Jak si dělat poznámky
Jak si dělat lepší poznámkyVyužívejte poznámky pro pravidelné opakování látky.Obrázky se pamatují lépe než slova, takže si do poznámek klidně kreslete obrázky.Pokud rádi používáte barvy pro lepší rozřazení, udělejte to později.Nesnažte se zapsat si všechno.Pište krátké, výstižné věty.
Jak organizovat poznámky
Tipy pro lepší organizaci poznámekVytvořte logickou strukturu zápisníkůDefinujte sadu opakovaně použitelných štítkůStanovte konvence pro pojmenování
V čem psát poznámky
Google Keep: poznámky a seznamy. Vývojář: Google LLC.Evernote: Organizátor poznámek.Microsoft OneNote: Uložení poznámek.Squid: Dělejte si poznámky, označujte soubory PDF.jednoduché poznámky.Poznámky poznámkového bloku ColorNote.FiiNote: rychlé psaní poznámek.FairNote – šifrované poznámky.
Jak si dělat poznámky na vysoké škole
Dbejte na to, aby poznámky dávaly smysl a měly nějakou informační hodnotu, psaní v bodech je fajn, akorát se nesmí ta stručnost přehnat. Nevěřte sami sobě, nic není tak banální, že nemá smysl to zapisovat, stejně tak nic není tak šokující, abyste si to pamatovali i za pár měsíců o zkouškovém.
Archiv
Jak mít hezké poznámky
Už při psaní poznámek si zvýrazňujte nejdůležitější body.
Ušetříte si tak práci při opakování a učení. Vykrystalizují vám hlavní pojmy celé přednášky. Pokud si je v daném pořadí zapamatujete, celá probíraná kapitola pak bude jasnější a teorii si snadno a rychle uložíte do paměti. Používejte zvýrazňovače a podtrhávejte.
Jak si udělat chytré poznámky
V knize Jak si dělat chytré poznámky popisuje Sönke Ahrens Luhmannův geniálně jednoduchý a přesto komplexní systém v kontextu dnešního světa a ukazuje, jak jej uplatnit v práci s informacemi: při čtení, myšlení i psaní. Ahrens odkazuje i na neurovědu a objasňuje, proč je zettelkasten tak efektivní.
Jak evidovat ukoly
Tip č. Dejte stopku příchozím záležitostem. Nejdříve škrtejte a mažte, hlavně když jde o potenciální úkoly. Zakažte vstup krátkým úkolům. Zkraťte to, když to dokážete. Organizujte minimalisticky. Zvolte nástroj jednou a pořádně
Jak si dělat výpisky
Své poznámky si jenom opakovaně nečtěte, raději se učte aktivně. Dostávejte vědomosti z paměti, říkejte si, co si pamatujete, následně si to ověřte a doučte se to, co jste neuměli. Mnohem více do hloubky píšu o aktivních metodách učení ve svém kurzu Jak udělat každou zkoušku.
Co si můžu psát do sešitu
Udělejte si proto sešit pro své kulturní zážitky. A tím nemyslíme čtenářské deníky ze školních let. Pište si jen to co vás zaujalo, hodnocení, poznatky, pocity či třeba oblíbený citát hlavní postavy.
Co dělat na přednášce
Při přednášce zapojujete své myšlení, vnímáte informace společně s gesty a výrazem přednášejícího, které mnohdy zdůrazňují, co je opravdu podstatné. Důležité body také lektor obvykle zapisuje na tabuli. O tohle všechno byste při nahrané přednášce přišli. 6.
Jak si dělat zápisky
Obvykle studenti dělají výpisky tak, že vezmou text, postupně ho pročítají a pokud narazí na důležitou myšlenku, přepíší ji do sešitu. V lepším případě napíšou vlastními slovy shrnutí každého odstavce a vyberou hlavní myšlenky.
Co je Zettelkasten
Zettelkasten je vysoce populární metoda uspořádávání a práce s informacemi popsaná v knize Jak si dělat chytré poznámky.
Jak si zapisovat ukoly
Jak zapisovat úkoly, abyste je opravdu splniliUrčete si krátkodobé a dlouhodobé cíle. Ujasněte si, co u vás aktuálně nejvíc hoří a které činnosti můžou naopak počkat.Rozdělte si velké úkoly na více menších.Stanovte si priority.Naplánujte si reálné termíny.Úkoly pravidelně kontrolujte a aktualizujte.
Jak sdílet Google úkoly
Jak v místnosti sdílet soubory, přiřazovat úkoly, prácovat s příspěvky Pokud chcete v dané místnosti sdílet soubor klikněte na sdílet soubor, vyberte soubor, který budete sdílet a daný soubor se v novém vláknu vytvoří jako příspěvek. Přidání souboru lze také navázat na určité vlákno.
Jak si udělat výpisky z knih
Dělá se to tak, že si projdete celou knihu a během toho si zapisujete vše, co vám připadá nejdůležitější a co se určitě chcete naučit, z výpisků si budete učivo stále opakovat, dokud si ho nezapamatujete. Pište si to tak, aby to bylo pro vás přehledné, každému vyhovuje něco jiného.
Jak si vést zápisník
Deník by měl být místem, kde nemusíte nikomu nic dokazovat. Nemusíte přesvědčovat sami sebe, že něco umíte, předstírat, že nejste přecitlivělí pošuci. Deník je tu od toho, aby si člověk mohl ulevit od absolutní nejistoty, že vůbec nevíte, co v životě děláte. Musíte ale být upřímní.
Jaký sešit na matematiku
Sešity 524 a 544 (linkované) se hodí na předměty, kde se více píše (čeština, matematika, prvouka, cizí jazyky). Také čtverečkované sešity (525, 545 a 565) mají své uplatnění – ty budeme potřebovat na matematiku a kreslení grafů. V páté třídě se také může objevit požadavek na velký sešit bez linek (420, 440).
Jak neusnout na přednášce
Vždy byste se měli odměnit za to, že jste to na přednášce vydrželi, dejte si nějaké dobré jídlo, jděte za kamarády, projděte se, zahrajte si oblíbenou hru, prostě si po přednášce na chvilku užijte. Nebo si můžete dát „pomyslné body“, které vás namotivují k lepšímu soustředění.
Jak si připravit přednášku
Úvod: Navodit pozornost, uvést téma, zaujmout posluchače. Je vhodné si dobře připravit úplný začátek – oslovení, první větu. Stať: Vlastní proslov (cca 80 – 85 % času celé přednášky), jasná struktura, přehledné členění, nejpodstatnější myšlenky a informace je vhodné zopakovat.
Jak si dělat chytré poznámky melvil
V knize se mimo jiné dozvíte:Proč si vždy číst s tužkou v ruce.Čím přesně se liší úspěšné strategie psaní od těch neúspěšných.Že nemusíte vytvářet složitý systém ani přeorganizovávat vše, co už máte.Co jsou letmé, biblio a permanentní poznámky, jak je třídit a ukládat.
Jak evidovat úkoly
Řešení může být více – schopná asistentka, skvěle nastavené rutiny nebo třeba systém, do kterého si zapisujete to, co máte a chcete udělat. Lidé nejčastěji sahají po třetí možnosti. Vytvářejí si seznamy osobních nebo pracovních úkolů, termínů a projektů. Využívají k tomu nejrůznější aplikace nebo papírové diáře.
Jak si udělat to do list
Typický To-Do list by měl obsahovat úkoly, které chcete udělat v rámci jednoho dne. Pokud máte velký projekt, na kterém chcete pracovat, napište si přímo na jaké části projektu budete pracovat.
Proč si vést deník
Mít bezpečné místo, kam můžete napsat všechny své postřehy, dojmy i ty nejhlubší myšlenky, je tak osvobozující! Nemusíte do něj psát nic, ale můžete do něj zapsat cokoliv. Deník se může stát prostředkem sebevyjádření, a co víc, může působit i terapeuticky. Nezáleží na tom, jestli umíte, nebo neumíte psát.
Co si mám napsat do sešitu
Občas potřebujete do nelinkovaného sešitu napsat několik souvislých řádků nebo udělat poznámky jakoby na čtverečkovaný papír. Třeba popisky obrázků ve vlastivědě, přírodovědě nebo zeměpisu. Aby vám řádky neutíkaly nahoru či dolů, využijte do sešitů praktickou podložku pro psaní (lenoch).
Jak vypadá sešit 523
Pokud se tedy na vašem seznamu objeví požadavek na koupi sešitů 523, jde o sešit velikosti A5, 20 listový, linkovaný s linkami 12 mm od sebe. Toto číselné označení sešitů používají jednotně čeští i slovenští výrobci, takže se nemusíte bát, že by označení 424 znamenalo u jednoho výrobce něco jiného, než u druhého.