Jaké spínače jsou nejlepší?

Jaké jsou druhy klávesnic

Typy klávesČistě mechanické klávesy.Mechanické klávesy s pěnovým prvkem.Mechanické klávesy s gumovou membránou.Membránové klávesy.Magnetické klávesy.Senzorické klávesy.Klávesy s kapacitními spínači.Optické klávesnice.

Jakou herní klávesnici

Nejlepší herní klávesnice

Corsair K100 AIR Wireless RGB Nejlepší bezdrátová herní klávesnice
Logitech G413 Carbon Nejlepší tichá herní klávesnice
SPC Gear GK630 Tournament Nejlepší levná herní klávesnice
Razer Ornata V2 Nejlepší herní klávesnice vhodná zároveň i pro psaní

20. 1. 2023
Archiv

Co je to ghosting kláves

U levnějších verzí může docházet k efektu, který se nazývá „ghosting“. V podstatě to znamená, že stisknutí některých kláves nejsou zaznamenána. Nebo jsou naopak zaregistrovány příkazy sousedních kláves, které jste ani nestiskli!

Co to je mechanická klávesnice

Jak již název napovídá, mechanické klávesnice nemají membrány, ale mechanické části, které přijdou do hry při stisknutí klávesy. Registrace stisku je rychlejší, klávesu nemusíte stlačit „až nadoraz“. Mechanické klávesnice mají také řádově vyšší odolnost, než ty membránové.

Jak vybrat vše

CTRL+a je užitečná klávesová zkratka, která dává pokyn: Vybrat vše. Tato zkratka se často kombinuje s kopírováním. Díky tomu získáte celý text nebo jiný obsah a můžete ho hned vložit tam, kam potřebujete.

Co je chicklet

Asus Chiclet klávesnice je podstatná změna k lepšímu. Rozdíl mezi klasickou a Chiclet klávesnicí spočívá v tom, že klávesy nemají zkosené hrany, ale spíše rovné. Čtvercový tvar kláves ponechává větší prostor mezi klávesami a umožňuje prstům, aby měly více prostoru při psaní na klávesnici.

Jakou herní myš

Bezdrátové herní myši

Varianta výběru Vzhled a název Orientační cena
Nejlepší produkt Razer Naga Pro 3 800 Kč
Nejlepší cena-výkon Logitech G502 Lightspeed Wireless 2 250 Kč
Pro nenáročné Razer Basilisk X HyperSpeed 1 450 Kč
Další ke zvážení Logitech G603 Lightspeed Wireless 1 350 Kč

Jakou tichou klávesnici

Tichá klávesnice

Pokud nechcete rušit okolí, zvolte některou z tichých klávesnic. Najdete je podle typu spínačů, například Cherry MX Silent Red pro tiché mechanické klávesnice.

Jaké jsou nejlepší switche na klavesnici

Pro nejtišší spínače klávesnice se poohlédněte po spínačích Gateron Silent Red, Gateron Silent Black, Cherry MX Brown Silent switch, Matias Quiet linear switch a Romer G. Výhody používání tiché klávesnice jsou zřejmé, protože při ní nebudete rušit nikoho ve své blízkosti.

Proč mechanickou klávesnici

Proč má mechanická klávesnice smysl i v kanceláři Mechanické klávesnice jsou náramně užitečné i v kanceláři. Umožňují totiž pohodlnější a rychlejší psaní. U membránových spínačů je bod odporu na začátku.

Na co je klávesa F2

F2. Pomocí této klávesy můžete přejmenovat zvolený soubor nebo složku. Při přejmenování souborů se již tedy při výběru možností z úzkého menu neukliknete.

Na co je Shift

Klávesa Shift (česky přeřaďovač) je modifikační klávesa na počítačové klávesnici. Nacházela se však již na klávesnici psacího stroje. Tato klávesa se používá velmi často, neboť přepíná jednotlivé klávesy do druhé úrovně.

Jakou bezdrátovou myš

Nejlepší bezdrátové myši dle srovnávacího testu

Pořadí Nejlepší bezdrátové myši Orientační cena
1. Razer Naga Pro 4 700 Kč
2. Razer Basilisk X HyperSpeed 1 400 Kč
3. Logitech MX Anywhere 3 1 800 Kč
4. Logitech MX Master 3 2 100 Kč

Jak vybrat ergonomickou mys

Nejlepší vertikální myši

Pořadí Název Hodnocení
1. Connect IT CMO-2500-BK ⭐ 94 %
2. Trust Verto Wireless Ergonomic Mouse 22879 ⭐ 92 %
3. Logitech MX Vertical Advanced 910-005448 ⭐ 91 %
4. C-Tech VEM-07 ⭐ 85 %

Jak vybrat switche

Switch a jeho základní parametry

Počet portů – běžné domácí switch mají standardní porty RJ-45. Jejich počet může být různý, od 5 po desítky. Čím víc portů bude switch mít, tím bude mít větší rozměry a nároky na výkon. Je proto třeba počítat s vyšší spotřebou energie a samozřejmě i vyššími pořizovacími náklady.

Co je membránová klávesnice

Membránové spínače používají ke snímání stisku plošné obvody natištěné na plastových fóliích. Tyto fólie se nazývají příhodně membrány. Pokud stiskneme klávesu, dojde k prohnutí membrány a dotyku s kontaktní plochou, čímž se sepne obvod a klávesa zaznamená stisk.

Jak vybrat mechanickou klávesnici

Mechanické klávesnice často nabízejí RGB podsvícení, což je další z vlastností, které jsou hráčům většinou sympatické. Další výhodou je vysoká odolnost nejen samotných spínačů, ale i celých klávesnic. V kvalitě provedení samozřejmě najdeme rozdíly – dražší klávesnice budou odolnější a lépe vyrobené než ty levnější.

Co dělá klávesa F8

F8. Pomocí této klávesy se lze při restartování počítače dostat do "Boot menu", v případě pokud chcete provádět změny v operačním systému. Používá se tedy pro přístup k systému Windows v nouzovém režimu.

Co dělá F11

F11. Tato klávesa najde své největší využití v internetových prohlížečích. Jejím stiskem se aktivuje režim celé obrazovky (fullscreen mode). Pro vrácení stránky do původního zobrazení je opět třeba stisknout F11.

Co to je Ctrl

Slouží k provádění speciálních operací, typicky jako klávesová zkratka, neboť mění standardní význam té klávesy, se kterou je společně stisknuta. Používá se podobně jako klávesa Shift. Klávesa Ctrl se obvykle nachází na dolním okraji klávesnice. Obvykle je označena jako Ctrl , někdy také Control nebo Ctl .

Co dělá Ctrl D

Místo toho můžete také použít klávesu Delete. Control-D: Smaže znak vpravo od kurzoru. Místo toho můžete také použít zkratku Fn-Delete.

Jaký je rozdíl mezi optickou a laserovou myši

Laserová myš snímá pohyb soustavou laserových diod. Jsou sice dražší než LED v optických myších, avšak odmění se vyšší přesností snímání i rychlých pohybů. Překážkou pro ně není ani členitý povrch, který by mohl dělat potíže optickým myším.

Jaká myš je nejlepší

Na výběr máte z 1110 produktů. Vůbec největší zájem je mezi zákazníky v současnosti o Razer DeathAdder V2, který si můžete pořídit za 899 Kč vč. DPH. Pokud vás zajímají spíše nejlepší myši z hlediska hodnocení uživatelů, tak se podívejte do kategorie myši recenze a testy.

Proč ergonomickou myš

Ergonomické myši jsou tvarovány tak, aby vám padly do ruky a zápěstí jako rukavice. Tyto druhy myší jsou navrženy pro přirozenější úchop a lepší pozici předloktí – a podobně jako horká lázeň vás zbaví stresu, což vám umožní zůstat produktivní po delší dobu.

Jaký je rozdíl mezi hubem a switchem

Hub neboli rozbočovač je aktivní síťový prvek, který rozesílá data na všechny ostatní porty bez ohledu na to, na kterou adresu jsou data určena. Switch odesílá data pouze zařízením, které je zužitkují, díky čemuž umožňuje rychlejší komunikaci většího počtu zařízení a zároveň šetří energii.