující 40 °C a vyšší, kdy může následně i dojít k selhání organismu. Takto vysoké horečky lze účinně snížit studenými zábaly, studenou sprchou či vanou. Při déle trvající, nebo se opakující horečce doporučujeme konzultaci s lékařem.

Kdy jet na pohotovost s teplotou

Bezkontaktní teploměry mívají hodnotu jen orientační. Hodnoty mezi 37°C a 38,5°C nazýváme zvýšenou teplotou (subfebrilií). Nad 38,5°C horečkou (febrilií). Teplota nad 41°C je opravdu alarmující, nazýváme jí hyperpyrexií a pacient s takovou horečkou by měl neprodleně vyhledat lékaře.

Kdy jít s teplotou k lékaři

Horečku je třeba srážet až od momentu, kdy teplota překročí 38 °C! V případě, že tělesná teplota dítěte překročí hranici 40 °C, tedy hranici vysoké horečky, kontaktujte lékaře nebo záchrannou službu.

Jaká teplota těla je smrtelná

U teploty nad 42°C dochází již k nezvratným změnám, poškození buněk a člověku hrozí i smrt.

Proč Nesrážet teplotu

O horečce lékaři mluví, pokud teplota vystoupá nad osmatřicet, do té doby jde o zvýšenou teplotu a tu byste snižovat neměli, protože právě díky ní se tělu daří hubit viry či bakterie. Teprve vyšší teplota je pro tělo vyčerpávající, a proto je na místě ji snižovat, aby měl organismus sílu bojovat.

Co když mám teplotu 32

V případě mírné hypotermie (kdy se tělesná teplota pohybuje mezi 32 až 35 °C) můžete zahřát pacienta jakýmkoliv způsobem. U těchto osob totiž nehrozí riziko smrtelných poruch srdečního rytmu. Zabraňte teplotním ztrátám a snažte se zrychlit tělesný metabolismus. Podávejte postiženému teplý nápoj bez kofeinu a alkoholu.