Jak spravne pokladat podlahový polystyren?

Jak správně pokládat podlahový polystyren

Pokud budete používat v konstrukci podlahy jako izolaci desky EPS, tak je pokládejte do tzv. cementového mléka, což je vlastně suspenze cementu rozmíchaná ve vodě v poměru 1 kg cementu na 1 litr vody. Do takto připraveného lože teprve pokládáme desky EPS.

Co dát pod podlahový polystyren

na podsyp pod EPS desky stačí obyčejný VYSUŠENÝ kopaný písek. Je to nejlevnější a nejlíp se s tím dělá. Výsledek je dokonalý. Podle mé zkušenosti je problémem uložení desek EPS na podlahu pokrytou hydroizolací.

Jak vysoky polystyren do podlahy

Doporučená tloušťka izolace podlahy na terénu je závislá na stávající skladbě podlahy, zpravidla však postačí 100–160 mm polystyrenu. Přesnou tloušťku navrhuje projektant v závislosti na normových požadavcích, vnitřní teplotě a jiných podmínkách.
Archiv

Jak správně izolovat podlahu

Jako izolant slouží většinou hydroizolační zábrana, pásy z modifikovaného asfaltu. Předtím je potřeba podklad dobře připravit, nanést betonovou mazaninu, tu vyrovnat a před pokládáním izolace ještě penetrovat. Podlahová vodorovná izolace by pak měla navazovat na svislou izolaci. Asfaltové hydroizolační pásy.
Archiv

Jakou tepelnou izolaci do podlahy

Do podlah se nejčastěji používá jako tepelná izolace a kročejová izolace polystyren – EPS (dříve PPS). Do podlah, kde není třeba tlumit kročejový hluk používáme polystyreny EPS 100 až EPS 200.

Jak udělat hydroizolaci podlahy

Běžný postup spočívá v aplikaci penetračního nátěru a na něj vhodně zvolené hydroizolační zábrany (fólie, hydroizolační desky, pásy, stěrky, …). Toto řešení se dá zastoupit využitím cementové podlahy, která je vytvořena speciálně do trvale vlhkých prostor. Použít se díky tomu dá v koupelnách, sklepech ale i k bazénům.

Jak na zateplení podlahy

Jak postupovat při zateplení podlahy svépomocí

Pokud zateplujete podlahu v přízemí, kladete polystyren přímo na hydroizolaci základové desky. V případě, že je třeba kompenzovat nerovnosti podkladu, můžete použít kontaktní lepení PU pěnou, při větších rozdílech třeba podsyp suchým jemným pískem.

Jakou zvolit kročejovou izolaci

Kročejová izolace musí být měkká, ale současně tvrdá pro dosažení optimálních hodnot dynamické tuhosti. Jednotka MN/m³ říká, jak velká síla se musí použít ke stlačení materiálu o jeden metr. Čím nižší hodnota, tím lepší kročejová zvuková izolace.

Jak správně izolovat základy

Jako tepelná izolace se do základů používá kvalitní pevný izolační materiál s minimální nasákavostí, který neumožňuje vzlínání vlhkosti. Jako nejvhodnější se jeví extrudovaný polystyren (XPS) ve formě desek v tloušťkách od 8 do 20 cm, který je pevný a dostatečně odolný vůči předpokládané zátěži a mrazu.

Jak tepelné izolovat podlahu

K zateplení podlahy se nejčastěji používá pěnový polystyren, šedý pěnový polystyren (s přídavkem grafitu pro ještě lepší tepelnou izolaci) a minerální vata.

Co se starou podlahou

Nejčastějším způsobem renovace je zbroušení povrchu (mnohdy stačí i překartáčovat „rejžákem“), vysátí dřevního prachu a následný šetrný nátěr. Na staré podlahy se doporučují přírodní oleje, s vosky, které jsou pro dřevo též velmi vhodné, bývá u podlah potíž, jelikož se na povrchu vytvářejí při styku s tekutinami fleky.

Jak izolovat vlhkou podlahu

Pro izolaci podlah doporučujeme silikátové stěrky, které jsou velmi jednoduché na použití (nátěrem); nejčastěji se používá stěrka DICHTUNGSSCHLÄMME, pod dlažbu potom doporučujeme stěrku ELASTIKSCHLÄMME 2K, která svou pružností lépe odolává případným pohybům, které např. právě dlažba ve spárách vykonává.

Jak izolovat starou podlahu

Pro zateplení podlahy na stropě se používá minerální vata umístěná buď mezi trámy stropu, příp. na dřevěném záklopu s vyrovnávací vrstvou. Minerální vata také plní funkci kročejové izolace a tlumí tak hluk z vrchního podlaží přenášený do spodního podlaží.

Jak tlustou kročejovou izolaci

Na roznášecí desky položíme kročejovou izolaci z dřevovláknitých desek o tloušťce 19 mm a hmotnosti 230 kg/m³. Kročejovou izolaci pokládáme v jedné či dvou vrstvách, přičemž vrstvy kročejové izolace musí být navzájem provázané. Kročejová izolace musí být rovněž provázaná s roznášecí deskou.

Kam se dává kročejová izolace

Kročejová izolace má tloušťku zpravidla 20 – 50 mm a pokládá se přímo na nosnou konstrukci, tedy zpravidla na betonovou desku či dřevěný záklop trámového stropu. Na tuto vrstvu izolace se dále položí roznášecí vrstva, která je tvořena buď betonovou mazaninou, roznášecími OSB, nebo sádrovklánitými deskami.

Jak hluboko izolovat základy

Záleží na zákazníkovi, čím se mu budou polystyrenové desky aplikovat snadněji, nebo co je pro něj dostupnější“ doplňuje Karel Sedláček. Hloubka zateplení, by měla být v ideálním případě 80cm pod budoucím terénem. V případě jílového podloží je vhodné zateplení provést hlouběji.

Jak izolovat

Systémy se lepí buď celou plochou, nebo na speciální talířové kotvy. Spáry v izolaci je rovněž nutné vyplnit. Měkčí izolační materiály, jako například minerální vlna, přírodní vláknité izolace nebo foukaná celulóza se umísťují do předsazeného roštu z dřevěných nosníků, nebo latí.

Co dát na vlhkou podlahu

Nejbezpečnější volbou je vinyl, který je 100% voděodolný. To sice neznamená, že můžete položit vinyl na podlahu sprchového koutu, ale s potopou v koupelně si poradí. Také laminátové podlahy Quick-Step jsou voděodolné. Podlahy Impressive a Impressive Ultra s vodoodpudivou vrstvou HydroSeal jsou ideální volbou.

Jak položit kročejovou izolaci

Kročejová izolace má tloušťku zpravidla 20 – 50 mm a pokládá se přímo na nosnou konstrukci, tedy zpravidla na betonovou desku či dřevěný záklop trámového stropu. Na tuto vrstvu izolace se dále položí roznášecí vrstva, která je tvořena buď betonovou mazaninou, roznášecími OSB, nebo sádrovklánitými deskami.

Proč se zatepluje sokl

Toto zjištění se velmi jednoduše prezentuje, zejména laikům, jako tepelný most. Následně přichází odůvodnění, že sokl je potřeba zateplit, aby se předešlo tepelným únikům a prochládání zdiva v interiéru (často se hrozí zvýšenou vlhkostí a plísněmi).

Jak správně izolovat střechu

Střechu můžeme zateplit tradičním způsobem – vkládáním izolace mezi a pod krokve. Izolace střechy provedená v jedné vrstvě izolace, pouze mezi krokvemi, je z hlediska energeticky úsporného zateplení nedostačující. Je třeba počítat s tím, že prvky v konstrukci střechy, jako např. krokve, jsou výraznými tepelnými mosty.

Jak se zbavit vlhkosti v podlaze

Pravidelně větrejte. Větrání je nejlepším způsobem, jak se zbavit vlhkosti. Pro znásobení účinku použijte odvlhčovač vzduchu. Rozhodně to však není dlouhodobé řešení problémů s vlhkostí.

Jak spravne zateplit sokl

Optimální řešení soklu domu v praxi

Sokl domu je obložen extrudovaným polystyrenem (XPS) do výšky až 1,2 v případě domu bytového a 0,6 m u domu rodinného. Extrudovaný polystyren není nasákavý, ukládá se do země (cca do 0,5 metru pod úroveň terénu, použije se nopová izolace) či do soklových lišt.

Jak správně zateplit sokl

Izolace soklu se provádí nalepením desek speciálního soklového polystyrenu, které se vyznačují nízkou nasákavostí a vysokou pevností v tlaku. Jejich povrchová struktura je uzpůsobena pro velmi dobrou přilnavost jak lepidel, tak následné stěrky se síťovinou.

Čím nejlépe zateplit střechu

Materiály skelných izolací jsou oproti kamenným měkčí, díky tomu ideálně kopírují nerovnosti a minimalizují tak tepelné mosty vlivem netěsností mezi izolací a krokví. Jako další vrstvu izolace pod krokve můžeme použít opět materiály Isover (Orsik, Orset, Uni). Modul zde volíme dle rozměru materiálu, a to 600 či 625 mm.