Jak správně navázat prut?

Jak správně navázat prut na těžko

Otevřete překlapěč navijáku a vlasec protáhněte veškerými očky prutu. 3. Namontujte zarážku, navlékněte korálek, nasuňte klouzavý (tzv. "angličák", hloubku regulujete posunutím zarážky nad splávkem) nebo pevný splávek (hloubku nástrahy regulujete posunováním splávku).
ArchivPodobné

Jak navázat prut na přívlač

Na kmenový vlasec gumový stoper, pak navážeme obratlík s karaninkou. Na karabinku pak připneme různé vhodné nástrahy, jako menší typy plandavek, wobblery, rippery a twistery o velikosti do 5 cm. Z rybek jsou pak nejoblíbenější slunky, hrouzci, plotičky a střevličky východní, velké max 7 cm.

Jak navázat prut na plavanou

Montáž na plavanou – lov s boloňkou – řetízková montáž

Při lovu s boloňkou používáme dvě základní montáže. Jedna je tvořena větší zátěží – torpilou, zajišťovacími bročky a bročky vodícími. Druhá se jmenuje řetízková a je tvořena několika bročky zmenšujícími se směrem k návazci s háčkem. Jde právě o tuto montáž.

Jak rychle chytit rybu

Lov přívlačí spočívá v obcházení vodní lokality a neustálém nahazování a přitahování nástrahy. Můžeme vláčet umělé, ale i přirozené nástrahy. Mezi umělé patří například třpytka, wobler nebo twister. Mezi umělé můžeme zařadit vláčení mrtvé rybičky.
Archiv

Co je to lov na feeder

Při lovu na feeder se používají speciální feederové pruty s tenkými ohebnými špičkami, které slouží k signalizaci záběru. Feeder znamená anglicky krmítko. Takže dalším typickým znakem lovu na feeder jsou krmítka. Díky feederovému krmítku nástraha na háčku leží vždy poblíž hromádky voňavého krmení.

Jak navázat prut na feeder

Feederovou udicí protáhneme kmenový vlasec, na něj nasuneme průběžné krmítko, pak přidáme stoper a následně navážeme obratlík, aby se návazec zbytečně nekroutil. Dále navážeme feederovou gumu dlouhou 10 až 15 cm, na ni navážeme další obratlík, ke kterému navážeme návazec s háčkem a můžeme jít chytat.

Jaký splávek na štiku

Pro chytání na menší rybičky (do 10 cm), používáme větší průběžné splávky, které se používají například při lovu kaprů. Pokud ale budeme štiky lovit na větší nástražní rybičky (nad 10 cm), pak používáme tzv. „kačeny“. To jsou specifické splávky, které jsou charakteristické pro lov štik na plavanou.

Jak silný fluorocarbon na štiky

Z praxe vím, že i kvalitní fluorocarbon o síle 0,4 mm štika překousne jako nic. Absolutní minimum je podle mne 0,60 mm (tady vidím jistotu tak 60%), za cca 80-90 % bezpečnost považuji sílu cca 0,80 mm. Pak je lanko schopné vytáhnout i několik desítek štik a vydrží.

Jak dlouhý prut na plavanou

Na plavanou jsou pruty podobné: delší prut bývá v délce 250–300 cm a kratší má 180–200 cm. Pro sportovní účely a v zahraničí se používají i pruty přes 10 a 14 metrů. Těžký přívlačový prut mívá 220–280 cm a lehký by měl být v délce 180–220 cm. Prut na muškaření je obvykle dlouhý 250 cm.

Jak funguje anglický splávek

Pevný splávek se na vlasec uchytí pomocí očka a bužírky, jež jej zafixuje na pevně dané místo. Odtud název pevný splávek. Jde o jednoduché a rychlé upevnění, které má ale jednu nevýhodu. Nelze nastavit větší hloubku, než je délka prutu.

Na co se nejlépe chytají ryby

Mámě tři možnosti, buď chleba nakrájíme a jednotlivé kostky napichujeme na háček, nebo z něj uválíme kuličky. Poslední možností je chytat na větší kus chleba plovoucí na hladině, tzv. „na mlaskačku“. Tip 1: Kuličky chleba lze namočit a pak vyválet v různých posilovačích, nebo mletém či drceném koření.

Jak poznat kde jsou ryby

Spolehlivým znakem přítomnosti ryb jsou také vodní ptáci. S jejich pomocí můžete najít místa, kde se ryby budou vyskytovat. Když se třeba uprostřed nějakého stojáku zdržují na jednom místě labutě nebo lysky a krmí se, určitě se tam nachází nějaká mělčina porostlá rostlinami, které ptáci oždibují.

Na co je feeder prut

Při lovu na feeder se používají speciální feederové pruty s tenkými ohebnými špičkami, které slouží k signalizaci záběru. Feeder znamená anglicky krmítko. Takže dalším typickým znakem lovu na feeder jsou krmítka. Díky feederovému krmítku nástraha na háčku leží vždy poblíž hromádky voňavého krmení.

Jak casto Prehazovat feeder

Běžně na feeder přehazujeme jednou za 5-15 minut. Pokud nepřijde záběr dříve. Při lovu na boilie nebo pelety to může být i delší doba, třeba 45 minut. Nejprve si představíme výhody a nevýhody dvou odlišných přístupů – častého přehazování (do 5 minut) a méně častého přehazování (nad 15 minut).

Co je to feeder prut

Při lovu na feeder se používají speciální feederové pruty s tenkými ohebnými špičkami, které slouží k signalizaci záběru. Feeder znamená anglicky krmítko. Takže dalším typickým znakem lovu na feeder jsou krmítka. Díky feederovému krmítku nástraha na háčku leží vždy poblíž hromádky voňavého krmení.

Jak dlouhy prut na feeder

Dalšími dobré příležitosti pro kratší feedery jsou lov na malých revírech (říčkách) a lov v těsné blízkosti břehu. Pro všechny tyto případy využijete feederové pruty v délce 3,3 m nebo 3,0 m. Naopak delší feedery v délkách 3,9 m, 4,2 m se hodí pro lov ve velkých vzdálenostech od břehu na velkých přehradách.

Kdy berou nejvíc štiky

Právě září a říjen jsou měsíce, kdy je nejsnadnější štiku ulovit, a to když jsou slunečné dny s ranní a večerní mlhou. Naopak štika příliš neloví (tudíž ignoruje rybářské nástrahy) před bouřkou a jiným rychlým zhoršením počasí a když fouká studený vítr.

Jak Napichnout Rybicku

První variantou je napíchnout rybičku za tlamku. Jak Háček protáhneme spodním, ale i vrchním pyskem, přičemž špičku háčku vyvedeme jednou z nozder. Toto nastražení patří k těm nejlepším.

Jak navázat fluorocarbon na šňůru

Postup, kterým se uzel pro spojení šňůry a fluorocarbonu váže:Vytvoříme jednoduchou smyčku na fluorocarbonu.Prostrčíme smyčkou pletenou šňůru.Dotáhneme šňůru na konec smyčky.Děláme omoty kolem celé smyčky směrem zpátky (můžeme například 10x)Opět prostrčíme pletenou šňůru smyčkou.Navlhčit, utáhnout.

Jak navázat fluorocarbon na vlasec

Jak navázat háček na fluorocarbon – postupPřeložíme konec fluorocarbonu a vznikne nám smyčka.Smyčku prostrčíme očkem (dobré je fluoš přeložit tak, aby délka smyčky byla alespoň 15 – 20 cm, lépe se s tím pracuje)Smyčkou uděláme na kmeni jednoduchý uzel.Nyní nastává stěžejní moment.Nyní můžeme utáhnout.

Jak zvolit délku prutů

Na položenou sáhněte po delším prutu

Délka prutu opět úzce souvisí s typem lovu. Prut na položenou by měl mít 250–450 cm. Na plavanou jsou pruty podobné: delší prut bývá v délce 250–300 cm a kratší má 180–200 cm. Pro sportovní účely a v zahraničí se používají i pruty přes 10 a 14 metrů.

Na co je Privlacovy prut

Přívlačový prut se používá na lovení převážně dravých ryb. Postupným nahazováním a přitahováním imitujeme pohyb živé ryby. Prut na přívlač nebo také vláčecí prut vybírejte jednoduše podle toho, jaký druh ryby chcete lovit.

Jak navázat splávek bez očka

Pevný splávek se na vlasec upevňuje pomocí bužírky. Neváže se na pevno pomocí uzlu a v případě potřeby jej lehkým posunutím na vlasci nastavíte na potřebnou hloubku. Výhodou splávku je jednoduchá montáž i použití, které zvládnou i děti. Nevýhodou je možnost nastavit hloubku maximálně odpovídající délce prutu.

Jakou gramáž splávku

Velikost splávku je rozhodující pro délku náhozu a jemnost lovu. Pokud budeme lovit u břehu malé plotičky, použijeme logicky malý štíhlý splávek s nosností do 1 gramu. Naopak při chytání cejnů na větší hloubce a dále od břehu zvolíme větší štíhlý splávek se zátěží několik gramů.

Co dělat když ryby neberou

Nadzvedněte nástrahu

Pokud ryby spíš jen proplouvají kolem vašeho lovného místa, moc se nekrmí a jen sem tam si zobnou, nástraha ve sloupci je může snáze zaujmout. Mezi plovoucí nástrahy patří plovoucí boilie, burizony, extrudy, kukly, rohlíkové boilie, některé pelety a umělé nástrahy.